Elon Musk prezentuje nowe logo Twittera X, które zastąpi niebieskiego ptaka

SZTOKHOLM, 24 lipca (Reuters) – Po 17 latach z kultowym niebieskim ptakiem symbolizującym nadawanie światu pomysłów, miliarder Elon Musk zmienił nazwę na Twitter X i zaprezentował nowe logo.

W poniedziałek nowym logo na stronie Twittera stał się biały X na czarnym tle, chociaż niebieski ptak był widziany w aplikacji mobilnej.

Od czasu przejęcia Twittera w październiku Musk powiedział, że wyobraża sobie aplikację, która mogłaby oferować użytkownikom różnorodne usługi poza mediami społecznościowymi, takie jak płatności peer-to-peer, naśladując bardzo popularną aplikację WeChat w Chinach.

Nowe logo wywołało mieszane reakcje użytkowników i wywołało zamieszanie co do tego, jak będą się teraz nazywać Tweety, podczas gdy eksperci ds. Marketingu i brandingu stwierdzili, że grozi to utratą rozpoznawalności nazwy Twittera na lata.

„Tylko kilka marek stało się czasownikami lub jest wymienianych w światowych organizacjach informacyjnych tak często, jak Twitter” — mówi Matt Rhodes, szef strategii w agencji kreatywnej House 337, która współpracowała z brytyjskim gigantem telekomunikacyjnym Sky.

„Utrudnianie ludziom znalezienia lub chęci otwarcia aplikacji na zagraconych ekranach telefonów jest szkodliwe dla aplikacji” – powiedział.

„Jako użytkownik Twittera przyznaję, że już tęsknię za ptaszkiem” – powiedział Fernando Machado, były dyrektor ds. Marketingu w Activision Blizzard, Restaurant Brands International i Burger King.

„Osobiście uważam, że nowe podejście jest trochę zimne i bezosobowe” – powiedział.

„#GoodbyeTwitter” zyskał popularność na platformie w poniedziałek w nawiązaniu do starego logo, ponieważ niektórzy użytkownicy krytykowali nowe logo.

Musk napisał w sobotę na Twitterze: „Wkrótce pożegnamy się z marką Twitter i stopniowo pożegnamy się ze wszystkimi ptakami”.

Na tweet z pytaniem, jak nazywałby się tweet pod X, Musk odpowiedział „x”.

READ  Twardi republikanie okopują się przeciwko kandydaturze McCarthy'ego na przewodniczącego Izby Reprezentantów

„Wszystkie zastosowania”

Musk wielokrotnie używał litery X w swoich firmach. Założył x.com w 1999 roku jako bank internetowy, który później przekształcił się w PayPal. Odkupił domenę od PayPala w 2017 roku, mówiąc, że ma „wartość sentymentalną”.

Domena x.com przekierowuje teraz do Twittera.

Linda Yaccarino, była szefowa reklamy w NBCUniversal, która 5 czerwca rozpoczęła pracę jako dyrektor generalny Twittera, powiedziała w notatce dla pracowników w poniedziałek, że X „pójdzie jeszcze dalej, aby przekształcić globalny plac miejski”.

Zgodnie z notatką widzianą przez Reuters, firma będzie pracować nad nowymi funkcjami audio, wideo, przesyłania wiadomości, płatności i bankowości.

Witryna będzie musiała stawić czoła wyzwaniom, aby odbudować swoją działalność.

Od czasu przejęcia Muska firma przeżywała burzliwe czasy związane ze zwolnieniami, gwałtownym spadkiem liczby reklamodawców i błyskawicznym wzrostem reakcji Meta na Twitterze.

„Ostatnie kilka miesięcy było burzliwych na Twitterze i nie sądzę, aby nowa marka rozwiązała wszystko” – powiedział Drew Benvie, dyrektor generalny firmy konsultingowej Battenhall zajmującej się mediami społecznościowymi.

„Chodzi mniej o wymyślanie Twittera na nowo, a bardziej o budowanie marki wokół imperium Elona Muska, w tym SpaceX, gdzie branding X jest trochę bardziej wyrównany”.

Reportaż Subanty Mukherjee w Sztokholmie, Martina Coultera i Aidana Naldiego w Londynie, Bharata Govinda Gautama w Bangalore i Sheili Tang w Dallas; Montaż przez Barbarę Lewis i Jonathana Otisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Subantha jest liderem w zakresie technologii i telekomunikacji w Europie, ze szczególnym naciskiem na nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja i 5G. Od około 18 lat jest dziennikarzem. Dołączył do agencji Reuters w 2006 roku i zajmował się różnymi dziedzinami, od finansów po technologię. Mieszka w Sztokholmie w Szwecji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *