Co to oznacza dla NY Jets

Jeśli New York Jets nie używają tagu franczyzy, dlaczego miałoby ich to obchodzić?

Gdy sezon poza sezonem NFL zaczyna się jak zwykle bezsennie, pełen spekulacji i mało prawdziwych wiadomości, w kalendarzu pojawiła się ważna data.

Od 21 lutego do 7 marca New York Jets dołączą do wszystkich innych drużyn NFL, mając możliwość umieszczenia tagu franczyzy na oczekującym wolnym agentze.

Co to jest tag franczyzowy? Dlaczego tam jest? Czy Jets go użyją, a jeśli nie, to dlaczego nadal go śledzą?

Znacznik praw autorskich: trzy typy

To, co potocznie nazywa się tagiem franczyzowym, w rzeczywistości dzieli się na trzy różne typy tagów. Każdy tag ma nieco inne zasady.

  • The Znacznik praw wyłącznych Najdroższy z trzech typów. Zawodnik, który otrzyma taką etykietę, nie może negocjować z żadną inną drużyną. Roczny kontrakt na wyłączność to średnia z pierwszych pięciu pensji zawodnika na danym stanowisku. Aktualny Roczna lub 120% poprzedniej pensji zawodnika, w zależności od tego, która wartość jest wyższa. Ze względu na wysoki koszt tag został użyty tylko cztery razy od 2012 roku, ostatnio na Le’Veon Bell w 2017 roku.
  • The znacznik przejścia Oferuje graczowi roczny kontrakt oparty na średniej z pierwszych 10 pensji na danym stanowisku lub 120% poprzedniej pensji gracza, w zależności od tego, która wartość jest wyższa. Gracz może negocjować z innymi drużynami, ale tag team ma prawo pierwokupu. Jeśli jednak nie będą pasować do oferty, nie otrzymają żadnej rekompensaty.
  • The Nieekskluzywny tag Znacznik powszechnie określany jako „znak zastrzeżony”. Jest to umowa na rok z wynagrodzeniem opartym na średniej z pierwszych pięciu pensji na tym stanowisku w ciągu ostatnich pięciu lat lub 120% jego poprzedniego wynagrodzenia, w zależności od tego, która z tych wartości jest wyższa. Ponieważ niewyłączny tag wykorzystuje ostatnie pięć lat, a nie bieżący rok, nieco zmniejsza liczbę tagów. Zawodnik podpisany tagiem niewyłącznym może negocjować z innymi drużynami; Zespół tagujący ma prawo dopasować dowolną inną ofertę lub otrzymać w zamian dwa typy z pierwszej rundy.
READ  Atmosferyczna rzeka zagraża Kalifornii powodzią wśród śniegu i ulewnego deszczu

Oto niewyłączny tag franczyzy i numery przejściowe na rok 2023 dla każdej pozycji. Nad czapką.

Czy NY Jets użyją tagu franczyzy?

Ostatnim graczem Jets, który otrzymał tag, był Marcus Maye w 2021 roku. Maye rozegrał sezon 2021 pod niewyłącznym tagiem po tym, jak nie udało mu się osiągnąć długoterminowej umowy. Następnie wyjechał do Świętych w wolnej agencji.

Wcześniej Jets nie używali tagu z Muhammadem Wilkersonem od 2016 roku i wszyscy wiemy, jak sprawdziła się ta długoterminowa umowa.

W 2023 roku Jets nie mają miejsca na limit, aby użyć tagu franczyzy na jakimkolwiek graczu. Gdyby NFL oddzieliło napastników od obrońców bez piłki, użycie tagu przez Quincy’ego Williamsa miałoby sens; Jednak biorąc pod uwagę ich wszystkich razem, 20,9 miliona dolarów lub 17,5 miliona dolarów za tagi jest całkowicie wątpliwe.

Sheldon Rankins jest kolejnym wolnym agentem, którego Jets chcą zatrzymać, ale 18,9 miliona dolarów to ponad dwukrotnie więcej niż chcą mu zapłacić.

Więc odpowiedź brzmi nie – Jets nie będą używać tagu franczyzy w tym roku. Ale wciąż jest dobry powód, aby mieć oko na resztę ligi.

Gruba ryba: Lamar Jackson

Spekulacje Lamara Jacksona w dużej mierze ustąpiły miejsca szumowi Aarona Rodgersa / Dereka Carra dla Jets. Nie oznacza to jednak, że Jackson nie wchodzi w rachubę; Kruki mają pierwszy ruch w tym obszarze. W rzeczywistości Peter King z NBC uważa, że ​​Jets mocno rozważą przejęcie Jacksona, jeśli będzie dostępny.

Pierwsze pytanie dotyczy jednak tego, co Kruki zrobią z Jacksonem. Jest coraz mniej prawdopodobne, że dojdą do długoterminowej umowy przed ostatecznym terminem. Bez tagu straciliby wszelką przewagę nad Jacksonem, który stałby się nieograniczonym wolnym agentem.

Dlatego w kręgach NFL powszechnie oczekuje się, że Jackson otrzyma etykietę franczyzy. Który Tag jest jednak prawdziwym pytaniem.

READ  Skarga SEC wskazuje, dlaczego Brian Brooks zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego Binance.US

Nieekskluzywny tag miałby największy sens dla Ravens, ponieważ utrzymywałby Jacksona na stosunkowo skromnej pensji w wysokości 32,4 miliona dolarów przez cały sezon 2023. Jak Ravens lubią wszystkich swoich wolnych agentów, pozwoli to Jacksonowi przetestować swój rynek i potencjalnie wrócić do Baltimore z najlepszą ofertą. Kruki mogą następnie dopasować ofertę lub otrzymać w zamian dwa typy w pierwszej rundzie.

Jednak ryzyko jest tutaj dwojakie: po pierwsze, jeśli Kruki rzeczywiście to zrobią Do Jeśli Jackson zostanie zatrzymany, możliwe (a nawet), że inny zespół znajdzie sposób na uporządkowanie umowy, co utrudni Baltimore dopasowanie „tak zwanego”trująca pigułka.” Mimo że są one zakazane w kontraktach NFL, zespoły wciąż mogą znaleźć sposoby na tworzenie kontraktów w odpowiedzi na problemy z limitami innych właścicieli, takie jak manewrowanie trafieniami w celu maksymalnego bólu dla drugiej drużyny.

Po drugie, Baltimore miałoby o dwa typy mniej w pierwszej rundzie niż Jackson mógłby uzyskać w zwykłej wymianie. Russell Wilson sprowadził dwóch graczy z pierwszej rundy, dwóch z drugiej rundy, jednego z piątej rundy i trzech graczy, w tym Noaha Fanta z górnej półki Broncos. Trzej gracze z pierwszej rundy i gracz z trzeciej rundy (a także gracz z czwartej do piątej rundy) zostali zamienieni w handlu Deshaunem Watsonem.

Jeśli Kruki nie pasują do oferty, znacznik zmiany nie jest tak naprawdę opcją z powodu braku rekompensaty. Dlatego jedyną inną opcją jest etykieta praw wyłącznych, która uniemożliwiłaby Jacksonowi negocjowanie z jakimkolwiek innym zespołem. Ponieważ jednak ekskluzywny numer tagu dla QB wynosi 45,2 miliona dolarów, może to być kosztowne.

Tam jest Powszechne oczekiwanie The Ravens umieści Jacksona znaczek z niewyłącznymi prawami. To jest To główny powód, dla którego Jets monitorują sytuację tagów w lidze. Kiedy Kruki przeniosły się z Jacksonem, oni zasygnalizuje Jakie mogą być ich potencjalne plany z nim związane z resztą ligi.

READ  Uczennica Dover-Sherbonne High School, która zginęła w wypadku łodzi tenisowej, została zidentyfikowana jako Sadie Mauro

Jeśli Jackson jest dostępny, a Jets nadal nie pozyskali Rodgersa ani Carra, spodziewaj się, że trzecie najlepsze nazwisko wejdzie do codziennych spekulacji i szumu.

Inni kandydaci na znaczniki do monitorowania

Jets będą zainteresowani, ale są inni, którzy wkrótce będą wolnymi agentami, którzy mogliby zdobyć metkę przed wejściem na rynek. Spośród ośmiu kandydatów na tagi NFL.com, Jordan Bowyer z Bills jest jedynym prawdziwym wolnym agentem dla Jets. Jeśli wejdzie do wolnej agencji, może być zbyt drogi jak na obecny limit Jetsów, ale mimo to jego nazwisko zasługuje na uwagę.

To samo dotyczy ochroniarzy Bengals, Jesse Batesa i Tashauna Gibsona z 49ers, którzy byli już poza rywalizacją po tym, jak zostali oznaczeni w 2022 roku.

Rozgrywający Giants Daniel Jones to także interesujące nazwisko do oglądania, choć z innego powodu. Mówi się, że Jones jest na rynku za 45 milionów dolarów rocznie. Tymczasem wygląda na to, że Giganci nie chcą oznaczać Jonesa, ale będą do tego zmuszeni, jeśli taka jest jego cena wywoławcza. W żaden sposób, kształtu ani formy nie zbliża się do 45 milionów dolarów.

Tag i negocjacje Jonesa mogą mieć wpływ na rynek rozgrywających, więc warto przyjrzeć się jego sprawie. Geno Smith z Seahawks jest w podobnej sytuacji, chociaż miał lepszy sezon niż Jones i będzie miał wyższą średnią roczną wartość.

Jak myślicie, fani Jets — czy Lamar Jackson jest dostępny? Czy Jets powinni go ścigać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *