Powodzie w Vermont: nowe niebezpieczeństwa zagrażają Vermont, ponieważ ulewne deszcze mogą zalać już zalane miastaCNN

To katastrofalna powódź Niezliczone domy zostały uszkodzone lub zniszczone Vermont powoli się wycofuje, ale pojawiają się nowe zagrożenia.

„To może nie być koniec. Przy prognozie deszczu – i nigdzie się nie wybiera – możemy zobaczyć, jak woda ponownie się podnosi” – powiedział w środę gubernator Vermont Bill Scott.

National Weather Service wydało nową rundę zegarków powodziowych dla części Nowej Anglii – w tym zdewastowanych części Vermont – począwszy od czwartku.

„Dodatkowy deszcz spodziewany jest w czwartek po południu, ponieważ nadciąga system silnych burz” – poinformowała Narodowa Służba Pogodowa w Burlington.

Charles Krupa/AP

Traktor usuwa wodę z firmy w Barre w stanie Vermont w środę po burzy, która spowodowała prawie dwa miesiące deszczu w ciągu dwóch dni.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, ile domów i firm zostało już zniszczonych przez powodzie spowodowane ulewnymi deszczami na początku tego tygodnia.

„Nadal jesteśmy w trybie aktywnego reagowania i trwa wiele akcji ratunkowych” – powiedziała w środę komisarz ds. Bezpieczeństwa publicznego Vermont, Jennifer Morrison. Dodał, że od niedzieli uratowano ponad 200 osób.

Chociaż nie zgłoszono żadnych ofiar śmiertelnych z powodu powodzi, gubernator oszacował, że tysiące istnień ludzkich zostało podniesionych na duchu.

„Wiem, że tysiące mieszkańców Vermontu straciło domy, firmy i nie tylko” – powiedział Scott. „Katastrofa jest daleko”.

Dobra wiadomość: „Ogólnie rzecz biorąc, rzeki osiągają szczyty, a powodzie rzeczne będą wiać przez cały dzień” – powiedział Morrison w środę. Dodał jednak, że „ta katastrofa w stanie Vermont jest daleka od zakończenia”.

Oprócz czwartkowego wysokiego ryzyka powodzi, mieszkańcy zatopionych domów stoją w obliczu nowych niebezpieczeństw.

„Wiele zgonów związanych z katastrofami ma miejsce po ostrej fazie oraz podczas oczyszczania i odzyskiwania” – powiedział Morrison.

„Osoby wracające do zalanych domów powinny zachować ostrożność podczas wchodzenia do nich. „Nie włączaj wyłącznika automatycznego ani nie używaj żadnych źródeł zasilania, dopóki system nie zostanie sprawdzony przez licencjonowanego elektryka” – powiedział.

READ  Biden pochwalił porozumienie w sprawie limitu zadłużenia w swoim orędziu o stanie narodu

„Dla osób z uszkodzonym majątkiem: zgłoś swoje szkody pod numer 211, ponieważ zbieramy dane do ewentualnego federalnego powiadomienia o katastrofie”.

Szef Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego udał się do Vermont, aby zbadać szkody i wezwał mieszkańców do zdawania sobie sprawy z zagrożeń popowodziowych.

„Wystarczy około 6 cali wody, aby wytrzeć czyjeś stopy” – powiedział w środę administrator FEMA, Dean Criswell. „Dzięki tej wodzie widzimy dużo zanieczyszczeń. Widzimy zerwane linie energetyczne. Widzimy rzeczy, które mogą spowodować dodatkowe szkody.

Brian Snyder/Reuters

Mieszkańcy wiosłują z częściowo zanurzonych samochodów we wtorek w Montpelier w stanie Vermont.

Najbardziej dotknięte obszary Vermont to Barre, Ludlow, Londonderry, Andover i stolica stanu, Montpelier – zwykle tętniąca życiem dzielnica śródmiejska była w dużej mierze pusta, z wyjątkiem okazjonalnych kajakarzy wiosłujących po ulicy.

Charles Krupa/AP

Sprzęt czyści błoto w sąsiedztwie w środę w Barre w stanie Vermont.

Barre, Vermont, wodniste i błotniste otoczenie.

„Wszystko spadło tutaj” – powiedziała Laura Camus, mieszkanka Barre WPTZ stowarzyszony z CNN. „Mój dom przez cały czas był wyspą na rzece”.

Dodając do nieszczęścia, Camus dodał, że nie mieszka na równinie zalewowej, więc ani ona, ani jej sąsiedzi nie mają ubezpieczenia od powodzi.

Prezydent Joe Biden zatwierdził deklarację stanu nadzwyczajnego dla stanu Vermont, upoważniającą FEMA do przeniesienia potrzebnego sprzętu i zasobów. biały Dom powiedział we wtorek.

New Hampshire wysłało ekipy ratownicze łodzi motorowych i helikoptery Black Hawk do pomocy w Vermont, powiedział gubernator Chris Sununu. Urzędnicy powiedzieli, że grupy z Connecticut, Massachusetts i Północnej Karoliny już udzielają pomocy w stanie.

Z całą pomocą „to lata – jeśli nie dekada – odbudowa stanu Vermont” – powiedział Morrison, stanowy komisarz ds. Bezpieczeństwa publicznego.

Andrew Molen, restaurator, który jest właścicielem kilku firm w Ludlow, powiedział CNN, że jedna z jego restauracji została zniszczona przez poniedziałkową powódź, a kolejna będzie potrzebowała dwóch miesięcy remontu, aby ponownie otworzyć.

READ  Najnowsze wiadomości o wojnie w Rosji i na Ukrainie

„Woda sięgała prawie sufitu. Tym razem mieliśmy duże uderzenie” – powiedział Molen. „Dobrze, że nikomu nic się nie stało”.

Komisarz ds. bezpieczeństwa publicznego pochwalił „zdrowy rozsądek mieszkańców Vermontu” i personel ratunkowy za ich „pracę ratującą życie podczas tej katastrofy” za brak ofiar śmiertelnych.

Ale tych, którzy stracili domy lub firmy, czeka trudniejsza podróż. Morrison zachęcił ochotników zainteresowanych pomocą w akcji ratunkowej do odwiedzenia vermont.gov/volunteer.

Charles Krupa/AP

Wolontariusze sprzątają w środę parking w centrum Montpelier, stolicy stanu Vermont.

Stałe ocieplenie i zmiany atmosferyczne „doładowują” typowe zdarzenia pogodowe, czyniąc je dłuższymi i bardziej intensywnymi, powiedział Michael E. Mann powiedział CNN.

Klimatolodzy twierdzą, że A „Perfekcyjna burza” Prowadzi to do śmiercionośnych powodzi w miejscach takich jak północny wschód, podczas gdy inne części świata – w tym południowo-zachodnia część Ameryki – są wypalane przez rekordowe upały.

senator stanu Vermont Peter Welch powiedział, że chce wiedzieć, jak bardzo zmiany klimatyczne mogły przyczynić się do niszczycielskich powodzi w jego stanie.

„Rozmawiałem wczoraj z szefem NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) i zadałem to pytanie” – powiedział Welch na środowej konferencji prasowej.

„Jak informowaliśmy, cieplejsza pogoda – zwłaszcza nad oceanem – pojawia się w całym kraju, a tutaj, w Vermont, oznacza to więcej wilgoci w powietrzu” – powiedział Welch. „Cała wilgoć w powietrzu zamienia się w deszcz”.

Sceny dzielnic zanurzonych w błotnistej wodzie, mieszkańców brodzących po ulicach i zatopionych drogach przywołały wspomnienia huraganu Irene z 2011 roku.

Brian Snyder/Reuters

Mieszkańcy oceniają szkody powodziowe we wtorek w Montpelier w stanie Vermont.

Irene uderzył w Stany Zjednoczone jako huragan w sierpniu 2011 roku i zalał całe społeczności, zabijając ponad 40 osób w kilku wschodnich stanach.

Silne burze, które miały miejsce w tym tygodniu, pozostawiły na niektórych obszarach wody powodziowe, które „przekroczyły poziomy obserwowane podczas burzy tropikalnej Irene” – powiedział gubernator stanu Vermont.

READ  Helikopter Marsa inteligentnie dzwoni do domu, aby przerwać 63-dniową ciszę

W poniedziałek w Montpelier spadło 5,28 cala deszczu – poinformowała National Weather Service w Burlington. To więcej niż w jakimkolwiek innym zarejestrowanym dniu – w tym 28 sierpnia 2011 r., kiedy Irene zrzuciła 5,27 cala deszczu na stolicę stanu.

„Irene miała około 12 godzin deszczu, a potem było po wszystkim” – powiedział gubernator. „To jest inne. Mieliśmy 48 godzin ciągłego deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *