Street Fighter 6 to świetna zabawa zarówno dla zwykłych, jak i oddanych graczy

Aricha Lawsona

Mam emocjonalny związek ze Street Fighterem, odkąd skończyłem 13 lat.

Był początek marca 1991 roku, a ja i mój przyjaciel świętowaliśmy jego 14 urodziny w Santa Cruz w Kalifornii i spędziliśmy większość naszego weekendu w Boardwalk Arcade. Jego mama dała każdemu z nas rachunek po 20 dolarów za przewijak, a my byliśmy zdeterminowani, żeby maksymalnie powiększyć nasze pokoje.

Przewijanie awanturników, takich jak Wojownicze Żółwie Ninja I Ostateczna walka były naszymi ulubionymi grami. Uwielbialiśmy Squares, które uważam za pierwszą prawdziwą bijatykę bez przycisku. Robotronstylowy, podwójny joystick Mistrz karate.

Kiedy przyjechaliśmy A Street Fighter II: Światowy wojownik Siedząc pośrodku arkady powozów, zatrzymaliśmy się jak wryci. Od sześciu przycisków na gracza po duże, dynamiczne sprite’y i tła, wszystko wydawało się większe niż życie dla naszych nastoletnich mózgów.

Kiedy tak staliśmy zahipnotyzowani i trochę przestraszeni maszyną, pojawił się kierownik piętra z kilkoma gośćmi. Powiedział do swojego gościa: „Właśnie dostaliśmy tę grę. Myślę, że będzie duża”. O tak.

Street Fighter II był wydarzeniem. Ta samotna gra pośrodku arkadowych pięter mnożyła się w rzędach, linie rozciągały się za każdym z nich, czekając, aż ludzie położą swoją ćwiartkę w lustrze, aby „dostać następną”. Wydawało się, że wszyscy w to grali, a kiedy trafiły porty konsoli domowej (byliśmy graczami SNES), było to jeszcze bardziej prawdziwe.

Z czasem entuzjazm opadł. Wyjechałem na studia, ożeniłem się, założyłem rodzinę i karierę, straciłem kontakt z przyjaciółmi, z którymi grałem. Arkady w większości umarły lub stały się skorupami dawnego siebie. Ale nigdy nie straciłem miłości do Street Fightera, mimo że spędzałem z nim głównie czas na MAME.

ஆசிரியர், சுமார் 2022, ஆர்கேட் முன் அவர் முதன்முதலில் 1991 இல் <em>uliczny wojownik</em> grał  Nie to samo, ale wciąż aktualne!” src=”https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2023/05/street-fighter-6-aurich-arcade-scaled.jpeg” width=” 1920″ wysokość = 2560″/><figcaption class=

Autor, ok. 2022 r., przed salonem gier, w którym grał po raz pierwszy uliczny wojownik w 1991 roku Niezupełnie to samo, ale wciąż stoi!

Kerianne Lawson

Po prawie dwóch dekadach utraty tego silnego związku z grami walki ponownie rozpaliłem swoją pasję. wziąłem Uliczny wojownik 4Potem trochę poważniej Uliczny wojownik 5 gracz. Grałem online, grałem lokalnie z przyjaciółmi i zacząłem od czasu do czasu podróżować na turnieje.

READ  Należąca do NASA sonda SpaceX Crew-8 leci na orbitę w drodze na ISS

Sprzedałem większość swoich automatów do gry w pinball (kiedyś mysz arkadowa, zawsze mysz arkadowa) i zacząłem kolekcjonować japońskie automaty arkadowe typu „candy cabinet”. Mam teraz cztery Sega Astro Cities, dwa Taito Vewlixy, Konami Windy i Neo Candy 29 przeznaczone głównie do gier walki. Zacząłem grać w tytuły, za którymi tęskniłem podczas przerwy Street Fighter III: Trzecie uderzenie. Moi przyjaciele i ja nadal uprawiamy nasz ulubiony smak Street Fighter II, Również, SuperTurbo (lub jak to nazywamy, Św)

நீண்ட கால சண்டை விளையாட்டு போட்டியாளர், வர்ணனையாளர் மற்றும் இப்போது <em>Uliczny wojownik 6</em> Głos gry James Chen w 2023 r. zapala znak pokoju w moim garażu.” src=”https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2023/05/Gutter-Trash-James-Peace.jpg” szerokość =”2000″ wysokość=”1500″/><figcaption class=

Wieloletni zawodnik bijatyk, komentator, a teraz głos w grze Uliczny wojownik 6 James Chen pokazuje znak pokoju w moim garażu w 2023 roku

Aricha Lawsona

Szósty raz to urok

Z wiekiem uwielbiam dzielić się moimi hobby tak samo, jak je lubię. Gry walki to nie tylko zabawa i oglądanie; Są częścią tętniącej życiem i różnorodnej społeczności. Oby więcej osób mogło się nimi cieszyć.

Teraz mają reputację zbyt skomplikowanych Street Fighter II Dni — mogą być bardzo przerażające i trudne do nauczenia. Nikt nie chce kupować nowej gry, tylko po to, by wskoczyć do sieci i zniszczyć ją przez kogoś, kto gra w nią od lat.

Wchodzić Uliczny wojownik 6.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *