Praca w USA, jen japoński, zarobki Apple

2 godziny temu

Jen japoński zyskuje 4,5% w stosunku do dolara amerykańskiego, co stanowi najlepszy tydzień od roku

Kurs jena japońskiego do dolara amerykańskiego wynosił 152,93, kończąc najlepszy tydzień od roku, mimo że w poniedziałek osiągnął najsłabszy poziom od 1990 r. na poziomie 160,03.

Analitycy, w tym BofA, sugerują, że w poniedziałek i środę mogą nastąpić dwie interwencje władz japońskich. Władze nie wydały jeszcze oficjalnego oświadczenia potwierdzającego interwencję.

„Rząd nie chce ujawnić, czy interweniował, ale myślę, że wiele osób nie ma wątpliwości” – powiedział CNBC Nicholas Smith, japoński strateg w CLSA.

W poniedziałek jen wzrósł o 4,5%, osiągając najniższy poziom od 34 lat.

3 godziny wcześniej

Słabszy jen nie jest całkowicie niepożądany, twierdzi HSBC

HSBC stwierdził w notatce klienta, że ​​słabość jena odegrała kluczową rolę w „odnowie” japońskiej gospodarki, co jest celem, który Bank Japonii spodziewa się osiągnąć w tym roku.

„Po latach utraty konkurencyjności eksporterzy w końcu odczuwają poprawę po dostosowaniu kursu wymiany. Można też podejrzewać, że słabszy kurs wymiany iw dłuższej perspektywie będzie musiał przełożyć ten wzrost na trwałe ożywienie w przemyśle” – powiedział Frederic Newman, dyrektor HSBC na Azję ekonomista.

Słabszy jen pobudza japoński sektor usług poprzez turystykę, co z kolei pomaga zwiększyć oczekiwania inflacyjne, stwierdził Newman.

„Innymi słowy, słaby jen, dopóki spadek będzie umiarkowany, jest całkowicie niepożądany. Nie należy więc oczekiwać, że BOJ będzie spieszył się z agresywnym zacieśnianiem polityki pieniężnej w miarę wahań kursu walutowego” – dodał Newman.

– Shreyashi Sanyal

9 godzin temu

CNBC Pro: Goldman twierdzi, że te światowe akcje wzrosną o 857,5 miliarda dolarów w wyniku boomu na rynku elektryfikacji, co oznacza wzrost o 45%

Według Goldman Sachs popyt na energię i centra danych szturmem zdobywa świat i nie przynosi korzyści tylko amerykańskim firmom technologicznym.

READ  Organy nadzoru antymonopolowego proponują zakazanie klauzul o zakazie konkurencji dla pracowników

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat popyt i zużycie energii elektrycznej w Europie wzrosną nawet o 50% – odwracając spadek, z którym boryka się od 2008 r., zauważyli analitycy banku inwestycyjnego.

Dzięki prawie 800 euro (857,5 miliardów dolarów) zainwestowanym w europejską sieć przesyłu i dystrybucji energii ten ogromny rozwój sprawia, że ​​na radarze znajduje się ponad 30% sektora energii odnawialnej.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Amala Balakriszna

9 godzin temu

CNBC Pro: Goldman wyznacza światowym akcjom dywidendę o wysokiej i trwałej stopie procentowej, co daje 10%

Europejskie przedsiębiorstwa są bardziej zasobne w gotówkę niż kiedykolwiek w najnowszej historii.

Według Goldman Sachs spółki uwzględnione w indeksie Stoxx 600 mają w bilansach prawie 1,5 biliona euro (1,6 biliona dolarów) środków pieniężnych, co oznacza wzrost o 25% w porównaniu z poziomem sprzed pandemii.

A różnica w dywidendach między Europą a USA jest najwęższa w historii, co czyni Europę bardziej atrakcyjną, twierdzi Goldman Sachs. „Innymi słowy, Europa rzadko jest tania w wartościach bezwzględnych i względnych” – stwierdzono.

CNBC Pro przygląda się niektórym akcjom, które pojawiły się na ekranie Goldmana z nazwami o wysokiej stopie dywidendy. Są to firmy znajdujące się na liście Stoxx Europe 600

Abonenci mogą przeczytać więcej tutaj.

-Weissen Don

12 godzin temu

Giełdy wzrosły w czwartek przed kwietniowym raportem o zatrudnieniu

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy.

NYSE

W czwartek główne średnie indeksy odnotowały wzrosty, a indeks S&P 500 wzrósł o 0,91% i zakończył na poziomie 5064,20. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 1,51% do 15 840,96, podczas gdy Dow Jones Industrial Average wzrósł o 322,37 punktu, czyli 0,85%, do 38 225,66.

Dla S&P 500 i Nasdaq był to pierwszy pozytywny dzień od trzech.

Darla Mercado

13 godzin temu

READ  Czy w 2023 roku będzie pandemia?

Indyjskie fundusze ETF osiągnęły najwyższy poziom w historii

W czwartek indeks iShares MSCI India ETF (INDA) osiągnął kolejny dzienny szczyt w historii, w związku z utrzymującym się wzrostem akcji spółek powiązanych z danym krajem.

W czwartkowej nocie dla klientów strateg Morgan Stanley Ritham Desai powiedział, że hossa w Indiach może trwać jeszcze przez kilka lat.

„To będzie najdłuższa i najlepsza hossa w Indiach” – czytamy w notatce Desai.

Więcej o funduszu iShares i perspektywach rynku indyjskiego przeczytasz w CNBC Pro.

– Jessego Pounda

14 godzin temu

Karta wyników sezonu dotycząca zysków w pierwszym kwartale

Sezon wyników za pierwszy kwartał dobiega końca. Do czwartkowego poranka trzy czwarte spółek z S&P 500, czyli 373 spółek, opublikowało wyniki.

Jak wynika z danych LSEG, 77% firm przekroczyło oczekiwania dotyczące przychodów, a 61% przekroczyło szacunki. Jeśli chodzi o łączną stopę wzrostu, spółki są na dobrej drodze do odnotowania wzrostu przychodów o 6,9% rok do roku i wzrostu przychodów o 3,6%.

Oczekuje się, że najbardziej znaczący kwartalny wzrost przychodów w sektorze technologii komunikacyjnych wyniesie 44% rok do roku. Oczekuje się, że przychody sektora ochrony zdrowia i energetyki spadną o ponad 24% w stosunku do ubiegłego roku.

– Samanta Subin, Robert Humm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *