Churchill Downs, siedziba Kentucky Derby, zamknięta z powodu śmierci koni – ostateczny termin

Seria śmierci koni wyścigowych skłoniła legendarny Churchill Downs w Louisville w stanie Kentucky do zawieszenia działalności wyścigowej od 7 czerwca.

Zawieszenie będzie kontynuowane przez cały harmonogram wiosennych spotkań. Według komunikatu Race.

W zeszłym miesiącu na stadionie Kentucky Derby padło 12 koni.

„To, co wydarzyło się na naszym torze, jest głęboko zasmucające i całkowicie nie do zaakceptowania” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Churchill Towns Incorporated, Bill Carstangen. „Pomimo naszych najlepszych starań, aby zidentyfikować przyczynę niedawnych kontuzji koni, nie ma żadnych problemów związanych z naszymi nawierzchniami wyścigowymi ani środowiskiem w Churchill Downs, ale przejrzenie wszystkiego od początku do końca zajmie więcej czasu. Szczegóły i okoliczności pomogą dodatkowo wzmacniamy nasze protokoły dotyczące powierzchni, bezpieczeństwa i integralności.

Sytuacja przypomina podobny program w Santa Anita Park, sąsiadującym z Los Angeles, który został zamknięty na czas nieokreślony po śmierci 21 koni w ciągu 10 tygodni na piętrowej arenie w Południowej Kalifornii, zamykając obiekt na ponad rok przed ponownym otwarciem w 2021 roku.

W swoim komunikacie Churchill Downs powiedział, że Komisja Wyścigów Konnych Kentucky oraz Komisja ds. Integralności i Bezpieczeństwa Wyścigów Konnych ustaliły, że „żaden pojedynczy czynnik nie został zidentyfikowany jako prawdopodobna przyczyna i nie znaleziono żadnego wyraźnego schematu łączącego ofiary śmiertelne”.

Ludzie na rzecz etycznego traktowania zwierząt wezwali do zamknięcia Churchill Downs, nazywając obiekt „miejscem śmierci”.

READ  Źródła: Russell Wilson podpisuje kontrakt wolnego agenta ze Steelers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *