Dyer Nichols: 5 funkcjonariuszy Memphis zastrzelono po tym, jak mężczyzna trafił do szpitala po aresztowaniuCNN

Departament Policji w Memphis zwolnił pięciu policjantów Śmierć Dyera MikołajaZmarł w szpitalu po aresztowaniu przez policję na początku tego miesiąca, zgodnie z postem z departamentu Zweryfikowane konto na Twitterze.

„Skandaliczny charakter tego incydentu nie odzwierciedla dobrej pracy, jaką nasi funkcjonariusze wykonują każdego dnia w sposób uczciwy” – powiedziała szefowa policji Cheryl „CJ” Davis w oświadczeniu.

Śledczy pracujący nad wewnętrznym przeglądem aresztowania stwierdzili, że funkcjonariusze naruszyli użycie siły, obowiązek interwencji i obowiązek udzielenia pomocy, powiedział szef.

Rodzina Nicholsa zatwierdziła zwolnienia, zgodnie z oświadczeniem ich prawników.

„Dołączamy do rodziny Dyera, wspierając decyzję departamentu o zwolnieniu pięciu funkcjonariuszy, którzy znęcali się nad nim i ostatecznie spowodowali jego śmierć. To pierwszy krok w kierunku sprawiedliwości dla Dyera i jego rodziny” – powiedzieli prawnicy Ben Crump i Antonio Romanucci. Weźcie odpowiedzialność.

Tennessee Bureau of Investigation bada, czy działania funkcjonariuszy miały charakter przestępczy.

„Ze względu na toczące się śledztwo Stowarzyszenie Policji w Memphis nie będzie komentować zwolnienia funkcjonariuszy w sprawie Dyera Nicholsa” – powiedział związek reprezentujący funkcjonariuszy. „Mieszkańcy Memphis, a przede wszystkim rodzina pana Nicholsa, zasługują na pełniejszy opis wydarzeń, które doprowadziły do ​​jego śmierci i tego, co mogło się do niej przyczynić”.

Ponadto Departament Sprawiedliwości i FBI wszczęły dochodzenie w sprawie naruszenia praw obywatelskich.

8 stycznia policja ogłosiła, że ​​funkcjonariusze zatrzymali kierowcę za nieostrożną jazdę poprzedniego dnia. „Kiedy funkcjonariusze podeszli do kierowcy pojazdu, doszło do konfrontacji, a podejrzany uciekł pieszo” – napisano w oświadczeniu. Opublikowane w mediach społecznościowych.

Według policji funkcjonariusze ścigali podejrzanego i ponownie próbowali go zatrzymać, a przed zatrzymaniem podejrzanego doszło do kolejnej konfrontacji.

„Później podejrzany skarżył się na duszności, po czym na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Podejrzany został przewieziony do szpitala św. Franciszka w stanie krytycznym” – poinformowały władze.

READ  Pułap zadłużenia USA: Biden i Republikanie mają nadzieję na porozumienie

Mężczyzna zidentyfikowany jako Nichols zmarł kilka dni później. Według Biura Śledczego Tennessee.

Szczegóły dotyczące obrażeń lub przyczyny śmierci Nicholasa nie zostały ujawnione. CNN skontaktowało się z koronerem hrabstwa Shelby.

We wtorek urzędnicy miejscy powiedzieli, że materiał wideo z kamer noszonych przez funkcjonariuszy zostanie udostępniony publicznie po zakończeniu wewnętrznego dochodzenia policji i umożliwieniu rodzinom przejrzenia materiału.

Crump powiedział w piątek, że rodzina będzie miała okazję zobaczyć materiał filmowy „w najbliższych dniach”. On i jego rodzina planują konferencję prasową w poniedziałek po południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *