Churchill Downs, siedziba Kentucky Derby, zamknięta z powodu śmierci koni – ostateczny termin

Seria śmierci koni wyścigowych skłoniła legendarny Churchill Downs w Louisville w stanie Kentucky do zawieszenia działalności wyścigowej od 7 czerwca.

Zawieszenie będzie kontynuowane przez cały harmonogram wiosennych spotkań. Według komunikatu Race.

W zeszłym miesiącu na stadionie Kentucky Derby padło 12 koni.

„To, co wydarzyło się na naszym torze, jest głęboko zasmucające i całkowicie nie do zaakceptowania” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Churchill Towns Incorporated, Bill Carstangen. „Pomimo naszych najlepszych starań, aby zidentyfikować przyczynę niedawnych kontuzji koni, nie ma żadnych problemów związanych z naszymi nawierzchniami wyścigowymi ani środowiskiem w Churchill Downs, ale przejrzenie wszystkiego od początku do końca zajmie więcej czasu. Szczegóły i okoliczności pomogą dodatkowo wzmacniamy nasze protokoły dotyczące powierzchni, bezpieczeństwa i integralności.

Sytuacja przypomina podobny program w Santa Anita Park, sąsiadującym z Los Angeles, który został zamknięty na czas nieokreślony po śmierci 21 koni w ciągu 10 tygodni na piętrowej arenie w Południowej Kalifornii, zamykając obiekt na ponad rok przed ponownym otwarciem w 2021 roku.

W swoim komunikacie Churchill Downs powiedział, że Komisja Wyścigów Konnych Kentucky oraz Komisja ds. Integralności i Bezpieczeństwa Wyścigów Konnych ustaliły, że „żaden pojedynczy czynnik nie został zidentyfikowany jako prawdopodobna przyczyna i nie znaleziono żadnego wyraźnego schematu łączącego ofiary śmiertelne”.

Ludzie na rzecz etycznego traktowania zwierząt wezwali do zamknięcia Churchill Downs, nazywając obiekt „miejscem śmierci”.

READ  Megan Rapinoe ogłosiła zakończenie kariery po mistrzostwach świata w sezonie NWSL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *