Przerysowanie mapy Kongresu przez Alabamę jest sprzeczne z Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych

Wersja tej historii pojawiła się w biuletynie CNN What Matters. Zarejestruj się za darmo, aby otrzymać go na swoją skrzynkę odbiorczą Tutaj.CNN

Zdominowany przez konserwatystów Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych był formalną niespodzianką Zamówiony do Alabamy Zdominowany przez konserwatystów stan w zeszłym miesiącu przerysował swoją mapę kongresową, aby uwzględnić drugi okręg kongresowy z większością czarnych czy coś w tym rodzaju. blisko tego.

Być może zaskakująco, Alabama powiedziała „nie”.

Zamiast po prostu zastosować się do nakazu Sądu Najwyższego Alan W. Sprawa MilliganaUstawodawca Alabamy Kongres przerysował mapę Partia Demokratyczna kongresmana Terry’ego Sewella zmniejszyła udział Czarnych w wieku wyborczym z około 55%. Nadal 50% zostało później zwiększone do drugiej dzielnicy Odsetek ludności czarnej wynosi około 40%.

Nowa mapa, zatwierdzona przez ustawodawcę i gubernatora Alabamy, trafi do sądów federalnych do przeglądu w sierpniu, więc ta historia jest daleka od zakończenia.

To łączyłoby się z walkami o mapy Kongresu w innych stanach. Zwłaszcza Nowy JorkW taki sposób, że kontrola rady jest bardzo zagrożona.

Gubernator stanu Alabama Kay Ivey, republikanin, zdawał się bronić nieustępliwości legislatury w obliczu nakazów sądów federalnych. W piątek zatwierdziła nową mapę.

„Władza ustawodawcza zna nasz stan, naszych ludzi i nasze dystrykty lepiej niż sądy federalne lub grupy aktywistów” – powiedział w oświadczeniu.

Dianne Gallagher z CNN zauważyła w swoim raporcie, że stara mapa Kongresu została unieważniona przez trzyosobowy zespół federalnych sądów okręgowych, w skład którego wchodziło dwóch sędziów nominowanych przez byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Doszli do wniosku, że plan, zgodnie z którym mieszkańcy Alabamii wybrali swoich przedstawicieli do Kongresu w 2022 r., mógł naruszyć ustawę o prawach wyborczych, ponieważ czarni wyborcy „mniej niż inni mieszkańcy Alabamii wybierali wybranych przez siebie kandydatów do Kongresu”.

READ  Teorie Legend of Zelda's Zonai powracają po nowym zwiastunie TOTK

Przed wyborami śródokresowymi w 2022 r. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł w sprawie mapy Alabamy, co pomogło Republikanom zdobyć czteroosobową większość, którą obecnie posiadają.

Gallagher i Tierney Snead z CNN Napisał w zeszłym miesiącu Allen w. Decyzja Milliken może mieć konsekwencje dla innych stanów i wznowić serię procesów sądowych w kilku stanach.

Janay Nelson, prezes Funduszu Obrony Prawnej NAACP, opisał nową mapę Dana Bash w CNN w poniedziałek jako „całkowite naruszenie nakazu Sądu Najwyższego”.

„W tej chwili obowiązkiem naszych sądów federalnych jest ochrona czarnych wyborców i ochrona ich własnej władzy” – dodał później.

Tło jest takie, że populacja Alabamy jest w około 27% czarna, ale czarna populacja tego stanu jest skoncentrowana w kilku hrabstwach, które są w większości Afroamerykanami – znanymi jako stanowy Czarny Pas, chociaż nazwa pochodzi od żyznej gleby tego obszaru. Zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego wyborcy z Czarnym Pasem, z których wielu jest czarnych, mają żywotny interes w reprezentacji w Kongresie.

Przypadkowo na początku tego roku prezydenta Joe Bidena Nazwany Czarnym Pasem AlabamyMiejsce dziedzictwa narodowego, miejsce wielu kluczowych momentów Ruchu Praw Obywatelskich.

Sprawdź tę interaktywną zawartość na CNN.com

Dla Nelsona, ponieważ czarni mieszkańcy Alabamii reprezentują jedną czwartą populacji stanu, matematyka podpowiada, że ​​powinni otrzymać reprezentację od jednego z siedmiu ustawodawców reprezentujących Alabamę w Kongresie.

Ale ponieważ Alabama była historycznie i obecnie naznaczona spolaryzowanymi warunkami głosowania, problem jest większy niż zwykła matematyka.

„Zadaniem przepisów dotyczących praw obywatelskich jest zapewnienie uczciwości w naszych systemach, upewnienie się, że czarni wyborcy i inni historycznie obecni wyborcy. Ci, którzy są dyskryminowani, mają możliwość posiadania przedstawicieli, którzy opowiadają się za ich interesami i wyrażają swoje obawy” – powiedział.

Alabama zwróciła się do Sądu Najwyższego o uchylenie sekcji 2 ustawy o prawach wyborczych, którą wielu obserwatorów sądowych uważało za główny krok w celu egzekwowania konserwatywnej większości.

READ  Warren Buffett widzi niepewność na rynku pojazdów elektrycznych

Ale sędzia główny John Roberts i sędzia Brett Kavanagh stanęli po stronie liberałów na boisku, aby wyrzucić mapę Alabamy.

Sąd Najwyższy odrzucił również pogląd, że region Gulf Coast reprezentuje wspólnotę interesów porównywalną do Czarnego Pasa. Nowa mapa, według biura prokuratora generalnego, stara się utrzymać społeczność Gulf Coast razem w jednej dzielnicy.

W oświadczeniu biuro prokuratora generalnego przekonywało, że nowa mapa jest sprawiedliwa i zgodna z zasadami ustawy o prawach wyborczych oraz ma na celu ujednolicenie okręgów z czarnymi pasami.

Innym jest polityka Historia tutaj, podobnie jak w większości okręgów kongresowych w całym kraju, nie jest taka sama W okręgach, w których głosowali mieszkańcy Alabamii Wybory śródokresowe 2022 Był też stosunkowo konkurencyjny. Sewell, Demokrata, był jedynym zwycięskim kandydatem, który otrzymał dwie trzecie głosów. Nadal ma ponad 63% Demokratów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *