Wydano wideo z ataku Paula PelosiegoCNN

Sąd Najwyższy w San Francisco został nagrany podczas piątkowego nagrania wideo i audio Atak z zeszłego roku Mąż Nancy Pelosi, Paul Pelosi, przyznał, że chciał przetrzymać ówczesnego przewodniczącego Izby Reprezentantów jako zakładnika, w tym materiał z policyjnej kamery przedstawiający moment ataku i policyjne przesłuchanie napastnika.

Pliki wideo i audio zostały ujawnione po tym, jak sąd w Kalifornii orzekł, że biuro prokuratora okręgowego musi je upublicznić.

Jeden z filmów pokazuje nagranie z kamery ciała funkcjonariuszy, którzy przybyli do domu Pelosi, kiedy została napadnięta 28 października 2022 r. Na nagraniu widać chaos, jaki panował podczas rzekomego ataku Davida DeBabe’a zaatakowany

Na filmie, który zawiera drastyczne i brutalne treści, zarówno Paul Pelosi, jak i DeBabe wydają się trzymać ręce na młotku, a DeBabe trzyma ramię Pelosi, gdy funkcjonariusze otwierają drzwi.

„Rzuć młotek” – mówi oficer.

„O nie” – odpowiada DeBape.

DeBabe następnie wyrwał młotek z dłoni Pelosi i rzucił się na nią, uderzając ją w głowę. Funkcjonariusze wpadli do domu, obezwładnili i zakuli DePape’a w kajdanki.

Sąd opublikował nagranie z ataku na Paula Pelosiego

Oprócz materiału z kamery ciała, pliki obejmują nagranie policyjnego wywiadu z DeBape, telefon pod numer 911 wykonany przez Paula Pelosiego, gdy DeBape był w domu, oraz wideo z monitoringu pokazujące, jak DeBape wchodzi do domu.

Akta zostały wystawione na wstępnej rozprawie sądowej. Orzeczenie sądu jest następstwem wniosku koalicji organizacji informacyjnych, w tym CNN, o nakazanie publicznego udostępnienia materiałów.

Prawnicy DePape’a sprzeciwiali się upublicznieniu nagrania audio i materiału filmowego, twierdząc, że zapisanie go „nieodwracalnie zaszkodziłoby” jego prawu do sprawiedliwego procesu. DePape nie przyznał się do zarzutów stanowych i federalnych związanych z atakiem, w tym napaści i usiłowania zabójstwa.

Rozmawiając krótko z dziennikarzami w piątek po południu, Nancy Pelosi powiedziała, że ​​„nie ma zamiaru oglądać śmiertelnego ataku na życie mojego męża”. Powiedziała, że ​​Pelosi „robi postępy, ale zajmie to dużo czasu” i że nie będzie komentować sprawy publicznie.

READ  Były dyrektor generalny Trump Organisation, Alan Weiselberg, przyznaje się do zarzutów o krzywoprzysięstwo.

W nagraniu audio wywiadu z policjantem z San Francisco po jego aresztowaniu w październiku DeBabe przyznał się do napaści na Paula Pelosi i opisał swoje plany przetrzymywania Nancy Pelosi jako zakładniczki, kiedy włamała się do domu pary w San Francisco.

„Tak, to znaczy, nie próbuję od tego odejść, więc wiem, co zrobiłem” — powiedział DeBabe na początku 17-minutowego klipu audio.

„Cóż, zatrzymam ją jako zakładniczkę i zamierzam z nią porozmawiać” – powiedział DeBabe o Nancy Pelosi. „Jeśli mówi prawdę, wypuszczę ją bez szwanku. Jeśli kłamie, połamię jej kolana.

W wywiadzie DePape opowiadał się za teoriami spiskowymi na temat Demokratów i Pelosi, narzekał na „zbrodnie” Demokratów i wysuwał bezpodstawne twierdzenia, że ​​Nancy Pelosi i Demokraci szpiegowali kampanię byłego prezydenta Donalda Trumpa.

– To przestępcy – powiedział DeBabe.

Oficer przeprowadził DePape przez włamanie do domu Pelosi i spotkanie z Paulem Pelosi. Zapytany, dlaczego nie wyszedł po tym, jak Paul Pelosi wezwał policję, DeBabe porównał się do Ojców Założycieli walczących z Brytyjczykami.

„Kiedy opuściłem dom, wyruszyłem walczyć z tyranią. Nie poddałem się” – powiedział.

Po przybyciu policji DeBabe wyjaśnił, dlaczego Paul zaatakował Pelosi, gdy obaj trzymali młotek. „Myśli, że się poddam, a ja nie jestem tam, żeby się poddać” – powiedział DeBabe. „Powiedziałem mu, że go wyprzedzę. Więc w zasadzie odebrałem mu to i pokonałem.

W nagraniu dźwiękowym wezwania pod numer 911 Pelosi wydaje się próbować subtelnie powiedzieć dyspozytorowi, że jest w niebezpieczeństwie, podczas gdy DeBabe słucha. CNN wcześniej informowało, że Pelosi wykonała telefon, gdy jej telefon komórkowy się ładował, kiedy szła do łazienki.

„Oto dżentelmen czekający na powrót mojej żony, Nancy Pelosi. Czeka na jej powrót, ale nie będzie jej tu przez wiele dni, więc myślę, że będziemy musieli poczekać” – powiedziała Pelosi dyspozytorowi.

READ  Trump jest słyszany na taśmie omawiającej dokumenty „ściśle tajne, ściśle tajne”.

„On myśli, że wszystko jest w porządku. Ja mam problem, ale on myśli, że wszystko jest w porządku” – powiedziała Pelosi w innym momencie 2-minutowego, 56-sekundowego nagrania.

Dyspozytor zapytał Pelosi, czy wie, kim jest ten mężczyzna, a Pelosi powiedziała, że ​​nie. „Każe mi odłożyć telefon i robić to, co mówi” – ​​powiedziała Pelosi.

„Kim jest Dawid?” zapytał nadawca.

– Nie wiem – powiedział Pelosi.

DeBape mówił później podczas rozmowy. – Jestem ich przyjacielem – powiedział.

„Mówi, że jest przyjacielem. Ale tak jak powiedziałam…” powiedziała Pelosi.

– Ale nie wiesz, kim on jest? Nadawca odpowiedział.

– Nie, proszę pani – powiedziała Pelosi.

Na nagraniu z monitoringu widać, jak Debape wchodzi do domu Pelosi. Scena została zarejestrowana przez kamerę bezpieczeństwa policji Stanów Zjednoczonych zainstalowaną w domu Pelosi w San Francisco.

Wcześniej powiedział, że atak na Paula Pelosi był czynnikiem odejścia Nancy Pelosi od kierownictwa Izby Demokratów.

Dokumenty sądowe ujawniły, że DeBabe obudził Paula Pelosiego krótko po drugiej w nocy z dużym młotkiem i kilkoma białymi zamkami błyskawicznymi, pytając: „Gdzie jest Nancy? Gdzie jest Nancy?” Następnie zagroził, że zwiąże Paula Pelosiego, uniemożliwiając mu ucieczkę windą, zgodnie z dokumentami. DeBabe podobno powiedział mu wtedy: „Mogę cię zabrać”.

Po ataku Paul Pelosi był represjonowany chirurgia Rzeczniczka Nancy Pelosi powiedziała w oświadczeniu, że „naprawia pękniętą czaszkę i poważne obrażenia jej prawej ręki i dłoni”. W czwartek Nancy Pelosi powiedziała, że ​​jej mąż wraca do zdrowia „jeden dzień na raz”. Powiedział, że nie wie, czy obejrzy wideo, gdy zostanie wydane.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe raporty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *