Gazety porzucają komiks „Dilbert” po oburzeniu twórcy na temat czarnych „grup nienawiści”

Setki gazet w całym kraju zaprzestaną publikowania komiksu „Dilbert” po tym, jak jego twórca powiedział w transmisji na żywo na YouTube, że czarni są „nienawistną grupą” i że biali powinni „odczepić się od nich”.

Twórca, Scott Adams, stał za szeroko dystrybuowaną komiksową kulturą biurową i był powszechnie potępiany za swoje komentarze przez gazety, które przez lata drukowały jego prace.

Sieć USA TODAY, która wydaje ponad 200 gazet, poinformowała, że ​​nie będzie już publikować komiksu „Dilbert” z powodu ostatnich dyskryminujących komentarzy jego twórcy.

Los Angeles Times powiedział w sobotę, że zawiesza publikację komiksu z powodu jego rasistowskich komentarzy. Chris Quinn, redaktor The Cleveland Plain Dealer, Mr. Adams zaangażował się w „rasistowską tyradę”, która skłoniła gazetę do porzucenia „Dilberta”.

– To nie była trudna decyzja – mówi ks. powiedział Quinn.

Inne gazety, które zapowiedziały zaprzestanie wydawania komiksów, to The Boston Globe, The Washington Post, The San Antonio Express-News i MLive Media Group, która ma osiem placówek w Michigan.

Daniel Rhodes Ha, rzecznik The New York Times, powiedział: „Po rasistowskich komentarzach Scotta Adamsa zdecydowaliśmy się nie publikować komiksu„ Dilbert ”w naszym międzynarodowym wydaniu drukowanym”. Powiedział, że komiks pojawił się tylko w międzynarodowym wydaniu drukowanym, a nie w amerykańskim wydaniu The Times ani w Internecie.

Pan. Adams odmówił udzielenia wywiadu, mówiąc w sobotnim przemówieniu, że „wszystko, co musisz usłyszeć”, jest na YouTube.

W sobotnim programie bronił swoich poglądów. Powiedział, że uchylenie było złe, że „musisz być absolutnie rasistą, ilekroć jest to na twoją korzyść” i że każda zmiana w społeczeństwie, w tym zmiana przepisów podatkowych, jest „zmianą rasistowską”.

Wydawało się, że kalkuluje gwałtowny spadek, mówiąc, że „większość moich dochodów zniknie w ciągu następnego tygodnia”, a „moja reputacja zostanie zrujnowana do końca życia”.

READ  Liczba ofiar śmiertelnych burzy zimowej wzrosła do 27 w Buffalo w stanie Nowy Jork, mieszkańcy uwięzieni pod śniegiem

Andrews McMeel Syndication, firma, która syndykuje „Dilberta”, nie odpowiedziała natychmiast na e-mail z prośbą o komentarz w sobotę wieczorem.

W nagraniu opublikowanym we wtorek p. Adams powiedziała, że ​​„zaczęła identyfikować się jako czarna” kilka lat temu. głosowanie Rasmussen donosi, że 53 procent czarnych Amerykanów zgadza się ze stwierdzeniem, że „bycie białym jest w porządku”.

Rasmussen Reports nie odpowiedział natychmiast na wiadomość e-mail z prośbą o komentarz w sobotę na temat swoich danych.

Pan. Adams powiedział w filmie.

„To grupa nienawiści i nie chcę mieć z nimi nic wspólnego”, powiedział, dodając: „Nie ma sensu pomagać czarnym Amerykanom, jeśli jesteś biały”.

Redaktor The Plain Dealer Mr. Quinn opisał komentarze jako „ciąg szokujących stwierdzeń, z których prawie na pewno będzie kosztował go środki do życia”.

„Nienawidzę go cytować, ale robię to, aby zapobiec odpowiedziom, że jest to decyzja„ anulowania kultury ”- powiedział Mr. powiedział Quinn.

Przez trzy dekady tworzył satyryczne komentarze na temat miejsca pracy dla gazet w całej Ameryce. Adams był już wcześniej krytykowany za swoje ekstremistyczne poglądy i prowokacje internetowe.

W 2019 roku Gilroy wykorzystał masową strzelaninę na festiwalu czosnku w Kalifornii, aby promować opracowaną przez siebie aplikację.

Kronika San Francisco zgłoszone Przestał nosić „Dilberta” kilka miesięcy temu, ponieważ żartował z wynagrodzeń i wysiłków na rzecz dywersyfikacji miejsca pracy.

„Jego artykuł wahał się od zabawnych do obraźliwych i wulgarnych”, powiedział Emilio Garcia-Ruiz, redaktor naczelny The Chronicle. „Niewielu czytelników zauważyło, kiedy go zabiliśmy, a my mieliśmy tylko kilka skarg”.

Darren Bell był pierwszym czarnoskórym artystą, który zdobył nagrodę Pulitzera za rysowanie komiksów redakcyjnychPomimo odwołania „Dilberta”, Mr. Komentarze Adamsa pokazują rosnącą tolerancję w Ameryce dla zachowań rasistowskich.

„Scott Adams nie jest wyjątkowy pod względem wstydu” – powiedział Mr. – powiedział Bell. „Jego rasizm nie jest wyjątkowy nawet wśród rysowników”.

READ  Burze zagrażają regionowi, który kilka dni temu nawiedził huragan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *