Europejskie giełdy otwierają się wyżej po porozumieniu w sprawie pułapu zadłużenia USA

56 minut temu

Szwedzki SBB rośnie po zgłoszeniu zainteresowania inwestorów

Akcje SBB wzrosły o 27% do godziny 10:00 czasu londyńskiego poinformował Bloomberg Ta zagrożona szwedzka grupa nieruchomości wzbudziła zainteresowanie inwestorów, w tym Brookfield Asset Management.

Walcząc z wysokimi stopami procentowymi, niepewnością na rynku mieszkaniowym i dużym zadłużeniem, kurs akcji spółki odnotowuje stały spadek do najniższego poziomu w historii w ciągu ostatniego półtora roku.

W zeszłym tygodniu potwierdził, że bada opcje strategiczne, w tym „sprzedaż firmy, jednostek biznesowych lub niektórych aktywów”.

Holdings Ilija Batljan Invest AB odnotował w środę straty powiedział SBB zawiesza wypłatę odsetek od pozostających w obrocie obligacji hybrydowych SBB po zaprzestaniu wypłaty dywidendy.

Sprawdź wykres…

Kurs akcji Samhallsbyggnadbolaget.

2 godziny temu

Kleszcze produkcyjne we Francji są wysokie

Działalność produkcyjna we Francji wzrosła w kwietniu o 0,7%, po spadku o 1,1% w poprzednim miesiącu. Oficjalne statystyki pokazał. Ogólna aktywność przemysłowa wzrosła o 0,8%

Produkcja w okresie luty-kwiecień była również o 1,6% wyższa niż przed rokiem.

Jednak francuska agencja statystyczna Insee stwierdziła, że ​​energochłonne gałęzie przemysłu są nadal narażone na wyższe koszty produkcji.

Liczby pokazują również wpływ strajków we francuskich rafineriach, które były szczególnie dotkliwe w marcu. Kwietniowa produkcja koksu i rafinowanej ropy naftowej wzrosła o 23,6% po spadku o 45,2%.

Osobno inwestorzy czekają na piątkowe ogłoszenie S&P w sprawie ratingu kredytowego Francji Mogłem zobaczyć, że został obniżony Od oceny „AA”.

– Jenny Reid

2 godziny temu

Europejskie giełdy otworzyły się wyżej

Sprawdź wykres…

Indeks Stoxx 600.

4 godziny temu

Rynki europejskie: Oto wstępne zaproszenia

Rynki europejskie otworzyły się w piątek wyżej, wynika z danych IG.

Brytyjski FTSE 100 zyskał 20,7 punktu, otwierając się na poziomie 7518; Niemiecki DAX wzrósł o 91,5 pkt do 15 942 punktów; CAC Francji wzrósł o 37,4 punktu do 7169; A włoski MIP wzrósł o 115 punktów do 26 697.

– Jenny Reid

6 godzin temu

Senat uchwala ustawę o podniesieniu pułapu zadłużenia, zapobiegając niewypłacalności

Senat przyjął ustawę w czwartek wieczorem, aby podnieść pułap zadłużenia, wysyłając ją na biurko prezydenta Joe Bidena.

Oczekuje się, że w piątek podpisze ustawę, która zapobiegnie pierwszemu niewypłacalności długu publicznego USA.

Zatwierdzona przez Izbę kompromisowa ustawa przeszła przez Senat stosunkiem głosów 63 do 36, uzyskując wystarczające ponadpartyjne poparcie, aby przekroczyć próg 60 głosów w izbie, aby uniknąć obstrukcji.

Kontrakty terminowe na akcje w USA były płaskie przed głosowaniem i utrzymywały się na tych poziomach po przyjęciu ustawy. Kontrakty terminowe powiązane ze średnią przemysłową Dow Jones wzrosły o około 30 punktów.

– Christine Wang, Christina Wilkie

8 godzin temu

Ceny ropy są nieco wyższe przed spotkaniem OPEC+

Ceny ropy kształtowały się nieco powyżej płaskiej linii, ponieważ inwestorzy oczekiwali spotkania OPEC+ w tym tygodniu.

Globalny benchmark Brent spadł w piątek o 0,2% do 74,44 USD za baryłkę, podczas gdy kontrakty terminowe typu U.S. West Texas Intermediate spadły o 0,24% do 70,27 USD za baryłkę.

„Jeśli [OPEC] „Nic nie róbcie. Widzimy, jak ceny spadają i widzieliśmy je w tym tygodniu”, powiedział Matt Smith, główny analityk ds. ropy w Kpler.

Kartel naftowy raczej nie pogłębi cięć wydobycia na najbliższym spotkaniu poinformował Reuters Powołując się na źródła koalicyjne.

READ  Trump spodziewa się aresztowania we wtorek

Smith przewiduje, że ceny Brent spadną do 70 USD za baryłkę, aby OPEC mógł utrzymać obecny poziom.

„Ceny ropy gwałtownie spadły w maju, a wskaźnik WTI spadł poniżej 70 USD/b”, napisał HSBC w raporcie z 1 czerwca. Bank zauważył, że spadek nastąpił pomimo wcześniej ogłoszonych cięć produkcji OPEC+, które weszły w życie w tym miesiącu.

W raporcie zauważono, że poza niepewnością wokół impasu pułapu zadłużenia USA, na ceny wpłynęły również słabsze wskaźniki wzrostu w Chinach.

– Lee Ying Shan

9 godzin temu

CNBC Pro: Akcje są „głównym beneficjentem” możliwości sztucznej inteligencji Nvidii, mówi Morgan Stanley

Globalne przychody ze sztucznej inteligencji osiągną w tym roku 180 miliardów dolarów i wzrosną do prawie 2 bilionów dolarów do 2030 roku – i według Morgan Stanley będą kluczowym motorem przychodów z półprzewodników.

Inwestorzy już kupują szum AI. Akcje Nvidii wzrosły w zeszłym tygodniu po ogłoszeniu zysków, które przerosły oczekiwania.

Morgan Stanley będzie „głównym beneficjentem możliwości sztucznej inteligencji NVDA” w przeliczeniu na akcje.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

14 godzin temu

Ekonomista twierdzi, że piątkowe dane o zatrudnieniu „podkreślą” wyzwania banku centralnego

Według Joe Davisa, głównego ekonomisty Vanguard, dane o zatrudnieniu poza rolnictwem, stopie bezrobocia i stawkach godzinowych za piątek uwydatniły wyzwania stojące przed bankiem centralnym na czerwcowym posiedzeniu politycznym.

Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewali się, że zatrudnienie poza rolnictwem wzrośnie w maju o 190 000, co będzie mniejszym miesięcznym wzrostem niż 253 000 dodane w kwietniu. Prognozują stopę bezrobocia na poziomie 3,5%, nieco wyższym niż 3,4% odnotowane w kwietniu.

Oczekuje się, że stawki godzinowe wzrosną o 0,3% w ujęciu miesięcznym io 4,4% w porównaniu z tym samym miesiącem rok temu. W kwietniu płace wzrosły o 0,48% miesiąc do miesiąca io 4,45% w ujęciu rocznym.

READ  Czy zdobycie wotum zaufania wystarczy, aby uratować Hamzę Yusufa?

„Uważamy, że jutrzejszy raport z rynku pracy podkreśli wyzwania, przed którymi Fed będzie nadal stawiać czoła, aby doprowadzić inflację z powrotem do celu” – powiedział Davis. „Uważamy, że powinni podnieść stopy procentowe w czerwcu, zanim zatrzymają się, aby ocenić wpływ na warunki makro, chociaż najważniejszym aspektem naszej perspektywy jest wstrzymanie się banku centralnego przynajmniej do końca roku”.

„Oznaki dalszego zacieśniania się rynku pracy w jutrzejszym raporcie będą stanowić dalsze wsparcie dla tych poglądów” – dodał.

– Alexa Haringa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *