Ofiarami strzelaniny w Covenant School w Nashville były małe dzieci, dyrektor szkoły i opiekun.

(CNN) Kolejna amerykańska społeczność jest w odwrocie Strzelec został zabity Trzech 9-letnich chłopców i troje dorosłych w prywatnej chrześcijańskiej szkole podstawowej w Nashville.

Poniedziałkowy atak był najbardziej śmiercionośną strzelaniną w szkole w Stanach Zjednoczonych Za prawie rok A 19. strzelanina w szkole lub na uniwersytecie do tej pory w 2023 r. raniła co najmniej jedną osobę, wynika z danych CNN.

„Nasza społeczność jest załamana” – napisała w oświadczeniu duszpasterstwo Covenant Presbyterian Church, dziękując ratownikom za szybką reakcję i okazanie wsparcia dla szkoły.

„Doświadczamy ogromnej straty i wciąż jesteśmy wstrząśnięci horrorem, który rozdarł naszą szkołę i kościół. Skupiamy się na kochaniu naszych uczniów, naszych rodzin, wykładowców i personelu oraz na rozpoczęciu procesu uzdrawiania” – powiedziała szkoła.

„W całym Tennessee został wczoraj ranny” – powiedział gubernator Bill Lee w oświadczeniu wideo opublikowanym we wtorek wieczorem.

Oto, co dotychczas wiemy o ofiarach:

Ewelina Dickhaus

Policja ustaliła, że ​​Evelyn miała 9 lat. Zgodnie z oświadczeniem rodziny uzyskanym przez stowarzyszoną z CNN KMOV, chociaż jej rodzina docenia miłość i wsparcie, jakie otrzymała, prosi o miejsce na żałobę.

„Nasze serca są całkowicie złamane. Nie możemy uwierzyć, że to się stało” – czytamy w oświadczeniu. „Evelyn jest jasnym światłem na tym świecie”.

Mike’a Hilla

61-letni Hill był ukochanym kustoszem w szkole i ojcem siedmiorga dzieci.

Według strony internetowej szkoły Hill, znany uczniom jako „Wielki Mike”, był członkiem personelu kuchennego.

Z oświadczenia rodziny otrzymanego przez pracownika wynika, że ​​lubił gotować i spędzać czas z rodziną WSMV stowarzyszony z CNN. Doczekał się 14 wnuków.

„Chcemy podziękować społeczności Nashville za ich ciągłe myśli i modlitwy. Jesteśmy w żałobie i staramy się zrozumieć wszelkie uczucia zrozumienia, dlaczego tak się stało, i nadal prosimy o wsparcie” – napisano w oświadczeniu.

„Modlimy się za Covenant School i jesteśmy bardzo wdzięczni, że Michael jest kochany przez nauczycieli i uczniów, którzy napełniali go radością przez 14 lat” – dodano.

READ  Dwa helikoptery armii amerykańskiej rozbiły się na Alasce, zabijając 3 żołnierzy

Stworzony przez rodziców z Nashville Strona GoFundMe Aby pomóc rodzinie Hilla w opłaceniu kosztów pogrzebu.

„Dla swojej rodziny był bardzo szczęśliwy i znajdował wielką radość w swojej pracy i dzięki tym uczniom” – dodał GoFundMe.

Jego córka, Brittany Hill, napisała w poniedziałkowym poście na Facebooku, że jej ojciec „absolutnie kochał” swoją pracę.

„Przez lata widziałem strzelaniny w szkołach i nigdy nie myślałem, że stracę kogoś, kogo kocham, z powodu osoby próbującej rozwiązać tymczasowy problem trwałym rozwiązaniem” – powiedział. „Bardzo mi przykro z powodu utraty tych dzieci” – dodał.

„Proszę, miejcie dziś wieczorem w swoich modlitwach moją rodzinę. Przytulcie swoich rodziców i dzieci trochę mocniej”.

Katarzyna Koons

Policja powiedziała, że ​​Coons ma 60 lat i jest dyrektorem szkoły.

Uczęszczał na Vanderbilt University i Trevecca Nazarene University w Nashville i uzyskał tytuł magistra na Georgia State University.

Przyjaciele i byli współpracownicy Koonsa, Kim i Monica Lee, rozmawiali we wtorek z dziennikarzami o jego poświęceniu.

„Oddał życie, ponieważ próbował chronić uczniów i nauczycieli” – powiedział Kim Lee.

Powiedzieli, że naukowiec miał świetne poczucie humoru i pewność siebie. Koons emanował pokorą i sprawiał, że wszyscy, z którymi miał kontakt, czuli się ważni, powiedział Kim Lee.

„Zamiast klęczeć i rozmawiać z przedszkolakiem, może się odwrócić i porozmawiać z członkiem zarządu, odwrócić się i spotkać wściekłego rodzica lub nauczyciela, który ma zły dzień” – dodał.

Szczyt Cyntii

Peek, 61 lat, był zastępczym nauczycielem w szkole, policja i urzędnicy powiedzieli.

Gubernator Tennessee Bill Lee wypowiedział się na temat swoich bliskich relacji z żoną Marią Peake.

Nauczyciel miał przyjść do domu Lee na kolację w poniedziałek wieczorem.

„Maria obudziła się dziś rano bez jednego ze swoich najlepszych przyjaciół” – powiedział Lee.

„Cindy, Maria i Catherine Coons były nauczycielkami w tej samej szkole i przyjaciółkami rodziny przez dziesięciolecia” – powiedział Lee.

READ  Wybory prezydenckie w Czadzie: Głosuj za zakończeniem rządów wojskowych

„Będzie czas, aby porozmawiać o legislacji i propozycjach budżetowych, które przedstawiliśmy w tym roku. I oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia” – powiedział we wtorek wieczorem.

„Pośród wielkiego smutku jest nadzieja, ponieważ Bóg jest Odkupicielem. Możemy zamienić zło na dobro. Będziemy smucić się w nadchodzących dniach, ale nie bez nadziei. Będziemy też działać z mądrością, rozwagą i rozwagą. Będziemy miłosierni i będziemy kochać, zwłaszcza tych, którzy są zagubieni” – powiedział Lee w swoim filmie.

Przedstawiciel stanu Luizjana, Charles Anthony Owen, powiedział CNN, że przez całe życie osiągał szczyty. Jego rodzinne miasto Leesville w Luizjanie jest w żałobie, powiedział Owen.

„Ona i moja siostra były najbliższymi przyjaciółkami dorastania i wygląda na to, że Cindy była przy mnie przez całe dzieciństwo” – napisała we wtorek na Facebooku. „Ona i May Ann miały urodziny w odstępie jednego dnia, a jej rodzina mieszkała po drugiej stronie ulicy od nas. Cindy i May zawsze były razem”.

Owen napisał, że Peek był jedną z pierwszych twarzy, które zobaczył, gdy minął maj. – Przyszła tu, by zdenerwować swojego starego przyjaciela – powiedział.

Holly Scruggs

Hallie ma 9 lat i jest córką Chada Scruggsa, głównego pastora Covenant Presbyterian Church. Według raportu Scruggs był wcześniej obsługiwany przez Park Cities Presbyterian Church w Dallas.

„Kochamy rodzinę Scruggsów i razem z nimi smucimy się z powodu ich ukochanej córki Hallie” – powiedział Mark Davis, starszy pastor kongregacji w Teksasie.

Odebrano kolejne życie

Według policji zginął także William Kinney (9 l.).

To jest rozwijająca się historia i będzie aktualizowana.

Amanda Jackson z CNN, Jameel Lynch, Talia Miller, Jillian Sykes i Sarah Dewberry przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *