Akcje wahają się, gdy transakcja zadłużenia napotyka kolejną przeszkodę: dzisiejsze wiadomości giełdowe

Akcje w USA wzrosły we wtorek, rozpoczynając skrócony tydzień handlowy w nadziei, że ciężko wywalczona umowa typu cap-and-trade może przejść przez podzielony Kongres w ciągu kilku dni.

S&P 500 (^GSPC) wzrósł o 0,15%, podczas gdy zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite (^IXIC) zyskał 0,65%. Dow Jones Industrial Average (^DJI) spadł o 0,40% o godzinie 12:03 czasu wschodniego.

Rentowności amerykańskich obligacji spadły, gdy inwestorzy rozważali potencjalny wpływ porozumienia w sprawie limitu zadłużenia. Rentowność referencyjnych 10-letnich obligacji skarbowych spadła do 3,7%. Rentowność dwuletnich obligacji spadła do 4,49%, a 30-letnich obligacji do 3,89%.

Inwestorzy obserwują teraz, jak porozumienie w sprawie limitu zadłużenia przekracza kolejną krytyczną przeszkodę, dzięki czemu może zostać przyjęte przez prawodawców i uniknąć szkodliwej niewypłacalności.

Prezydent Joe Biden i przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy osiągnęli w niedzielę wstępne porozumienie w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia i budżetu. Transakcja została zawarta po tygodniach negocjacji, przy powolnym postępie na rynkach.

Jednak umowa przechodzi wstępny test we wtorek w Komisji Regulaminowej Izby Reprezentantów, która ma rozpatrzyć ustawę przed oczekiwanym głosowaniem w Izbie w środę i zanim trafi do Senatu.

Administracja ostrzegła, że ​​Kongres musi podnieść pułap zadłużenia do 5 czerwca, tak zwanej „daty X”, lub zaryzykować popchnięcie USA do pierwszego niewypłacalności w historii.

WASHINGTON, DC – 28 maja: Prezydent USA Joe Biden wygłasza uwagi na temat wczorajszej umowy w sprawie podniesienia pułapu długu publicznego z przewodniczącym Izby Reprezentantów Kevinem McCarthym w pokoju Roosevelta w Białym Domu 28 maja 2023 r. w Waszyngtonie. (Zdjęcie autorstwa Anny Rose Layton/Getty Images)

Nawet gdy zegar tyka, Wall Street gra w grę na przeczekanie.

„Nie ma wiele miejsca na błąd, ale jeśli wydaje się, że umiarkowani po obu stronach są w zgodzie, mniejszość po obu stronach może głośno sprzeciwić się umowie, a mimo to zostanie ona przyjęta” – napisali Jim Reid i współpracownicy z Deutsche Bank do klientów we wtorek rano. „Zobaczymy, jak zareagują prawodawcy, gdy wrócą z wakacyjnego weekendu”.

READ  Angielska policja poinformowała, że ​​w ataku w Nottingham zginęły trzy osoby

Tymczasem główną publikacją gospodarczą tygodnia jest raport o zatrudnieniu w USA za maj, który zostanie opublikowany w piątek. Ekonomiści ankietowani przez Bloomberg spodziewali się, że miesięczne listy płac spadną do 180 tys. z 253 tys. w kwietniu. Stopa bezrobocia jest nieco wyższa i wynosi 3,5%.

Raport o zatrudnieniu zostanie przeanalizowany w nadchodzących tygodniach w poszukiwaniu wskazówek, czy Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe na kolejnym spotkaniu decydentów w dniach 13-14 czerwca. Rynki wyceniają podwyżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych do lipca po tym, jak dane z zeszłego tygodnia pokazały, że inflacja konsumencka w USA wzrosła w kwietniu.

Na froncie mieszkaniowym ceny domów w USA ponownie wzrosły z miesiąca na miesiąc. Według danych opublikowanych we wtorek indeks S&P CoreLogic Case-Shiller US National Home Price Index wzrósł w marcu o 0,4% w porównaniu z miesiącem wcześniej. Był to drugi z rzędu wzrost po siedmiu miesiącach spadków cen.

Osobno zaufanie konsumentów spadło w maju do najniższego od sześciu miesięcy poziomu 102,3, ponieważ Amerykanie nadal niepewni co do sytuacji gospodarczej. Indeks spadł o 1,4 punktu ze zrewidowanej wartości 103,7 w poprzednim miesiącu, Tablica konferencyjna powiedział we wtorek.

Gdzie indziej, akcje Nvidia Corp. (NVDA) wzrosły o ponad 5%, osiągając kapitalizację rynkową w wysokości 1 biliona dolarów na otwarciu we wtorek, dzień przed tym, jak dyrektor generalny Jensen Huang zaprezentował nowe produkty i usługi związane ze sztuczną inteligencją.

Palantir Technologies Inc. zyskał we wtorek ponad 8%. Inne akcje powiązane z AI wzrosły, w tym akcje ( PLTR ). Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) akcje spadły, podczas gdy C3.ai Inc. (AI) akcje zyskały ponad 17%.

__

Danny Romero jest reporterem Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @daniromerotv

Kliknij tutaj, aby uzyskać dogłębną analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane z ruchem akcji

READ  Drugi gospodarz lokalnego radia twierdzi, że przed wywiadem z Bidenem zadano mu pytania

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance Jabłko Lub Android

Śledź Yahoo Finance Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedinI Światło sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *