1 osoba nie żyje, 4 zaginęły po wywróceniu się luksusowej łodzi rybackiej u wybrzeży Alaski: Straż Przybrzeżna

Pięć osób na łodzi było ostatnio widzianych w niedzielę po południu.

Straż przybrzeżna poszukuje czterech osób zaginionych po wywróceniu się luksusowej łodzi rybackiej u wybrzeży Alaski.

Według Straży Przybrzeżnej ekipy ratownicze znalazły martwego człowieka w pobliżu częściowo zanurzonego statku w pobliżu małej wyspy w pobliżu Sitki na Alasce.

Firma Kingfisher Charters z siedzibą w Sitka zgłosiła zaginięcie statku Straży Przybrzeżnej w niedzielę wieczorem. Według Straży Przybrzeżnej statek był ostatnio widziany w niedzielę po południu w pobliżu wyspy Cruisoff, mniej niż 10 mil od małej skalistej wyspy, na której znaleziono statek.

„Pracujemy szybko, aby zlokalizować nieznane osoby” – powiedział oficer dyżurny straży przybrzeżnej Trevor Layman, powołując się na kilka „nierozliczonych” osób zaangażowanych w poszukiwania.

Karty zimorodka Według strony internetowej firmy oferuje ona pakiety wędkarskie all-inclusive i obsługuje wycieczki z przewodnikiem na 30-stopowych łodziach motorowych.

Straż Przybrzeżna nie przekazała od razu informacji o zaginionych rybakach.

Kingfisher Charters nie odpowiedział natychmiast na prośbę ABC News o komentarz.

Straż Pożarna Sitka i pobliskie prywatne statki pomagają Straży Przybrzeżnej w poszukiwaniach. Straż Pożarna Sitka przekazała wszystkie pytania dotyczące poszukiwań do Straży Przybrzeżnej.

Sitka często przyciąga wędkarzy z całych Stanów Zjednoczonych do połowów łososia królewskiego i halibuta, z których oba są obecnie w sezonie. Według najnowszego spisu ludności Sitka, położona na południowo-wschodniej części Alaski, ma ponad 8 000 mieszkańców na całej wyspie Baranof.

Jenna Harrison z ABC News przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Fukushima: Chiny rozszerzają zakaz japońskiej żywności na projekt usuwania ścieków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *