Feinstein prosi o „tymczasowe” zastąpienie w Departamencie Sprawiedliwości w obliczu presji partyjnej, by zrezygnować z Senatu

(CNN) Senat. Dianne Feinstein powiedziała w środę wieczorem, że poprosiła o „tymczasowe” przeniesienie do Senackiej Komisji Sądownictwa, podczas gdy dochodzi do siebie po półpaścu, ale kalifornijska demokratka była zdeterminowana, by wrócić do Senatu pośród pewnej presji, by opuścić swoją partię.

„Rozumiem, że moja nieobecność może opóźnić ważne prace Komisji Sądownictwa, dlatego poprosiłem przewodniczącego Schumera, aby zwrócił się do Senatu o pozwolenie innemu demokratycznemu senatorowi na czasową służbę do czasu wznowienia mojej komisji” – powiedział 89-letni Feinstein w oświadczeniu.

Feinstein powiedziała, że ​​miała nadzieję wrócić do Waszyngtonu „do końca marcowego okresu pracy”, ale dodała, że ​​„jej powrót został opóźniony z powodu ciągłych komplikacji związanych z moją diagnozą”. Planuje wrócić, powiedziała, „jak tylko mój zespół medyczny stwierdzi, że mogę bezpiecznie podróżować”.

Oświadczenie pojawia się po rzadkim przypadku członka jego własnej partii nakłaniającego go do opuszczenia Kongresu. Reprezentant Demokratów z Kalifornii, Ro Khanna, wezwał do swojej rezygnacji wcześniej tego dnia – powtórzony przez innego Demokratę z Izby Reprezentantów na Twitterze.

„Czas, aby @SenFeinstein złożył rezygnację. Stawiaj kraj ponad osobistą lojalność. Po całym życiu w służbie publicznej jasne jest, że nie może już wypełniać swoich obowiązków. Brak zabierania głosu podważa naszą wiarygodność jako wybranych przedstawicieli ludu” – powiedział Khanna. Współprzewodniczący Demokratycznej Reprezentantki Barbary Lee Propaganda Aby obsadzić miejsce w Senacie Feinsteina w 2024 r., — poinformował w środę na Twitterze.

Rzecznik lidera większości w Senacie, Chuck Schumer, powiedział w środę wieczorem, że „według uznania senatora Feinsteina zwróci się on do Senatu w przyszłym tygodniu o zezwolenie innemu senatorowi Demokratów na tymczasowe zasiadanie w Komisji Sądownictwa”.

Aby zastąpić go w zarządzie, musi zostać podjęta uchwała o powołaniu innego członka zarządu. Zazwyczaj członkowie są wybierani do komisji w ramach uchwały porządkowej na początku nowej sesji Senatu.

READ  Nowy Jork zaczyna przewozić imigrantów na północ. Walczą z tym dzielnice.

Proces na początku nowego Kongresu jest zwykle spokojny. Przywódcy zgodzili się i rezolucję przyjęto jednogłośnie.

Przewodniczący Senatu sądownictwa Dick Durbin niedawno Przypisane do CNN Nieobecność Feinsteina osłabiła nacisk partii na potwierdzenie nominacji.

Zapytany, czy jego nieobecność ma długoterminowe konsekwencje dla zdolności Demokratów do potwierdzania nominacji, Demokrata z Illinois powiedział: „Tak, oczywiście, że tak”, wskazując na długi proces uzyskiwania nominacji na karcie do głosowania w cennym czasie.

Na początku marca Feinstein powiedziała, że ​​była hospitalizowana i leczona z powodu półpaśca. 7 marca napisał na Twitterze, że wraca do zdrowia w domu, kontynuując leczenie i nie może się doczekać powrotu do Senatu „tak szybko, jak to możliwe”.

Wiele źródeł powiedziało CNN w środę, że nie ustalono konkretnej daty jego powrotu.

Senator zapowiadał w lutym, że Nie może walczyć o reelekcjęI wielu Demokratów już rozpoczęło kampanie na fotel Feinsteina w 2024 roku.

Kalifornijscy Demokraci nie są jedynymi, którzy zastanawiają się nad przyszłością miejsca bez Feinsteina. Przedstawiciel Dean Phillips, Demokrata z Minnesoty, odpowiedział na tweeta Khanny w środę, mówiąc, że się zgadza.

„Senator Feinstein jest niezwykłym Amerykaninem, którego wkład w nasz kraj jest niezmierzony. Uważam jednak, że pozostawanie w Senacie teraz jest zaniedbaniem i zaniedbaniem obowiązków wobec tych, którzy zgadzają się zachować milczenie” – napisał Phillips na Twitterze.

Ten temat i historia zostały zaktualizowane o dodatkowe ulepszenia.

Ted Barrett i Morgan Rimmer z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *