Dyrektor generalny TikTok zeznaje w sprawie aktualizacji Kapitolu:

W obliczu pytań o rzekome szkodliwe działania wywołane postami TikTok, Chew powiedział, że popiera ciągłą ochronę odpowiedzialności platform mediów społecznościowych jako środek ochrony wolności słowa.

Ochrona przed odpowiedzialnością określoną w sekcji 230 ustawy Communications Decency Act 1996 chroni serwisy społecznościowe i inne witryny przed odpowiedzialnością prawną, która może powstać w wyniku treści publikowanych przez użytkowników.

„[Section] 230 jest bardzo ważny dla wolności słowa w Internecie” – powiedział Chew. „To jedno z naszych zobowiązań wobec tego zespołu i naszych użytkowników”.

„Myślę, że ważne jest, aby go chronić” – dodał.


Na kilka godzin przed rozpoczęciem zeznań Chew w czwartek Wall Street Journal poinformował, że Chiny powiedziały, że sprzedaż TikTok przez chińską firmę macierzystą ByteDance będzie wymagać zgody chińskiego rządu.

Na rozprawie posłowie pytali o raport Chiva.

„W przeciwieństwie do twoich zapewnień, Chiny z pewnością myślą, że kontrolują TikTok i jego oprogramowanie” – powiedział przedstawiciel Michael Burgess z R-Texas. — Czy to nie prawda?

Chew odpowiedział: „TikTok nie jest dostępny w Chinach kontynentalnych, a dziś mamy siedzibę główną w Los Angeles i Singapurze”.

„Nie twierdzę, że założyciele Byte Dance nie są Chińczykami i nie twierdzę, że nie zatrudniamy chińskich pracowników, jak wiele firm na całym świecie” – dodał.


We wczesnej wymianie zdań Chew spotkał się z powtarzającymi się pytaniami o relacje TikTok z chińskim rządem i rzekomą cenzurę treści w jego imieniu.

Przedstawiciel McMorris Rodgers zapytał Chew o proces zwany „gorącą treścią”, w którym serwis społecznościowy promuje lub ocenia posty pojawiające się na jego platformie.

„Czy na Twoich obecnych lub poprzednich stanowiskach w chińskich firmach pracownicy byli zaangażowani w marketing treści dla użytkowników spoza Chin?” — zapytał McMorris Rodgers.

READ  Logo Twittera X: Elon Musk rozpoczyna proces rebrandingu

„Nasz proces ocieplenia został doceniony przez nasze lokalne grupy w różnych krajach” – odpowiedział Chew, dodając, że kontrowersyjne treści, takie jak posty o masakrze na placu Tiananmen w 1989 r., są obecnie w użyciu.

McMorris wątpi w prawdziwość oświadczenia Rodgersa: „Przypominam, że składanie fałszywych lub wprowadzających w błąd oświadczeń przed Kongresem jest przestępstwem federalnym”.


Chew odniósł się do obaw ustawodawców dotyczących ochrony danych i obsługi treści w uwagach wstępnych, podkreślając kroki, jakie firma podjęła w celu ochrony danych użytkowników.

Chew powiedział o Project Texas, trwającym wysiłku, który według niego będzie przechowywać wszystkie dane użytkowników z USA w kraju, współpracując z firmą Oracle zajmującą się przetwarzaniem w chmurze z siedzibą w Austin.

„Wiara dotyczy działań, które podejmujemy” – powiedział Chew. „Będziemy chronić amerykańskie dane przed niepożądanym dostępem z zagranicy przez zapory ogniowe”.

„TikTok będzie miejscem swobodnej wypowiedzi i nie będzie manipulowany przez żaden rząd” – dodał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *