6 zabitych, dziesiątki rannych, gdy burza piaskowa spowodowała masowy wypadek samochodowy w Illinois: urzędnicy

W wypadku brało udział ponad 80 pojazdów.

Sześć osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych w wyniku potężnej burzy piaskowej, która przetoczyła się przez Illinois w poniedziałek – poinformowały władze.

Major policji stanowej Illinois Ryan Starick powiedział podczas popołudniowej konferencji prasowej, że sześć osób zmarło, a ponad 30 zostało zabranych do szpitala, wielu z obrażeniami zagrażającymi życiu. Starrick powiedział, że ofiary były w wieku od 2 do 80 lat.

Władze poinformowały, że do wypadku doszło około godziny 11:00 czasu lokalnego na autostradzie międzystanowej nr 55 w hrabstwie Montgomery. Zgłoszono wypadki samochodowe na 2-kilometrowym odcinku pasów I-55 w kierunku północnym i południowym.

W wypadku brało udział od 40 do 60 samochodów osobowych i co najmniej 30 pojazdów dostawczych, w tym dwie półciężarówki, które zapaliły się – podała policja.

Przyczyną katastrofy był silny wiatr wiejący brud z pól uprawnych po drugiej stronie autostrady, powiedział Starrick. Katastrofa wywołała reakcję lawiny pojazdów ratunkowych i kilku helikopterów.

Leach, który prowadził samochód kempingowy z Illinois do Teksasu, powiedział ABC News, że utknął w korku przez pięć godzin po śmiertelnym wypadku.

„Kiedy wysyłam, wygląda prawie jak śnieg [my kids] wideo”, powiedziała Karen Leach, która została złapana przez burzę. „I wydaje się, że to koniec świata”.

Odcinek I-55, na którym doszło do wypadku, będzie zamknięty co najmniej do wieczora, powiedział Starrick.

„Mój zespół i ja uważnie śledzimy niszczycielską katastrofę I-55, gdy władze dowiadują się więcej” – napisała na Twitterze przedstawicielka Nikki Pudzinski. „Proszę zachować bezpieczeństwo, ponieważ sytuacja nadal się rozwija”.

READ  Skrajnie prawicowi republikanie przygotowują się do „wojny” w miarę postępów w rozmowach na temat pułapu zadłużenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *