Związek Falcons i Kirka Cousinsa budzi wątpliwości w Atlancie

Nota wydawcy: Star Tribune i Atlanta Journal-Constitution wymieniły w poniedziałek felietony sportowe pod nagłówkiem Kirk Cousins ​​zgadza się podpisać kontrakt z Falcons. Oto akapit Michaela Cunninghama z Atlanty: Oryginalnie opublikowano tutaj, na stronie internetowej AJC. Kliknij ten link, aby przeczytać więcej relacji Cousins ​​z AJC.

. . .

Falcons mają swojego rozgrywającego. Teraz pojawia się pytanie, czy Kirk Cousins ​​będzie gotowy na start sezonu 2024. Takie ryzyko wiąże się z podpisaniem kontraktu z 35-letnim rozgrywającym 30 października. Według Ohio State College of Medicine powrót do sportu „może zająć od dziewięciu do 12 miesięcy, w zależności od ciężkości urazu i charakteru sportu, który pacjent chce uprawiać”.

Cousins ​​​​chce grać rozgrywającego NFL. Potrafi uciec od większych i szybszych zawodników, a jeśli chce podać, spogląda w dół pola. Krewni przed urazem mieli umiarkowaną mobilność. Jest prawdopodobne, że po operacji ścięgna Achillesa będzie miał ograniczoną mobilność.

Jednak pomimo moich zastrzeżeń, lądowanie Cousins ​​ma oczywiste zalety dla Sokołów. Jest wyraźnie lepszy w porównaniu z zeszłorocznymi starterami Desmondem Ridderem i Taylorem Heinicke. Cousins ​​to najlepszy rozgrywający dostępny na rynku, zwłaszcza po tym, jak Baker Mayfield (Bucs) i Russell Wilson (Steelers) zgodzili się podpisać kontrakt z innym klubem.

Cousins ​​miał sezon Pro Bowl w 2022 roku i grał dobrze, gdy doznał kontuzji ścięgna Achillesa. Mimo swojego wieku jest bardzo dokładnym mistrzem. Kluczem do Falcons jest umożliwienie bliskim działania z czystej kieszeni. Według Pro Football Focus, ocena Cousinsa wynosząca 95,8 w ciągu ostatnich pięciu sezonów, kiedy nie znajdowała się pod presją, równa się Aaronowi Rodgersowi, jeśli chodzi o najlepszy wynik w tym okresie.

W zeszłym sezonie Falcons zajęli 26. miejsce pod względem punktacji. Mogą zasadnie oczekiwać, że Cousins ​​poprawi te wyniki jako rozgrywający w 2024 r. (jeśli pozostanie zdrowy). Oczekuje się, że Cousins ​​będzie działał za solidną linią ofensywną, otoczony przez rozgrywających Bijaona Robinsona, Drake’a Londona i Kyle’a Pittsa. Falcons mogliby wykorzystać draft (8. miejsce w rankingu) i inne transfery wolnych agentów, aby znaleźć bardziej utalentowanych graczy lub ulepszyć obronę.

READ  Nowy Jork zaczyna przewozić imigrantów na północ. Walczą z tym dzielnice.

Obawy dotyczące powrotu do zdrowia po operacji Achillesa to jeden z powodów, dla których uważam, że Cousins ​​jest zbyt niebezpieczny dla Sokołów. Zaangażowanie finansowe to kolejna kwestia. Czy Falcons mogą pozyskać Cousinsa i czy mają wystarczającą ilość dolarów z limitu wynagrodzeń, aby zaspokoić inne potrzeby? Jeśli jego gra gwałtownie spadnie, jak to miało miejsce w przypadku Matta Ryana, czy zespół zakończy grę z „martwymi” pieniędzmi na koncie?

Według autora beatów AJC Falcons D. Orlando Ledbettera Cousins ​​podpisze czteroletni kontrakt o wartości 180 milionów dolarów. Umowa obejmuje gwarancje o wartości 100 milionów dolarów: 90 milionów dolarów w 2024 i 2025 roku (łącznie) oraz 10 dolarów w 2026 roku. Falcons w zasadzie dają Cousinsowi 100 milionów dolarów w ciągu dwóch sezonów. Na początku sezonu 2024 będzie miał 36 lat.

Broncos zawarli podobną umowę w 2022 roku z rozgrywającym, który jest lepszy i młodszy od Cousinsa Wilsona. Ta umowa wystrzeliła w twarz Denverowi, gdy Wilson miał dwa nieskuteczne sezony jako starter. Po zwolnieniu Wilsona w weekend Broncos przez następne dwa sezony będą mieli na koncie „martwą” pensję w wysokości 85 milionów dolarów. Są to pieniądze wykorzystywane do podpisywania kontraktów z innymi graczami.

Zobaczymy, czy wzrost wynagrodzeń wynikający z umowy z Cousinsem uniemożliwi Falcons podpisywanie kontraktów z dobrymi wolnymi agentami na innych, potrzebnych stanowiskach w wolnej agencji (w składzie znajduje się zawodnik podający i skrzydłowy). Tymczasem umowa Cousinsa wyprowadzi Falcons QB z dziczy po co najmniej dwóch latach tułaczki.

Ryan, najlepszy zawodnik serii, został nieoczekiwanie zwolniony po nieudanej próbie przejęcia Deshauna Watsona przez Arthura Blanka. Marcus Mariota był odpowiednim miejscem w QB, zanim były trener Arthur Smith zastawił na niego pułapkę dla Rittera. W zeszłym sezonie Falcons głupio namaścili Rittera na startera, a on nie sprostał temu zadaniu.

READ  Podejrzewany „fałszywy” botoks trafił do szpitala w Illinois dwie osoby

Falcons wreszcie mają dobrego rozgrywającego. Pytanie brzmi teraz, kiedy Cousins ​​będzie na tyle zdrowy, aby się tym pochwalić.

. . .

Autor: Michael Cunningham w Atlancie, Oryginalnie opublikowano tutaj, na stronie internetowej AJC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *