GM redukuje setki miejsc pracy, aby obniżyć koszty

28 lutego (Reuters) – General Motors Co (GM.N) likwiduje setki stanowisk kierowniczych i płacowych, ponieważ obniża koszty i usprawnia operacje, osoba poinformowana o tej sprawie powiedziała Reuterowi we wtorek.

Globalne redukcje mieszczą się w „niskich setkach” – powiedziała osoba.

W liście do pracowników we wtorek, dyrektor ds. kadr GM, Arden Hoffman, powiedział, że producent samochodów z Detroit „zobowiązał się do oszczędności w wysokości 2 miliardów dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat, które znajdziemy poprzez zmniejszenie kosztów korporacyjnych, kosztów ogólnych i złożoności wszystkich naszych produktów. „

GM ujawnił w styczniu cel redukcji kosztów o 2 miliardy dolarów. Producent samochodów powiedział, że nie planuje zwolnień w styczniu i nie zaklasyfikował cięć jako zwolnień we wtorek.

GM powiedział, że wtorkowe działania w sprawie zatrudnienia „zgodnie z naszą ostatnią kalibracją wydajności i wspierają zarządzanie krzywą ścierania w ramach naszych ogólnych wysiłków na rzecz obniżenia kosztów strukturalnych”.

Hoffman powiedział: „W środowisku, w którym marże naszych konkurentów rosną, konieczne jest, abyśmy działali teraz i skupiali się na własnych wynikach”.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Hoffman dodał: „Aby dotrzymać naszych obietnic i pokonać konkurencję, musimy mieć zwycięski zespół i niczego nie powstrzymywać. Potrzebujemy zmiany kulturowej, która sprawi, że będziemy odpowiedzialni za osiągnięcie wysokiego poziomu motywacji, który jest teraz potrzebny”.

Akcje GM spadły o 1,5%.

Hoffman powiedział: „Na całym świecie pracownicy i liderzy będą chętniej rozwiązywać każdy problem z większą pilnością, abyśmy mogli osiągnąć nasze odważniejsze cele… Jest to fundamentalna zmiana kulturowa, aby być bardziej skutecznym i odpowiedzialnym”.

Na początku tego miesiąca Ford Motor (FN) poinformował, że zlikwiduje jedno na dziewięć miejsc pracy w Europie, eliminując 3800 stanowisk w zakresie rozwoju produktów i zarządzania w ramach dążenia do obniżenia kosztów w regionie i skoncentrowania inżynieryjnej wiedzy specjalistycznej w Stanach Zjednoczonych.

Stellantis (STLAM.MI) i związki zawodowe podpisały w poniedziałek porozumienie w sprawie zwolnienia 2000 pracowników włoskiej działalności producenta samochodów poprzez dobrowolne zwolnienia. We wtorek Stellandis zamknął fabrykę w Illinois, która zatrudnia około 1350 pracowników na czas nieokreślony.

READ  Poznaj izraelskich demonstrantów sprzeciwiających się reformie sądownictwa Netanjahu

Reportaż Davida Shepherdsona i Kannagi Deka w Waszyngtonie; Montaż autorstwa Chrisa Reese, Lisy Schumacher i Kim Coghill

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *