15-calowy Apple MacBook Air wygrywa pod względem żywotności baterii, mobilności i ceny

  • 15-calowy MacBook Air firmy Apple trafia na półki sklepowe we wtorek i kosztuje 1299 USD za model podstawowy lub 2499 USD z ulepszoną pamięcią RAM i pamięcią masową.
  • Jeśli w ciągu ostatnich dwóch lat zaktualizowałeś swój laptop lub komputer osobisty — tak jak zrobiły to setki milionów ludzi podczas pandemii — nie warto kupować nowego modelu.
  • Ale jeśli potrzebujesz nowego laptopa, 15-calowy MacBook Air trafia w gusta większości ludzi pod względem ceny, możliwości i przenośności.

Apple wypuściło 15-calowego MacBooka Air w zeszłym tygodniu. Trafia na półki sklepowe we wtorek i kosztuje 1299 USD za model podstawowy lub do 2499 USD z ulepszoną pamięcią RAM i pamięcią masową.

W przeszłości MacBook Air był dostępny w wersjach 11-calowych i 13-calowych, ale po raz pierwszy ma 15-calowy ekran, najpopularniejszy rozmiar laptopa. Może to poważnie zwiększyć sprzedaż komputerów Mac, która spadała w ciągu ostatnich dwóch kwartałów.

Jeśli w ciągu ostatnich dwóch lat zaktualizowałeś swój laptop lub komputer osobisty — tak jak zrobiły to setki milionów ludzi podczas pandemii — nie warto kupować nowego modelu. Ale jeśli potrzebujesz nowego laptopa, 15-calowy MacBook Air trafia w gusta większości ludzi pod względem ceny, możliwości i przenośności.

Jeśli lubisz system operacyjny MacOS i planujesz używać go do codziennych zadań, takich jak pisanie dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych, chodzenie do szkoły lub surfowanie po Internecie, będzie to świetny laptop dla większości ludzi.

Moje szybkie wycieczki:

Tak jak:

  • Żywotność baterii jest dobra.
  • Duży ekran świetnie sprawdza się podczas pracy w trasie.
  • Mimo sporych rozmiarów jest cienki i lekki.

nie lubi:

  • Wykończenie o północy to magnes na odciski palców i smugi.
  • Głośniki są zamontowane na zawiasie komputera w pobliżu ekranu i jako jedyne pasują prawidłowo.
  • Wiele osób nie dba o doskonałość Apple. Zawsze to zauważam na laptopie.
READ  Dwa helikoptery armii amerykańskiej rozbiły się na Alasce, zabijając 3 żołnierzy

15-calowy MacBook Air to bardzo wydajny i potężny komputer z baterią, dzięki której nie musisz o tym myśleć: działa przez cały dzień i wymaga nocnego ładowania.

Jest szybki, radzi sobie z nieskończoną liczbą okien i aplikacji jednocześnie i ma całe oprogramowanie, którego potrzebuję. Niektóre aplikacje, takie jak finansowa baza danych FactSet, z której korzystam w pracy, nie mają wersji dla komputerów Mac. Ale Mac obsługuje natywne Microsoft Office i Google Chrome, a także wbudowane alternatywy Apple iWork i Safari, które zaspokajają podstawowe potrzeby wielu osób.

Dodatkowy rozmiar ekranu robi różnicę w porównaniu z 13-calowym MacBookiem Air. Jednoczesne umieszczenie obok siebie dwóch dokumentów jest bardzo łatwe. Fizyczny ekran jest nie tylko większy, ale ma rozdzielczość 2880×1864, która jest wyższa niż w modelu 13-calowym, co oznacza, że ​​można zmieścić więcej na ekranie.

13-calowy MacBook Air M2 (srebrny) i 15-calowy MacBook Air M2 (ciemnoniebieski).

Lesswing/CNBC

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​kompromis w zakresie przenośności wynikający z dodatkowego rozmiaru ekranu nie jest duży, głównie dlatego, że jest tak cienki. 15-calowy MacBook Air z łatwością mieści się w plecaku lub teczce i nie zauważyłem dodatkowych 3,3 funta podczas podróży środkami transportu publicznego.

Chociaż 1299 USD jest dość drogie jak na laptopa, reprezentuje wartość oferty Apple, szczególnie dla osób, które chcą dużego ekranu. 15-calowy ekran jest teraz drugim co do wielkości wyświetlaczem Apple, za 16-calowym MacBookiem Pro, który zaczyna się od 2499 USD i ma wiele funkcji, których wiele osób nie potrzebuje, w tym mocniejszy procesor, wentylatory i porty dla kamery zewnętrznej karty.

Jestem jednak pewien, że większość ludzi będzie chciała więcej miejsca i uaktualni do 512 GB miejsca na dysku twardym, co kosztuje 1499 USD.

Nawet gry, które nie są głównym celem Apple, wyglądają dobrze na komputerze Mac. Chociaż nowe tytuły, takie jak Diablo 4, nie są jeszcze dostępne, duża część mojej biblioteki Steam działa na PC, w tym tytuły takie jak Civilization 6 i Stardew Valley.

READ  Najpierw w CNN: tajne dokumenty znalezione w domu Pence'a w Indianie

W 15-calowym MacBooku Air są tylko dwa porty USB-C, ale nie przeszkadza mi to – ostatnio bardzo rzadko korzystałem z akcesoriów USB-A. Droższe modele MacBooka Pro są wyposażone w porty HDMI, które można podłączyć bezpośrednio do telewizorów i monitorów.

Tymczasem 13-calowy MacBook Air został obniżony do 1099 USD, co jest dobrą okazją dla tych, którzy nie mają nic przeciwko dużemu ekranowi lub planują używać go głównie po podłączeniu do monitora. Jednak nie sądzę, aby mniejszy laptop był znacząco przenośny – oba są wystarczająco lekkie, aby włożyć je do torby i zapomnieć.

Oba rozmiary MacBooka Air mają podobne komponenty, w tym te same procesory M2, które są obecnie najnowocześniejszą ofertą Apple dla laptopów i tabletów o niskim poborze mocy. Apple całkowicie odszedł od procesorów Intela.

Apple naprawiło również klawiatury, które są teraz wyposażone w głębokie, klikalne klawisze, na których pisanie jest przyjemnością. Zniknął „pasek dotykowy”, zastąpiony prostymi fizycznymi klawiszami funkcyjnymi, które zapewniają dostęp jednym przyciskiem do jasności, głośności i odtwarzania/wstrzymywania. Ekrany i kamery internetowe Apple są piękne i nadają się do użytku nawet w ciągu dnia — chociaż wiele modeli, w tym 15-calowy MacBook Air, ma u góry wycięcie przypominające iPhone’a, które może rozpraszać uwagę.

Podsumowując, 15-calowy MacBook Air jest jednym z pierwszych laptopów Apple, które są agresywnie wycenione od czasu wymiany serii M i jest to świetna opcja dla osób szukających laptopa do codziennego użytku. Powinien być bardzo atrakcyjny dla osób, które ostatnio nie aktualizowały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *