Wojna rosyjsko-ukraińska: Zełenski wzywa ambasadora Watykanu w związku z komentarzem papieża dotyczącym „białej flagi”!

Po serii ukraińskich ataków eksploduje rosyjski gazociąg.

Ukraina wezwała wysłannika Watykanu na sugestię papieża Franciszka, aby Kijów „pokazał odwagę białej flagi”.

Nuncjusz apostolski Visvaltas Gulpokas powiedziano, że Kijów jest „rozczarowany”, gdy Ukraina nalegała, aby papież powstrzymał się od oświadczeń, które „legitymizują prawo do władzy i zachęcają do dalszego lekceważenia norm prawa międzynarodowego” – oznajmiło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Papież wywołał oburzenie po tym, jak przed przyszłotygodniową emisją opublikowano zapis wywiadu ze szwajcarskim nadawcą RSI.

Tymczasem rosyjscy ustawodawcy dążą do obalenia sowieckiej decyzji o przeniesieniu Krymu z Rosji na Ukrainę z 1954 roku. Posunięcie to wydaje się być próbą napisania historii przez Władimira Putina na nowo i usprawiedliwienia nielegalnej aneksji półwyspu w 2014 roku.

Oświadczenie Rosji oświadczyło, że Ukraina wystrzeliła w ciągu nocy 25 dronów, w tym jeden zestrzelony pod Moskwą.

Działalność rafinerii ropy naftowej w zachodniej Rosji została wstrzymana po ataku drona, który spowodował pożar w mieście Kstovo.

1710223629

Po uderzeniu drona w rafinerii ropy naftowej w zachodniej Rosji wybuchł ogromny pożar

Po uderzeniu drona w rafinerii ropy naftowej w mieście Kstovo w obwodzie niżnym nowogrodzkim w zachodniej Rosji wybuchł poważny pożar – poinformował gubernator regionu.

Gleb Nikitin powiedział, że kompleks paliwowo-energetyczny został uderzony przez bezzałogowe statki powietrzne. W mieście znajduje się rosyjska rafineria Lukoil-Nizhegorodnefteorgsintez, która prawdopodobnie wywołała pożar.

Jak podał koncern naftowy, prace w rafinerii zostały tymczasowo wstrzymane z powodu „incydentu”. Poinformowała o tym rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA.

„Rano strefa przemysłowa Kstovo, kompleks paliwowo-energetyczny, została zaatakowana przez bezzałogowe statki powietrzne” – powiedział Nikitin w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram.

Szweta Sharma12 marca 2024 06:07

1710223080

Andy Gregory12 marca 2024 05:58

1710219120

Rosyjscy politycy przedstawiają projekt ustawy o anulowaniu aneksji Krymu z 1954 roku

Rosyjscy politycy złożyli projekt ustawy, która ma na celu napisanie historii na nowo poprzez uchylenie sowieckiej decyzji o przeniesieniu Krymu z Rosji na Ukrainę w 1954 r.

Wydaje się, że posunięcie to ma na celu stworzenie podstawy prawnej, na podstawie której Rosja mogłaby twierdzić, że Krym, półwysep Morza Czarnego, który według niej został przyłączony do Ukrainy w 2014 r., w rzeczywistości nie jest częścią Ukrainy.

Projekt przedłożony przez polityka obu izb rosyjskiego parlamentu opisuje przekazanie władzy w 1954 r. jako arbitralne i nielegalne, ponieważ nie odbyło się żadne referendum.

Nie podano, kiedy odbędzie się debata.

Władimir Putin potępił przekazanie Krymu w 1954 r. pod rządami ówczesnego radzieckiego przywódcy Nikity Chruszczowa jako naruszenie ówczesnych norm prawnych.

Mieszkańcy Krymu wraz z resztą Ukrainy głosowali za niepodległością po rozpadzie Związku Radzieckiego, a Rosja i Ukraina później uznały swoje granice. Jednak Moskwa przejęła kontrolę wojskową nad Krymem w 2014 roku i zaanektowała go po referendum, które Ukraina i rządy zachodnie uznały za nielegalne.

Reutera12 marca 2024 04:52

1710216544

Doss twierdzi, że Rosja aresztowała południowokoreańskiego mężczyznę za szpiegostwo

Jak podała rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS, w Rosji aresztowano południowokoreańskiego mężczyznę podejrzanego o szpiegostwo.

Agent organów ścigania, zidentyfikowany wkrótce jako Baek Won-soon, został zatrzymany we Władywostoku na Dalekim Wschodzie, po czym przewieziono go do Moskwy w celu „operacji dochodzeniowych”.

To pierwsza taka sprawa przeciwko obywatelowi Korei Południowej – podała państwowa agencja informacyjna tego kraju. Nie podała żadnych szczegółów na temat charakteru rzekomego szpiegostwa.

Urzędnik, do którego zwróciło się Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Południowej, nie udzielił natychmiastowego komentarza.

Rosja postrzega Koreę Południową jako kraj „nieprzyjazny” ze względu na poparcie Seulu dla zachodnich sankcji wobec Moskwy w związku z wojną na Ukrainie, utrzymując jednocześnie bliskie stosunki z Koreą Północną.

Szweta Sharma12 marca 2024 04:09

1710215340

Poseł torysów oskarżył rząd o cięcia wydatków na obronę

Mark Francois, członek ponadpartyjnej komisji obrony, powiedział Izbie Gmin: „Czerwona Księga, biblia budżetu, bardzo wyraźnie pokazuje w tabelach 2.1 i 2.2, że przyszłoroczny podstawowy budżet obronny został obcięty o 2,5 miliarda funtów. To znaczy PRAWDA.

„Byłoby błędem, gdyby jakikolwiek rząd, a tym bardziej ten, który nazywa się partią konserwatywną, próbował pobrać ze skonsolidowanego funduszu jednorazowe płatności dla Ukrainy lub wyższe wydatki w budżecie nuklearnym i udawać, że są częścią budżetu obronnego, wszyscy w tej Izbie wiedzą, że tak nie jest.

„Dlatego mówię rządowi, że gdyby nie minister, którego darzę wielkim szacunkiem jako syna żołnierza D-Day, raczej w gniewie niż w smutku to, co zrobił rząd, byłoby bardziej haniebne i powinni się wstydzić . o sobie.”

Sekretarz obrony James Cartlidge odpowiedział: „Kiedy mówimy o wydatkach na wsparcie broni nuklearnej lub o wsparciu Ukrainy w kupowaniu broni i ostatecznie przekazywaniu jej broni do własnej obrony, myślę, że prawnie określa się je jako wydatki na obronę.

– Bo w końcu jak inaczej im zapłacimy, z jakiego budżetu?

Andy Gregory12 marca 2024 03:49

1710214628

Rosyjscy parlamentarzyści proponują projekt ustawy uchylającej przekazanie Krymu przez ZSRR Ukrainie

Rosyjscy ustawodawcy złożyli w Dumie Państwowej projekt ustawy, która zapisze na nowo rozdział historii poprzez uchylenie sowieckiej decyzji z 1954 r. o przeniesieniu Krymu z Rosji na Ukrainę.

Wydaje się, że posunięcie to ma na celu stworzenie podstawy prawnej, na podstawie której Rosja mogłaby twierdzić, że Krym, półwysep Morza Czarnego, który według niej został przyłączony do Ukrainy w 2014 r., w rzeczywistości nie jest częścią Ukrainy.

Projekt przedłożony przez prawodawcę obu izb rosyjskiego parlamentu określił przekazanie władzy w 1954 r. jako „arbitralne” i „nielegalne”, ponieważ nie odbyło się żadne referendum, a władze radzieckie nie miały prawa przenosić terytoriów z jednej republiki składowej do drugiej bez zgody. .

Nie ma informacji, kiedy ustawodawcy przeprowadzą debatę.

Prezydent Rosji Władimir Putin potępił przekazanie Krymu w 1954 r. pod rządami ówczesnego radzieckiego przywódcy Nikity Chruszczowa jako naruszenie ówczesnych norm prawnych.

Szweta Sharma12 marca 2024 03:37

1710213527

Ukraina zaprasza ambasadora Watykanu po komentarzach papieża dotyczących Białej Flagi

Jak poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych, na poniedziałek zaproszony został wysłannik papieski na Ukrainę abp Visvaltas Kulbokas.

„Ukraina została poinformowana, że ​​Viswaldas Kulbokas był rozczarowany słowami papieża” – napisano w oświadczeniu.

Powiedział, że papież powinien powstrzymać się od wypowiedzi, które „legitymizują prerogatywę władzy i zachęcają do dalszego lekceważenia norm prawa międzynarodowego”.

„Oczekuje się, że Papież przekaże wspólnocie światowej potrzebę natychmiastowego połączenia sił, aby zapewnić zwycięstwo dobra nad złem” – napisano w oświadczeniu.

Szweta Sharma12 marca 2024 03:18

1710212221

Dron zestrzelony pod Moskwą – urzędnicy

Rosja twierdzi, że jej systemy obrony powietrznej zniszczyły drona lecącego z Ukrainy do Moskwy.

Burmistrz Moskwy Siergiej Sobian powiedział w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram, że w rejonie Ramensky, gdzie spadły szczątki drona, nie było ofiar ani szkód.

Szweta Sharma12 marca 2024 02:57

1710211500

ZOBACZ: Rosyjski gazociąg eksploduje potężną kulą ognia podczas serii „ukraińskich ataków”

Po serii ukraińskich ataków eksploduje rosyjski gazociąg.

Andy Gregory12 marca 2024 02:45

1710207720

Rosyjski student skazany za proukraińską nazwę sieci Wi-Fi

Rosyjski student został skazany na 10 dni więzienia za nazwanie swojego Wi-Fi na cześć proukraińskiego hasła. Jest to najnowszy przypadek zwykłego obywatela w związku z tłumieniem przez Władimira Putina wolności słowa w związku z wojną. Zgłasza się mój kolega Szweta Sharma.

W czwartek sąd w Moskwie uznał Olega Tarasowa za winnego szerzenia propagandy i „publicznego przedstawiania symboli nazistowskich”, za co został skazany na karę więzienia – podała państwowa RIA. Mimo że Wołodymyr Zełenski ma demokratycznie wybranego przywódcę żydowskiego, Kreml oskarża ukraiński rząd o to, że składa się z neonazistów.

Tarasow, student Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, nazywa swoją sieć Wi-Fi „Slava Ukraini!” Jak podał niezależny kanał informacyjny rosyjskiego Telegramu Ostoroshno Novosti, nazwał to popularnym antywojennym hasłem, które po angielsku oznacza „Chwała Ukrainie”.

Student został aresztowany po tym, jak w środę rano funkcjonariusz policji zgłosił władzom informację o sieci Wi-Fi.

Andy Gregory12 marca 2024 01:42

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *