Fort Lauderdale: Poważna powódź w hrabstwie Broward w obliczu rekordowych opadów deszczu

(CNN) Najbardziej mokry dzień w historii Fort Lauderdale Środa – opady deszczu 1 na 1000 lat – spowodowały gwałtowną powódź w hrabstwie Broward, która skłoniła do podjęcia akcji ratowniczych, zmusiła kierowców do porzucenia samochodów, zamknięcia szkół i Lotnisko zamknięte do 5 rano w piątek. A deszcz jest w drodze.

Według wstępnych raportów biura National Weather Service w Miami w okolicy spadło ponad metr deszczu.

Chociaż czwartkowy deszcz nie osiągnie poziomu środowego, będzie problematyczny i spowoduje dodatkowe powodzie, powiedział National Weather Service. Możliwe są silne wiatry, mały grad, a nawet pojedyncze tornada.

W hrabstwie Broward do godziny 16:00 obowiązuje ostrzeżenie przed powodzią błyskawiczną, a do godziny 20:00 obowiązuje alarm powodziowy.

Burze zaczęły przechodzić przez południowo-wschodnią Florydę, a region jest zagrożony dalszymi powodziami.

Według Weather Forecast Center „pojedyncze przypadki gwałtownych powodzi wystąpią dzisiejszego popołudnia, z lokalnie obfitymi opadami deszczu wynoszącymi 1-3 cale na godzinę”. „Może to doprowadzić do 3-5+ cali dodatkowych lokalnych opadów deszczu, które mogą pogorszyć trwające warunki powodziowe w bardzo wrażliwym obszarze Fort Lauderdale”.

Chociaż warunki podobne do środowych sprzyjały ulewnym deszczom, istniały znaczne różnice w stosunku do wczoraj, które ograniczyłyby przedłużone występowanie bardzo wysokich opadów, podało centrum prognoz.

Zgodnie z czwartkową poranną aktualizacją biura National Weather Service w Miami, od 14 do 20 cali deszczu zalało większy obszar metra Fort Lauderdale od środowego popołudnia. Jeden z burmistrzów powiedział, że potop był „najgorszą powodzią, jaką kiedykolwiek widziałem”.

Kierowcy próbują poruszać się po zalanych drogach w Fort Lauderdale w czwartek rano.

„Taka ilość deszczu w ciągu 24 godzin jest niezwykle rzadka na południowej Florydzie” – powiedziała Ana Torres-Vasquez, meteorolog z biura prognoz Weather Service w Miami.

Torres-Vazquez wyjaśnił, że 20 do 25 cali opadów jest podobne do tego, co obszar może otrzymać od huraganu na wysokim poziomie w ciągu jednego dnia. Opisał opady jako „zdarzenie 1 na 1000 lat lub więcej”. Oznaczający Jest to bardzo poważne zdarzenie, którego prawdopodobieństwo wystąpienia w danym roku wynosi zaledwie 0,1%.

Podczas szczytu potopu w środę w ciągu godziny spadł miesięczny deszcz. Średnie kwietniowe opady deszczu w Fort Lauderdale wynoszą 3 cale, a miasto odnotowuje 20 cali deszczu w ciągu miesiąca od prawie 25 lat.

Samochody są zaparkowane na zalanej ulicy w Tania Beach na Florydzie, w środę.

Większa ilość opadów jest charakterystycznym skutkiem ocieplenia klimatu i zdarza się to coraz częściej. Zeszłoroczna powódź w południowej Florydzie była jedną na 1000 lat. Dallas, Św. Ludwik, Wschodnie Kentucky I Żółty kamień.

READ  Powstanie zachwiało wiarą rosyjskich elit w potęgę Putina

„Chociaż ulewne deszcze ustały, wiele dróg pozostaje zamkniętych” – poinformowała służba pogodowa, dodając, że powódź będzie kontynuowana.

Wcześniej, Był Fort Lauderdale „Kilka obszarów miasta doświadcza poważnych powodzi” – poinformowała w mediach społecznościowych Fort Lauderdale Fire Rescue, ostrzegając pojazdy, aby trzymały się z dala od jezdni, ponieważ mogą zostać uwięzione lub utonąć.

A Błyskawiczna powódź – Ostrzeżenie powodziowe obowiązujące w części południowej Florydy, w tym w Fort Lauderdale, wygasło wczesnym rankiem w czwartek.

Międzynarodowe lotnisko Fort Lauderdale-Hollywood zostało zamknięte w czwartek z powodu ulewnego deszczu.

Grupy miejskie w Hollywood, Na Florydzie „robimy wszystko, co w naszej mocy”, aby instalować pompy tam, gdzie to możliwe i utrzymywać drożność kanalizacji, powiedział CNN burmistrz Josh Levy.

„Od północy zarejestrowaliśmy 12 cali deszczu, oprócz dni nieprzerwanego deszczu” – powiedział Levy. „W naszym mieście i całej południowej Florydzie występują rozległe powodzie, ponieważ ziemia jest już nasycona. Wiele dróg jest nieprzejezdnych. Wiele pojazdów utknęło i jest porzuconych na środku naszych dróg.

„Mieszkam tu całe życie. To najgorsza powódź, jaką kiedykolwiek widziałem” – powiedział.

W czwartek spodziewane są kolejne opady deszczu i burze

Przy prognozie deszczu i silnych burz na czwartek południowa Floryda może zostać zalana jeszcze większym deszczem.

„Po historycznym dniu deszczu w niektórych częściach południowej Florydy, o którym wielu z nas wkrótce zapomni, dzisiaj jest kolejny mokry dzień”. Serwis pogodowy Miami powiedział.

Części Florydy, w tym Fort Lauderdale, Miami i Jacksonville, mają kategorię 2 na 5, niewielkie ryzyko silnych burz w czwartek, zgodnie z Storm Prediction Center.

W Fort Lauderdale łodzie powietrzne i pływaki o dużym prześwicie zostały zabezpieczone z biura szeryfa hrabstwa i Florida Wildlife Commission, ponieważ urzędnicy aktywowali swoje centrum operacji ratunkowych i wydają lokalne oświadczenie o stanie zagrożenia, poinformowali w oświadczeniu na początku czwartku.

Urzędnicy miasta Fort Lauderdale powiedzieli, że ekipy ratunkowe kontynuowały pracę przez całą noc, odpowiadając na wezwania ratunkowe w całej południowej Florydzie.

„Ratusz jest zamknięty. Podłoga jest zalana, a ekipy pracują nad przywróceniem zasilania budynku” – powiedział w czwartek rano. Aktualizacja.

Urzędnicy miejscy proszą sąsiadów o cierpliwość, ponieważ „powodzie dotkną dziś rano południowe części miasta”.

READ  Wybory w Rosji: Putin ogłasza zdecydowane zwycięstwo

„Spodziewamy się, że powódź ustąpi w ciągu najbliższych kilku godzin i zauważyliśmy poprawę w niektórych częściach miasta”.

Według burmistrza Fort Lauderdale, Deana Trantalisa, ekipy ratownicze z Fort Lauderdale otrzymały 900 wezwań w nocy podczas powodzi.

Ludzie próbują ratować kosztowności w dzielnicy Fort Lauderdale na Florydzie, czwartek, 13 kwietnia 2023 r.

Według burmistrza, biuro szeryfa Broward pomogło agencji w ponad 300 wezwaniach ratunkowych otrzymanych podczas historycznej powodzi.

„Nie ma części tego miasta, która nie byłaby nietknięta” – powiedział Trantalis.

Urzędnicy poprosili mieszkańców, aby unikali prowadzenia pojazdów lub podróżowania w Fort Lauderdale Wśród burz.

„Ekipy robót publicznych udrażniają ścieki i uruchamiają pompy, aby szybko zmniejszyć ilość wody. Podjęto wysiłki w celu zmniejszenia korków za pomocą priorytetowego sygnału, aby pomóc ludziom opuszczającym miasto. Prosimy kierowców, aby trzymali się z dala od dróg i unikali miasta Fort Lauderdale aż woda opadnie” Miasto Fort Lauderdale — powiedział w komunikacie prasowym w środę wieczorem.

„Ponieważ jest tak dużo wody, większość obszarów musi odpływać naturalnie” – powiedział Drantalis. „Załogi pracują nad oczyszczeniem kanałów burzowych, aby pomóc odprowadzić wodę z dzielnic. Samochody próżniowe są rozmieszczone strategicznie w całym mieście”.

Według straży pożarnej Florida Highway Patrol zamknął kilka zjazdów na autostradzie międzystanowej 95 w Fort Lauderdale.

Kierowcy walczyli ze stojącą wodą na drogach Fort Lauderdale w czwartek rano.

W Coral Gables w hrabstwie Miami-Dade urzędnicy pracują nad dwoma głównymi przerwami w dostawie wody, Według na komisariat policji w Coral Gables.

Niektóre drogi w mieście są zamknięte z powodu powodzi, a inne mają ograniczone możliwości podróżowania, co zmusza mieszkańców do zarezerwowania dodatkowego czasu na dojazd do pracy – podała policja.

Biuro szeryfa Broward powiedziało w środowym oświadczeniu, że zostało „zalane niezwiązanymi z nagłymi przypadkami wezwaniami 911 związanymi z niesprzyjającą pogodą” i wzywa mieszkańców do korzystania z 911 tylko w „prawdziwych sytuacjach awaryjnych” oraz unikania jazdy i wzywania lawety. firmę, jeśli pojazd jest unieruchomiony, a nie w sytuacji awaryjnej.

Niektóre usługi lokalne są zamknięte w czwartki. Międzynarodowy port lotniczy Fort Lauderdale-Hollywood jest zamknięty z powodu powodzi i zostanie ponownie otwarty w południe. Zgodnie z aktualizacją Z lotniska. Poziom odlotów lotniska został ponownie otwarty, aby umożliwić ludziom opuszczenie tego obszaru — poinformowało początkowo lotnisko Czwartkowy poranek.

Na tym zdjęciu z lotu ptaka samochody przejeżdżają przez zalane ulice po deszczu, 13 kwietnia 2023 r. W Hollywood na Florydzie.

Usługa pociągów Brightline między Miami a Fort Lauderdale została tymczasowo zawieszona. Serwis powiedział W mediach społecznościowych.

READ  Północno-wschodnie U. Protest Pro-Gazy zostaje przerwany, policja dokonuje aresztowań – NBC Boston

Ponadto okręg Broward County Public Schools ogłosił, że będzie zamknięty w czwartek.

„Żadne miasto nie mogło tego zaplanować” – powiedział Trantalis.

Trantalis mówi, że rozmawiał o sytuacji z Białym Domem i senatorem Marco Rubio

Burmistrz powiedział gubernator Ron „DeSantis jeszcze nie dzwonił, ale jestem pewien, że jest bardzo zainteresowany tym, co się tutaj dzieje”.

Złapany w powodzi

Mandi-Lynn Guertin poleciała z przyjaciółmi do Fort Lauderdale na rozpoczynający się w piątek trzydniowy festiwal muzyki country.

Grupa przyleciała z Connecticut i nigdy wcześniej nie doświadczyła takiej pogody, powiedział Gurdin CNN.

Ich wynajęty samochód zginął na głębokości około 3 stóp i musiał zostać pozostawiony na poboczu drogi, ponieważ woda szybko wypełniła wnętrze.

„Nie możemy opuścić naszego Airbnb, ponieważ wody powodziowe są tak wysokie i żaden Uber po nas nie przyjedzie” – powiedział Guertin.

Ulica przed Airbnb Mandi-Lynn Guertin w Fort Lauderdale w czwartek.

Powiedziała, że ​​Guertin i jej przyjaciele wrócili do domu, pracując ze służbami ratunkowymi, ale w środę wieczorem gwałtowny charakter powodzi ich przestraszył.

„Południowa gościnność i pomoc swojemu„ sąsiadowi ”jest tutaj naprawdę ważna i nie mógłbym być dziś bardziej wdzięczny” – napisał na Facebooku. „Tak wielu nieznajomych zrobiło dla nas dziś tak wiele”.

Na razie grupa planuje poczekać w swoim Airbnb, bez większego wyboru, aż woda opadnie na tyle, aby mogli wziąć udział w jutrzejszym festiwalu muzycznym, który nie został jeszcze odwołany.

Festiwal muzyczny Rock the Ocean’s Tortuga, Festival of the Ocean, „poruszy się naprzód” zgodnie z planem, pomimo powodzi w mieście, według organizatorów imprezy.

Dan Grayson FORT LAUDERDALE – Mieszka 20 minut od międzynarodowego lotniska w Hollywood i utknął w środę w drodze do domu.

Dawn czekała, aż wody powodziowe opadną z samochodu Graysona do jej domu.

Grayson był uwięziony w swoim samochodzie przez wiele godzin, czekając na ustąpienie wód powodziowych, powiedział CNN.

„Garaże parkingowe były zalane, pojazdy utknęły” – powiedział Grayson. „Utknęliśmy w naszym pojeździe na 5 godzin na Terminal Road”.

Melissa Alonso, Brandon Miller, Robert Shackelford, Derek Van Dam, Sara Weisfeldt, Tina Burnside, Devon Sayers i Taylor Ward przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *