Wraz z porozumieniem w sprawie debaty Trump i Biden odsuwają na bok słynne przedsięwzięcie związane z kampanią

Prezydent Biden i Donald J. Kontynuacja przez Trumpa dwóch debat prezydenckich – i odsunięcie na bok Komisji ds. Debat Prezydenckich – to wyniszczający i śmiertelny cios dla instytucji, która niegdyś była kluczowym arbitrem polityki prezydenckiej.

Jednak korzenie upadku komisji sięgają co najmniej dziesięciu lat i osiągnęły punkt kulminacyjny w 2020 r., kiedy pan. Trumpa i p. Komisja miała trudności z odbyciem debaty z Bidenem.

Pan. Panie Trumpie Pierwsze spotkanie kandydatów w tym roku było zjadliwe i hałaśliwe, połączone z krzykami na Bidena i moderatora. „Jestem stronniczy: nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego” – powiedział moderator, Chris Wallace.

Jak się później okazało, u Trumpa na kilka dni przed wydarzeniem zdiagnozowano Covid-19, co wywołało mocne sprzeciwy wobec komisji z kampanii Bidena. Druga debata pomiędzy panem Trumpem a panem Trumpem. Odwołane przez Trumpa. W trzeciej debacie panel dał oceniającemu przycisk wyciszenia, umożliwiający odcięcie kandydata, który naruszył zasady.

Ale nawet wcześniej polityka Komisji stąpa po cienkim lodzie. Pan. Anita Dunn, wieloletnia starsza doradczyni Bidena, pomogła w napisaniu raportu za 2015 rok, w którym wzywała do dostosowania debat do współczesnego środowiska medialnego. Bezpartyjna komisja, utworzona w 1987 roku przez przywódców Partii Demokratycznej i Republikańskiej, jest stronnicza w stosunku do Demokratów. Trump oskarżony. Republikański Komitet Narodowy ogłosił, że nie będzie już współpracować z komisją w 2022 r.

„Kampanie zawsze chcą cofnąć debaty” – powiedział Alan Schroeder, emerytowany profesor w Szkole Dziennikarstwa Uniwersytetu Northeastern w Bostonie, który napisał kilka książek o debatach prezydenckich.

Przewodniczący Partii Republikańskiej Frank Fahrenkopf Jr., który pomógł w utworzeniu komisji, a obecnie jest jej współprzewodniczącym, powiedział w wywiadzie, że jest przerażony wynikami kampanii bojkotujących organizację i sceptyczny co do jej działania.

W rzeczywistości komisję utworzono, aby włączyć w planowanie dwustronnego i upoważnionego negocjatora, obejmującego takie kwestie, jak wybór moderatorów, liczba gości, których każda kampania może zaprosić do studia, oraz wysokość mównic, za którymi stoją kandydaci.

Przejęła władzę od Ligi Wyborców Kobiet, która nadzorowała debaty przez dekadę i była krytykowana za brak powodzenia w przychylnym podejściu do żądań działaczy. W 1984 roku republikański prezydent Ronald Reagan i jego demokratyczny rywal Walter F. Kampanie Mondale’a zawetowały nazwiska 100 dziennikarzy nominowanych jako osoby przesłuchujące panel.

„Problem polegał na tym, że liga nie miała zbyt dużego wpływu na tę kwestię, więc jeśli chodzi o szczegóły dotyczące obecności publiczności na żywo, kampanie mocno ją uderzyły” – powiedział Schroeder.

Ryszard M. Nixona i Johna F. Komisja odłożyła na bok praktyki, które wyewoluowały z telewizyjnych debat prezydenckich prowadzonych od 1960 r. pomiędzy Kennedymi. Panele ankieterów, które zbyt utrudniały skupienie się na temacie lub umożliwiały kontynuację, zostały zastąpione przez moderatora. Komisja decydowała, kto może uczestniczyć w debatach i gdzie miały się odbywać, a także dbała o ich transmisję we wszystkich głównych stacjach telewizyjnych.

Miejsca, daty i tematyka debaty – czy będzie ona dotyczyła polityki zagranicznej, czy spraw wewnętrznych – zostały ogłoszone z wyprzedzeniem, mając na celu utrudnienie propagandzie wpływania na reguły gry.

„Jestem fanem tej komisji” – powiedział Gibbs Knotts, profesor nauk politycznych w College of Charleston „Mają niezmiennie dobrą pracę. To niefortunne, jeśli chodzi o powrót do kampanii; Trwają bardziej strategiczne kalkulacje, które podważą interesy amerykańskiego społeczeństwa jako całości.”

Pan. Trumpa i p. Biden szybko uzgodnił daty i sieci sponsorowania debat, ale przed nimi trudne negocjacje. Pan. Biden woli debaty bez publiczności i przy mikrofonach, które są automatycznie wyłączane, gdy mówca przekroczy wyznaczony czas. Nie jest jasne, czy Trump zgodził się na te warunki.

READ  Turcja będzie głosować w kluczowych wyborach, gdy reżim Erdogana wisi na włosku

Nierozstrzygnięta jest także kwestia, czy dyskusja będzie prowadzona wyłącznie w sieci hosta, czy też udostępniana innym nadawcom i streamerom. ABC, jeden ze sponsorów, stwierdził, że umożliwi to innym stacjom pokazywanie debat; CNN, przynajmniej początkowo, twierdziło, że nie może.

Dla odbiorców nie będzie widocznych różnic między debatą zorganizowaną przez komisję a debatą negocjowaną przez kandydatów i sieć.

„Debata to występ na żywo. Nie ma scenariusza. Ponieważ, jak wielokrotnie pokazała nam historia, debaty mają własny rozum i żyją własnym życiem” – powiedział Schroeder.

Pomimo lat niezadowolenia, w środę p. Biden powiedział, że propozycja zaskoczyła Komisję. – powiedział Fahrenkopf. „Nie obchodzi nas to” – powiedział. Stwierdził jednak, że ma nadzieję, że kampanie ostatecznie pozwolą Komisji wkroczyć i poprowadzić program, po rozważeniu, jak trudne będą te negocjacje.

„Jesteśmy gotowi do działania” – powiedział.

Michał M. Grinbauma Dodany raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *