Biden pochwalił porozumienie w sprawie limitu zadłużenia w swoim orędziu o stanie narodu

Prezydent Biden pochwalił w piątek rzadki przykład dwustronnej współpracy w Waszyngtonie, mówiąc w swoim pierwszym przemówieniu w Gabinecie Owalnym, że ustawowa umowa budżetowa z tego tygodnia zapobiegła katastrofie gospodarczej w spłacie długu narodu.

Ustawa, znana jako ustawa o odpowiedzialności fiskalnej, przeszła przez Senat późnym czwartkiem po uzyskaniu szerokiego poparcia w Izbie na początku tygodnia. Ustawa zawiesza pułap zadłużenia na dwa lata i tnie wydatki.

Siedząc za solidnym biurkiem, Mr. Biden powiedział, że wkrótce podpisze ustawę i starał się uspokoić Amerykanów, że silny wzrost liczby miejsc pracy – w samym tylko maju gospodarka dodała 339 000 miejsc pracy – nie zostanie rozproszony przez globalne obawy, że USA gotów zapłacić swoje należności.

„Utrzymanie pełnego zaufania i uznania Stanów Zjednoczonych ma zasadnicze znaczenie dla całego postępu, jaki poczyniliśmy w ciągu ostatnich kilku lat” – powiedział. Biden powiedział: „Przejęcie tej umowy budżetowej ma kluczowe znaczenie. Stawka nie może być wyższa.

Jako polityczny twórca układów, który potrafił pójść na kompromis ze swoimi rywalami, Mr. Przemówienie miało na celu podwojenie wieloletniej marki Bidena. Jego doradcy uważają, że reputacja jest kluczem do wygrania drugiej kadencji w Białym Domu.

ale panie Biden wykorzystał swoje prawie 12-minutowe uwagi, aby podkreślić osiągnięcia swojej administracji, którym zaciekle sprzeciwiają się Republikanie, i obiecał kontynuować forsowanie programu Demokratów, który obejmuje wyższe podatki dla bogatych, zmianę klimatu i wyższe wydatki. Żadnych cięć w weteranach i opiece zdrowotnej ani w sieci bezpieczeństwa socjalnego.

„Nikt nie dostał wszystkiego, czego chciał, ale Amerykanie dostali to, czego potrzebowali” – powiedział. „Zabezpieczyliśmy kluczowe priorytety, od ubezpieczeń społecznych, przez Medicare, Medicaid, po transformacyjne inwestycje w infrastrukturę i czystą energię” – dodał.

Pan. Biden zrobił wszystko, co w jego mocy, aby pochwalić swojego głównego rywala z Partii Republikańskiej, przewodniczącego Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego.

READ  Liga Mistrzów: Real Madryt pokonał Dortmund i zdobył 15. tytuł

„On i ja, my i nasze zespoły, byliśmy w stanie się dogadać i załatwić sprawy” – powiedział Mr. Biden powiedział. „Byliśmy ze sobą bezpośredni, całkowicie szczerzy i szanowaliśmy się nawzajem. Obie strony działały w dobrej wierze.

Prezydent zapowiedział, że podpisze ustawę w sobotę, na dwa dni przed tzw. ex-date, kiedy to minister skarbu powiedział, że zabraknie mu pieniędzy na opłacenie rządowych rachunków, co według ekonomistów wywołałoby globalną niepewność. Turbulencja.

Prezydenci często odkładają Gabinet Owalny, aby przemawiać do narodu w sprawie wojny, kryzysów gospodarczych lub klęsk żywiołowych. Po eksplozji promu kosmicznego Challenger w 1986 roku prezydent Ronald Reagan wygłosił stamtąd zjadliwą uwagę. Prezydent Donald J. Trump ogłosił ograniczenia związane z pandemią z Gabinetu Owalnego na początku 2020 roku.

Pan skorzysta z tego samego miejsca w piątek. Decyzja Bidena podkreśla, jak głęboko wierzy, że kraj zmierza ku katastrofie gospodarczej.

Pan. Biden i prawodawcy od tygodni mieli nadzieję na osiągnięcie porozumienia, aby uniknąć takiego wyniku, ale głębokie podziały między Demokratami i Republikanami utrzymywały kraj – i resztę świata – w napięciu do czasu głosowania w obu izbach. .

W Izbie konserwatywni republikanie początkowo krytykowali p. Zbuntował się przeciwko McCarthy’emu. wielu panów Zagrozili mówcy McCarthy’ego, ale wycofali się wśród silnego poparcia dla mówcy ze strony innych Republikanów.

Niektórzy Demokraci w Izbie Reprezentantów i Senacie również sprzeciwili się kompromisowi, ale ponieważ głosowania trwały w tym tygodniu, Biały Dom postanowił zachować w dużej mierze milczenie, unikając podsycania konserwatywnej opozycji i p. Ma nadzieję, że utrudni pracę McCarthy’emu.

Powiedział, że znajdzie sposób na uniknięcie podobnego kryzysu związanego z pułapem zadłużenia w przyszłości. Biden kilkakrotnie mówił i odwoływał się do 14. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, że dług Stanów Zjednoczonych „nie będzie kwestionowany…”.

Niektórzy eksperci prawni uważają, że prezydent może wykorzystać tę klauzulę, aby ominąć ustawowy pułap zadłużenia, unikając w ten sposób zwykłych konfliktów między stronami. Pan. Biden powiedział w zeszłym miesiącu, że ma nadzieję „znaleźć powód, by wnieść 14. poprawkę do sądu, aby sprawdzić, czy 14. poprawka jest rzeczywiście czymś, co może temu zapobiec”.

READ  Berkshire Hathaway Warrena Buffetta inwestuje miliardy dolarów w amerykańskie akcje

„To kolejny dzień” – powiedział w niedzielę.

Przed przemówieniem w Gabinecie Owalnym ks. Biden spotkał się z gniewem niektórych postępowców w swojej partii po tym, jak podczas negocjacji ustąpił kilku republikańskim żądaniom.

Niektórzy demokratyczni prawodawcy głosowali przeciwko przepisom dotyczącym limitu zadłużenia ze względu na nowe wymagania dotyczące pracy nałożone na niektórych odbiorców pomocy żywnościowej. Urzędnicy Białego Domu argumentowali, że prawo usuwa wymagania dotyczące pracy innych osób, w tym bezdomnych i weteranów.

Prezydent rozgniewał niektórych ekologów, zatwierdzając rurociąg gazu ziemnego przez Wirginię Zachodnią i Wirginię. Krytycy twierdzą, że rurociąg Mountain Valley o długości 300 mil przecina Szlak Appalachów i szkodzi dzikiej przyrodzie i środowisku.

Pan. Dla Bidena porozumienie w sprawie pułapu zadłużenia pomaga uniknąć spowolnienia silnej gospodarki, co jest kluczowym argumentem przemawiającym za jego kampanią.

Ale jego doradcy polityczni muszą być zaniepokojeni utrzymaniem poparcia koalicji wyborców, którzy wynieśli go na urząd w 2020 r., z których niektórzy są rozczarowani jego osiągnięciami w zakresie klimatu, wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i innych dziedzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *