Pence nie usłyszy zarzutów w śledztwie dotyczącym dokumentów niejawnych

Departament Sprawiedliwości odmówił wniesienia oskarżenia przeciwko byłemu wiceprezydentowi Mike’owi Pence’owi w związku z posiadaniem przez niego tajnych dokumentów w jego domu w stanie Indiana, poinformował go w krótkim liście w czwartek wieczorem, według trzech osób zaznajomionych z sytuacją.

Pan. Wiadomość o zakończeniu procesu pojawiła się na kilka dni przed ogłoszeniem Pence’a.

FBI i Departament Bezpieczeństwa Narodowego Departamentu Sprawiedliwości zbadały domniemane niewłaściwe obchodzenie się z informacjami niejawnymi, a departament oskarżył Mr. Osoba, która przeczytała list, powiedziała, że ​​został napisany do prawnika Pence’a. Na podstawie wyników tego śledztwa „nie zostaną postawione żadne zarzuty karne”, według osoby.

W styczniu p. Prawnik Pence’a przeszukał dom byłego wiceprezydenta w poszukiwaniu dokumentów, a pomocnicy prezydenta Bidena znaleźli ważne przedmioty w biurze, które kiedyś zajmował w Waszyngtonie, oraz w jego domu w Delaware.

Były prezydent Donald J. Z kolei pan Trump przeciwstawił się federalnemu wezwaniu sądowemu do zwrotu przedmiotów przechowywanych w jego domu na Florydzie. Pence natychmiast powiadomił rząd i powiedział, że nie ma pojęcia, w jaki sposób przedmiot dostał się do jego domu.

Pan współpracował ze śledczymi. Specjalny doradca nadal bada zatrzymanie przedmiotów przez Bidena.

READ  Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej: aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *