Activision prosi o globalne kontrolery z łatką Blizzard, Kanada nie akceptuje

Chociaż Xbox ogłosił, że jego proponowane przejęcie Activision Blizzard ma poparcie globalnych organów regulacyjnych, kanadyjska agencja regulacyjna ujawniła się publicznie i powiedziała, że ​​nie popiera transakcji.

W liście prawnik kanadyjskiego Biura ds. Konkurencji, Jonathan Bitron, napisał do prawników Microsoftu, Beth Wilkinson i Bombo Obaro, aby odnieść się do niektórych „błędów rzeczowych” w dokumencie sądowym przedstawionym podczas przesłuchania dowodowego między Federalną Komisją Handlu (FTC) a Microsoftem. Odnosząc się do ogłoszenia Microsoftu, że Microsoft jest w „każdej globalnej grupie regulacyjnej” wraz z kupnem przez Microsoft Activision Blizzard.

Podczas wideokonferencji w dniu 5 maja 2023 r., w przeciwieństwie do powyższych cytatów z memorandum, Biuro poinformowało kanadyjskiego prawnika Microsoft i Activision, że Biuro stwierdziło, że proponowana fuzja spowoduje znaczne odstraszenie i/lub redukcję. „Biuro nadal monitoruje konkurencję i transakcje związane z konsolami do gier i usługami subskrypcji wielu gier (a także grami w chmurze)” – napisał Pitron.

„Otrzymaliśmy zawiadomienie z Kanadyjskiego Biura ds. Konkurencji, że Activision będzie nadal monitorować nasze przejęcie Blizzarda po formalnym okresie oczekiwania uniemożliwiającym zamknięcie transakcji” – powiedział IGN rzecznik Microsoftu. „Kontynuujemy współpracę z organami regulacyjnymi na całym świecie, aby rozwiązać wszelkie pozostałe problemy”.

Raport Kanadyjskiego Biura ds. Konkurencji jest ciosem dla twierdzenia Xbox, że FTC i CMA są odstające w sprzeciwie wobec umowy Activision Blizzard. Do tej pory Xbox zyskał popularność na rynkach, w tym w Europie i Japonii, ale gdzie indziej jest pod obserwacją.

Microsoft obecnie odwołuje się od decyzji CMA, a przesłuchanie zaplanowano na 28 lipca – zwrócił uwagę Tom Warren z The Virgin Wczoraj CMA próbowało przesunąć rozprawę apelacyjną z lipca na październik, ale bezskutecznie.

Tymczasem jesteśmy w czwartym dniu przesłuchania dowodowego między FTC a Microsoftem, którego wynik zadecyduje o przyszłości proponowanej przez Microsoft transakcji zakupu Activision Blizzard. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o trwających testach, sprawdź nasze codzienne podsumowania. Jeśli chcesz uzyskać bardziej dogłębne spojrzenie na poprzednie dni testowe, zapoznaj się z naszymi sekcjami analizy dnia pierwszego, dnia drugiego, dnia 3 i dnia 4.

Uwaga redaktora: Artykuł został zaktualizowany o oświadczenie Microsoftu.

Taylor jest reporterem w IGN. Możesz śledzić ją na Twitterze @TayNixter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *