Logo Twittera X: Elon Musk rozpoczyna proces rebrandingu


Nowy Jork
CNN

W radykalnym rebrandingu właściciel Twittera, Elon Musk, rozpoczął proces zastępowania kultowego symbolu ptaka na X.

Musk wydał szokujące oświadczenie o swoich planach w niedzielę wczesną niedzielę. poniedziałek rano czasu amerykańskiego, napisał na Twitterze X.com wskazuje teraz na Twitter.com.

„Logo Interim X zostanie opublikowane później” – napisał na krótko przed udostępnieniem zdjęcia siedziby Twittera oświetlonej przez gigantyczny nowy X.

Jest gigantem mediów społecznościowych Oficjalne konto Teraz noszący to samo logo, znajomy niebieski ptak nadal można zobaczyć na stronie.

Wcześniej zapowiedział, że złoży ofertę „Pożegnanie z marką Twitter I stopniowo wszystkie ptaki”.

Świergot

(TWTR)
Założona w 2006 roku, od ponad dekady używa swojego żywego, rozpoznawalnego na całym świecie niebieskiego ptaszka.

Rebranding można postrzegać jako rebranding firmy „Zdrowaś Maryjo”: w ostatnich miesiącach Musk wielokrotnie ostrzegał, że Twitter, który boryka się z poważnymi stratami w dochodach z reklam, jest na skraju bankructwa.

Zwiększając presję, konkurencyjny serwis społecznościowy Threads wystartował z Facebooka na początku tego miesiąca

(PEŁNE WYŻYWIENIE)
Meta rodzicielska. To jest poza 100 milionów rekordów użytkowników W pierwszym tygodniu.

Twitter miał 238 milionów aktywnych użytkowników, zanim został przejęty przez Muska jako prywatny w październiku 2022 roku.

Jeden Najbogatsi ludzie na świecieMusk był kiedyś najbardziej znany ze swoich innowacyjnych przedsięwzięć z firmami takimi jak SpaceX i Tesla

(TSLA)
Wystrzeliwać rakiety i budować samochody elektryczne.

teraz, ​​​​​teraz ——-, trafia na pierwsze strony gazet dzięki swoim dziwacznym komentarzom na swoim osobistym koncie na Twitterze — często dzieląc się teoriami spiskowymi i angażując się w publiczne spory na platformie mediów społecznościowych.

Musk zmienił sytuację po zakupie witryny za 44 miliardy dolarów pod koniec października, która od tego czasu była nękana masowymi zwolnieniami, sporami o miliony dolarów rzekomych odpraw i Notatka Muska dla personelu Przebywanie w firmie oznacza „pracę przez wiele godzin z dużą intensywnością”. Napisał: „Tylko wyjątkowe wyniki będą normą”.

READ  Dwa helikoptery japońskiej marynarki wojennej rozbijają się podczas ćwiczeń, jeden z nich ginie

Przewrót wywołał organizacje, w tym Anti-Defamation League, Free Press i GLAAD. Presja wywierana na marki, aby ponownie zastanowiły się nad reklamą na Twitterze.

Grupy wskazały na masowe zwolnienia jako główny czynnik w ich myśleniu, powołując się na obawy, że cięcia Muska sprawią, że polityka Twittera dotycząca uczciwości wyborów będzie technicznie skuteczna, ale nie będzie w stanie skutecznie ich wyegzekwować.

Musk zaczął nadzorować kontrowersyjne zmiany w polityce, które prowadziły do ​​częstych przerw w świadczeniu usług na Twitterze i poprawiały w ten sposób swoją reputację.

Davida Odisho/Getty Images

Siedziba Twittera w San Francisco w listopadzie 2022 r

W czerwcu Musk mianował Lindę Yaccarino, byłą dyrektor ds. Marketingu NBCUniversal, dyrektorem generalnym firmy.

Skomentował zmianę nazwy na Twitterze w niedzielne popołudnie: „To wyjątkowo rzadka rzecz – w życiu lub w biznesie – że masz drugą szansę, by wywrzeć kolejny duży wpływ. Twitter miał duży wpływ i zmienił sposób, w jaki się komunikujemy. Teraz X pójdzie jeszcze dalej i zmieni globalny plac miejski”.

Kiedy zaczyna się nowe przedsięwzięcie, staje przed wyzwaniami. Musk niedawno ujawnił, że witryna nadal ma ujemne przepływy pieniężne z powodu 50% spadku przychodów z reklam i dużego zadłużenia.

Krytykowanie wyjścia lub zawieszenia reklamodawców Twittera, takich jak General Mills

(GIS)
Macy’s

(M)
I niektóre firmy samochodowe, które konkurują z Teslą, Musk nazwał siebie „absolutystą wolności słowa” i powiedział, że chce kupić Twittera, aby zwiększyć możliwość swobodnego wypowiadania się użytkowników na platformie.

Musk wyjaśnił swoje podejście do wolności słowa: „Czy ktoś, kogo nie lubisz, może mówić to, czego nie lubisz? Jeśli tak, to mamy wolność słowa.

Powiedział, że Twitter „bardzo niechętnie usuwa rzeczy” i że strona będzie dążyć do umożliwienia wszelkiej legalnej wypowiedzi. Wielu użytkowników obawia się, że może to oznaczać wzrost mowy nienawiści.

READ  Wszystkie nowości Nvidii ogłoszone przez Jensena Huanga na Computex

Tymczasem wydaje się, że początkowy szał wokół wątków konkurencji wrócił na ziemię, zwłaszcza z powodu braku spamu i wielu przyjaznych dla użytkownika funkcji, które oferuje Twitter, a teraz X.

Adam Mosseri, który nadzoruje wydanie Threads dla Meta, zasugerował plany dodania funkcji, takich jak wersja aplikacji na komputer, kanał kont obserwowanych przez użytkownika oraz przycisk edycji.

Jego zdolność do pozyskiwania wsparcia reklamowego nie została jeszcze udowodniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *