Wyścig krzeseł RNC zakończył się w piątek gorącymi wyborami

Komentarz

DANA POINT, Kalifornia — Członkowie Republikańskiego Komitetu Narodowego w piątek rozstrzygną kontrowersyjną bitwę o przyszłość GOP. Głosować Były prezydent Donald Trump, który wielu oskarżał o to, czy zatrzymać Ronę McDaniel na stanowisku prezydenta przez kolejne dwa lata, czy też zastąpić ją po rozczarowujących wyborach, awansował ją jako pierwszy.

McDaniel staje przed wyzwaniem ze strony Harmeeta Dhillona, ​​kalifornijskiego prawnika, który głośno sprzeciwiał się Trumpowi i nieudanej kandydatce na gubernatora Arizony, Kari Lake. McDaniel stał się pewną ręką i uczciwym pośrednikiem, który może zjednoczyć frakcje partii i kontynuować budowanie zasobów finansowych i terenowych RNC.

Wywiady z członkami RNC w luksusowym kurorcie tutaj nie wpłynęły na pojawienie się Dillona w konserwatywnych mediach i jego sojusz z prawicowymi influencerami, którzy czasami wpływali na głosy wielu ze 168 członków komisji, aby zadecydować o wyniku. Nadal, A Kiwnięcie głową Czwartkowy poranek od potencjalnego kandydata na prezydenta Ron DeSantis podkreślił płynność wyścigu, mówiąc, że osoba bliska kampanii Dillona powiedziała, że ​​​​ma 11 głosów od czasu poparcia gubernatora Florydy.

Wszystko, co musisz wiedzieć o gorących wyborach na przewodniczącego RNC

„Tylko 168 osób może głosować” – powiedział członek komitetu Benjamin Proto z Connecticut, który wspiera McDaniela. „Nie obchodzi mnie, co według Tuckera Carlsona powinien zrobić następny prezydent ani co zrobi Charlie Kirk” – powiedział, odnosząc się odpowiednio do gospodarza Fox News i założyciela Turning Point USA. „Więc myślę, że to był błąd ze strony Harmeeta, to był błąd strategiczny”.

Wygrywając lub przegrywając, Dillon zmienił wyścig w rywalizację, wykorzystując autentyczny gniew wśród działaczy partyjnych domagających się pewnej odpowiedzialności za gorsze wyniki Republikanów w 2022 r. – niezwykły wyczyn w porównaniu z urzędującym. Średniowiecze. Zwolennicy Dillona wysłali tysiące e-maili i telefonów do członków wywierających presję, aby opuścili McDaniel.

Gorzki wyścig krzeseł RNC wirował z pytaniami o lojalność Trumpa

„My, mając 168, czujemy, że wiemy, czego potrzebuje partia” – powiedział członek komitetu Paul Reynolds z Alabamy, który popiera Dillona. „Cokolwiek robimy teraz, nie działa i trzeba to naprawić, bo czym jest stwierdzenie? Szaleństwem jest robienie rzeczy w kółko w ten sam sposób i oczekiwanie innych rezultatów. To nie zadziałało”.

READ  Niektóre stany środkowo-zachodnie mogą zobaczyć zorzę polarną w przyszłym tygodniu – NBC Chicago

Marszałek Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-Kalifornia) i przywódca mniejszości senackiej Mitch McConnell (R-Ky.) niedawno przeżyli te same wyzwania, przed którymi stoi McDaniel. Wyścig o krzesło RNC, Familiar MAGA vs. GOP nie do końca pasuje do szablonu establishmentu – jest zbyt skupiony na dylemacie pozostania przy znanym przywództwie lub obrania innej ścieżki po serii porażek przy urnach wyborczych.

Dhillon starał się pozyskać niektórych ze 100 członków, którzy publicznie zobowiązali się do poparcia dla McDaniela i apelowali do zwolenników Trumpa i sceptyków Trumpa, którzy krytykowali McDaniela za zbytnie przychylność wobec byłego prezydenta.

„Jest silnym głosem na rzecz zmian i myślę, że RNC potrzebuje zmian” – powiedział członek komitetu Bill Paladucci z New Jersey, zwolennik Dillona i najgłośniejszy krytyk Trumpa w RNC. „Chętnie przyznam, że jest tam napięcie, ale wiesz, to są wybory, których musisz dokonać”.

Trump nie ważył się na wyścigu o krzesła, chociaż poparł inne stanowiska. Personel RNC i doradcy Trumpa debatowali nad poparciem dla McDaniela, ale personel ostatecznie zdecydował, że pomoc McDanielowi w zdobyciu większej liczby głosów nie byłaby najlepszym rozwiązaniem.

Dwóch czołowych doradców kampanii Trumpa, Susie Wiles i Chris LaCivita, wzięło udział w wydarzeniu, aby spotkać się z członkami RNC. Kampania zaprzeczyła zarzutom Dillona, ​​że ​​​​byli tam, aby dostarczać głosy na McDaniela. „Pracujemy dla Donalda Trumpa, jedynego kandydata na prezydenta ogłoszonego przez GOP” – powiedział LaCivita. „Dlaczego nie mielibyśmy być tam, gdzie jest kierownictwo partii? Skupiamy się na tej kampanii.

McDaniel nie przemawiał publicznie na spotkaniu RNC, ale jego zespół przez cały tydzień liczył głosy za kulisami i wyraził zaufanie w czwartek.

Dla Dillona próba ominięcia McDaniela po obu stronach jednocześnie okazała się trudną grą. Zaproponował rolę CEO MyPillow i Mike’owi Lindellowi w RNC Wybór który odmówił złożenia własnej, daleko idącej kandydatury na prezydenta. Kampanię Dillona prowadziła Carolyn Wren, która zebrała fundusze 6 stycznia2021, wiec zwolenników Trumpa przed zamieszkami na Kapitolu. Wren zaoferował członkom RNC możliwość zorganizowania wydarzeń z Lake i innymi zastępcami w celu zebrania pieniędzy dla ich partii stanowych, jeśli głosowali na Dillona.

READ  Kontrakty futures na Dow Jones rosną wraz ze zwyżkami rynkowymi przed raportem o inflacji; Cztery błyskawiczne sygnały kupna akcji

W tym samym czasie Dhillon wyraził swoją wiarę MAGA w występy telewizyjne, próbując potwierdzić swoją niezależność od Trumpa lub DeSantisa, ponieważ lider partii musi pozostać neutralny w prawyborach.

„Nie starałem się o poparcie żadnego potencjalnego kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych, w tym prezydenta Trumpa” – powiedział w czwartek Dhillon. W połączeniu z nim dzień wcześniej. „Myślę, że stwierdzenie, że ktoś jest neutralny, jeśli uzyska oficjalną zgodę, jest zbyt skomplikowane”.

Sukces Dillona w rezerwowaniu czasu antenowego w telewizji i generowaniu e-maili i rozmów telefonicznych aktywistów nie był Przełożyło się to na elastyczne głosowanie w grupie. Spędzał stosunkowo mało czasu dzwoniąc i konsultując się z członkami. Ona ma A niektórzy członkowie byli urażeni krytyką wydatków RNC, która mogła brzmieć jak atak na członków, których potrzebuje, aby wygrać.

Znaczna część kampanii była napędzana przez e-maile wśród 168 członków. Na wiadomość, w której Dillon bronił pracy własnej organizacji dla RNC, przewodniczący Iowa GOP, Jeff Kaufman, odpowiedział, że Dillon szkodzi organizacji, którą kieruje.

„Początkowo rozpocząłeś kampanię w ogólnokrajowej telewizji, aby oskarżyć innych członków RNC o działanie we własnym interesie, a nie to, co uważamy za najlepsze dla naszej partii i kraju” – napisał Kaufman w e-mailu, do którego dotarł The Washington Post. „Chciałem wierzyć, że byłeś szczery, kiedy wysłałeś nam e-mail w grudniu, mówiąc, że żałujesz swoich komentarzy i chcesz przeprosić. Widzieliśmy jednak, że podwajasz siły i atakujesz nasze intencje i uczciwość.

Zwolennicy Dillona namawiali swoich kolegów, aby zwracali uwagę na opinie tysięcy Republikanów, którzy wysyłali e-maile i dzwonili, argumentując, że to oni są ludźmi, których członkowie powinni reprezentować. Ale presja obróciła się przeciw niektórym członkom, którzy postrzegali wiadomości z formularza jako spam, a nie autentyczne wyrazy poparcia. Członkowie zgłaszali również, że wiele wiadomości było niegrzecznych lub zawierało groźby.

„Wszyscy otrzymaliśmy tysiące e-maili, wszystkie nieprzyjemne. Wielu z nich jest głupich, smutnych, żałosnych” – powiedział jeden z członków wspierających McDaniela. „Niektóre z nich są inteligentne, niektóre z nich są zaangażowane, większość z nich to roboty. Nożyczki, pasta.

READ  Liczba ofiar śmiertelnych głodu w Kenii wzrasta do 201 | Wiadomości kryminalne

W dyskusji za zamkniętymi drzwiami tylko dla członków Dhillon przeprosił za wiadomości, ale tonem, który przynajmniej usłyszał, jak jeden mężczyzna się wycofuje. Dhillon starał się złagodzić swój wizerunek, skupiając się na swojej biografii i historii w polityce, później wzywając do audytu finansów i dostawców RNC oraz rozszerzając wysiłki na rzecz uczciwości wyborów.

Po tym, jak Dhillon powiedział, że udzielił kilku wywiadów w mediach i że skargi na jego komentarze zostały wyrwane z kontekstu, kobieta powiedziała, że ​​wysłuchała kilku wywiadów podcastowych i że komentarze Dhillona nie zostały wyrwane z kontekstu. Czy wstępuje do partii? Kilka osób w pokoju zaczęło klaskać, zanim Dhillon zdążył odpowiedzieć.

Jedyna debata publiczna między kandydatami odbyła się poza siedzibą firmy, prowadzona przez gospodarza radiowego, Johna Fredericksa, w skromnej hotelowej sali konferencyjnej wypełnionej miejscowymi republikanami. Lindel był jedynym obecnym. Wren pojawił się w imieniu Dillona, ​​ponieważ Dillon miał konflikt w harmonogramie ze spotkaniem grupy. McDaniel nie uczestniczył.

Fredericks, później w wywiadzie w hotelu Waldorf Astoria, gdzie odbędzie się spotkanie RNC, skrytykował ekskluzywność wydarzenia, które wielu członków RNC, którzy popierają Dillona, ​​powiedziało, że wygląda źle. „Nie możesz mieć ruchu, a kiedy masz wybory partyjne, to tylko dla elity i musisz odciąć wszystkich” – powiedział Fredericks. „Cała ta atmosfera jest reprezentatywna dla kręgu korupcji bogatych konsultantów w RNC”.

Przewodniczący Partii Republikańskiej Matt Rinaldi z Teksasu, który popiera Dillona, ​​powiedział, że zwycięstwo McDaniela byłoby policzkiem dla Republikanów. „Zasadniczo powiesz im, że ich głos nie ma znaczenia” – powiedział.

Dni zebrań nie wskazywały na rozwiązanie podziałów w partii ani na ujawnienie jasnego kierunku na przyszłość, poza ciągłymi walkami wewnętrznymi i niezadowoleniem.

„Wszyscy wspieramy Harmeet i nie zrezygnujemy” – powiedział Jonathan Barnett, członek zarządu z Arkansas. „Niektórzy z tych ludzi stracą pracę. Niektórzy z tych członków po prostu w to nie wierzą lub… nie obchodzi ich to.

Dawsey relacjonował z Waszyngtonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *