Wojna rosyjsko-ukraińska Najnowsze aktualizacje: Biden w Polsce na spotkaniu z sekretarzem NATO

Prezydent Biden ma spotkać się z przywódcami wschodniego NATO w środę, zaniepokojonymi agresją Moskwy, dzień po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił, że zawiesza ostatnią umowę nuklearną ze Stanami Zjednoczonymi. przemówienia.

Gdy wojna na Ukrainie zbliża się do końca roku, czołowy chiński dyplomata Wang Yi przebywa w Rosji i spotka się z Putinem w środę – poinformował Kreml. W środę rano Wang spotkał się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem, który powiedział, że „stosunki między Rosją a Chinami rozwijają się dynamicznie pomimo zawirowań”. „Moskwa i Pekin są gotowe do wzajemnej ochrony interesów” – powiedział Ławrow.

Oto najnowsze wiadomości na temat wojny i jej skutków na całym świecie.

Rok w okopach zahartował prezydenta Ukrainy: Zełenski objął urząd, myśląc, że może zawrzeć pokój z Putinem, ale rok temu w tym tygodniu znaleziono go ukrywającego się w bezpiecznym pokoju w Kijowie – początek serii doświadczeń, które zmieniły go w znaną na całym świecie, zatwardziałą postać, którą jest . Wojenny prezydent, Paul Sohn i David L. Raport Sterna.

„Oczywiście wszyscy się zmieniliśmy, łącznie z prezydentem” – powiedział Andrij Jermak, szef ukraińskiego biura prezydenckiego. „Próby, które wyznaczają jego kadencję – nie mogą zmienić osoby. Czy stwardniał? Oczywiście, że tak. Czy stał się silniejszy? Moim zdaniem zawsze był silniejszy.

READ  Patricia Schroeder, pionierka feministek w Kongresie, umiera w wieku 82 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *