Astronomowie po raz pierwszy zaobserwowali gwiazdę pochłaniającą planetę

(CNN) Po raz pierwszy na świecie naukowcy zaobserwowali moment śmierci Gwiazda Pochłonięta planeta – los, który czeka na końcu Ziemia.

Chociaż astronomowie wcześniej widzieli planety tuż przed i po ich pochłonięciu przez gwiazdę, według zespołu naukowców z Massachusetts Institute of Technology, Harvard University i California Institute of Technology jest to pierwszy raz. Technologia.

„Jedną z pierwszych rzeczy, o których dowiedziałem się w szkole średniej, było to, że planety Układu Słonecznego w przyszłości zatopią się w Słońcu, więc zdałem sobie sprawę, że mogliśmy znaleźć pierwszy przykład uchwycenia podobnego zdarzenia w czasie rzeczywistym!” Kishaley T, doktor habilitowany w Massachusetts Institute of Technology, powiedział CNN.

Proces ten powoduje, że gwieździe wyczerpuje się paliwo milion razy w stosunku do pierwotnego rozmiaru, pochłaniając każdy materiał po sobie. Astronomowie zaobserwowali to jako rozpalony do białości błysk, po którym nastąpił długotrwały sygnał ochładzania, który, jak doszli do wniosku, był spowodowany przez gwiazdę pochłaniającą planetę.

„Pewnej nocy, nie wiadomo skąd, zauważyłem gwiazdę, która w ciągu tygodnia pojaśniała 100 razy” – powiedział Dee w komunikacie prasowym. „To było niepodobne do żadnego wybuchu gwiazdy, jaki kiedykolwiek widziałem w moim życiu”.

Wrażenie artysty przedstawia zniszczenie planety.

Planetarne wyginięcie miało miejsce w gwiazdozbiorze Orła, oddalonym o około 12 000 lat świetlnych. planeta Naukowcy twierdzą, że wielkości Jowisza.

Zaobserwowali aktywność w maju 2020 r., ale wdrożenie tego, co zobaczyli, zajęło rok.

„Jednym z głównych źródeł, które próbujemy zrozumieć, jest to, co tworzy pył przed i po wybuchu” – powiedział Dee. „Jednak potrzeba czasu, aby gaz ostygł i zaczął kondensować cząsteczki pyłu”.

Oznaczało to, że zespół musiał poczekać, aby zrozumieć właściwości pyłu, wyjaśnił Di.

Odkrycia zostały opublikowane w środę w czasopiśmie Nature.

„Widząc przyszłość Ziemi”

Najpierw sygnał pojawił się w danych z Obserwatorium Palomar w Kalifornii, następnie D szukał danych o tej samej gwieździe z Obserwatorium Kecka na Hawajach, zanim użył kamery na podczerwień w Obserwatorium Palomar, aby zebrać więcej informacji.

READ  McCarthy mówi, że negocjacje w sprawie zadłużenia nie mogą zostać wznowione, dopóki Biden nie wróci

„Te dane w podczerwieni sprawiły, że spadłem z krzesła” – powiedział Dee, dodając, że odczyty sugerują, że gwiazda mogła połączyć się z inną gwiazdą.

Jednak dalsza analiza z wykorzystaniem pomiarów z NEOWISE, kosmicznego teleskopu na podczerwień należącego do NASA, ujawniła, że ​​gwiazda rzeczywiście pochłonęła planetę.

„Historycznie bardzo trudno było uzyskać tego rodzaju dane w podczerwieni, ponieważ detektory podczerwieni są drogie i trudno jest zbudować duże kamery. brać znowu i znowu Zdjęcia nieba” – powiedział Dee w rozmowie z CNN.

„Jednak jesteśmy na skraju rewolucji w astronomii w podczerwieni, a ponieważ w ciągu następnej dekady pojawi się wiele nowych instrumentów, mamy nadzieję, że pozwolimy na ciągłe wykrywanie podobnych zjawisk”.

W rezultacie T uważa, że ​​naszą wiedzę można dalej poszerzać.

„Jedną z kluczowych sygnatur, które zidentyfikowaliśmy, była długotrwała poświata w podczerwieni, która nastąpiła po rozbłysku optycznym” – powiedział Di.

„Mamy nadzieję, że w przyszłości będą dostępne większe sondy na podczerwień, więc mamy nadzieję, że uda nam się wykorzystać emisję w podczerwieni jako sposób na identyfikację każdej planety osadzonej w naszej galaktyce” – powiedział CNN.

Naukowcy twierdzą, że naszą własną planetę spotka ten sam los, ale nie za 5 miliardów lat.

„Patrzymy na przyszłość Ziemi” – powiedział Dee w komunikacie prasowym. „Gdyby jakaś inna cywilizacja obserwowała nas z odległości 10 000 lat świetlnych, gdy Słońce pochłaniało Ziemię, zobaczyłaby, jak Słońce nagle się rozjaśnia, wyrzuca trochę materii i widzi, jak pył osadza się wokół niego, a następnie opada”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *