Biały Dom mówi, że Biden „ma się dobrze” po nieudanym ukończeniu sił powietrznych

Prezydent Biden potknął się po wygłoszeniu przemówienia i wręczeniu dyplomów absolwentom Akademii Sił Powietrznych w Colorado Springs w czwartek. 80-letni p. Biden jednak pomógł i szybko wyzdrowiał.

Pan. Upadek Bidena został nagrany na wideo i udostępniony w mediach społecznościowych. Potyka się, upada na kolana i wydaje się, że łapie się rękami na podłodze sceny. Był wspierany przez kilku oficerów Sił Powietrznych i agentów Secret Service i wrócił na swoje miejsce.

Pan. Biden wygłosił mocne przemówienie przed wręczeniem dyplomów absolwentom Sił Powietrznych. Upadł po wręczeniu końcowego dyplomu i wrócił na swoje miejsce.

„Ma się dobrze”, powiedział dyrektor ds. komunikacji Białego Domu Ben LaBolt w tweecie w czwartkowe popołudnie. „Kiedy ściskał dłoń, na scenie był worek z piaskiem”.

Żenujące chwile nie są rzadkością w przypadku prezydentów, którzy spędzają większość swojej kadencji przed kamerami. Prezydent Gerald Ford był wielokrotnie pieczony przez komików za częste potknięcia podczas swojej prezydentury.

Prezydent Donald J. Trump, dzień przed swoimi 74. urodzinami w 2020 roku, wydawał się powolny i niepewny, gdy schodził po rampie ze sceny po ceremonii rozpoczęcia w West Point, co wywołało internetowe spekulacje na temat jego zdrowia.

Już starszy prezydent Stanów Zjednoczonych, Mr. Dla Bidena, który prosi wyborców o drugą kadencję, aby przedłużyć swoje życie do 86 lat, czwartkowe niepowodzenie prawdopodobnie zwiększy pytania o jego zdrowie.

Lekarz Prezydenta Białego Domu, p. Przyznał, że chód Bidena znacznie się usztywnił z wiekiem, przez co chodził wolniej i mniej. W przeszłości potknął się: w lutym potknął się i złapał za ręce, wchodząc na pokład Air Force One w drodze powrotnej z Warszawy.

Republikanie uznali potknięcia prezydenta za dowód, że nie nadaje się on na urząd, a niektórzy w czwartek skrytykowali pana. Od razu wskazywali na upadek Bidena.

READ  Czy w 2023 roku będzie pandemia?

„Mamy nadzieję i życzymy Joe Bidenowi szybkiego powrotu do zdrowia po kontuzjach, których doznał, ale życzymy również Ameryce szybkiego powrotu do zdrowia po kontuzjach, które Joe Biden i jego polityka spowodowały w Ameryce” – powiedział gubernator Ron DeSantis. Kandydat na prezydenta Florydy powiedział w czwartek podczas przemówienia w New Hampshire.

ale panie Ci, którzy są blisko Bidena, w tym wielu jego pracowników, twierdzą, że jest bardzo wysportowany i ma energię, by przetrwać długie, ciężkie dni. Mówią, że codziennie ćwiczy i nie ma nadwagi.

Pan. Biden przyznał, że pytania o jego wiek były uczciwe i zamieścił żart na temat swojego wieku w swoich uwagach skierowanych do absolwentów przed upadkiem w czwartek.

„Kiedy 300 lat temu ukończyłem szkołę średnią, złożyłem podanie do Akademii Marynarki Wojennej” — powiedział, wywołując śmiech.

Sekretarz prasowy Białego Domu, Karine Jean-Pierre, powiedziała dziennikarzom, którzy podróżowali z prezydentem samolotem Air Force One z Kolorado z powrotem do Waszyngtonu, że z prezydentem „całkowicie wszystko w porządku”.

Po powrocie do Waszyngtonu p. Biden wydawał się być w dobrym nastroju. Po tym, jak prezydent uderzył głową w framugę drzwi helikoptera, zażartował reporterom przed Białym Domem o upadku, mówiąc kiedyś, że „utknął w worku z piaskiem”, zanim wskoczył do środka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *