Kobieta Buffalo ratuje mężczyznę przed burzą, zamarza po błaganiu o pomoc na transmisji na żywo na FacebookuCNN

Jak Potężna burza Gdy zachodni Nowy Jork został dotknięty oślepiającymi zamieciami śnieżnymi w Wigilię, kobieta Buffalo wkroczyła do akcji, gdy zauważyła mężczyznę złapanego przez burzę.

Shakira Actri powiedziała, że ​​była w domu, kiedy usłyszała, jak ktoś krzyczy na jej ulicy. Kiedy wyjrzała przez okno, zobaczyła mężczyznę wzywającego pomocy w mrozie.

Chłopak Actry zabrał 64-letniego Joe White’a do domu i użył suszarki do stopienia lodu z jej czerwonych i pokrytych pęcherzami dłoni oraz „kosiarki do trawy”, aby zdjąć jej pierścionki, powiedziała. Transmisja na żywo na Facebooku.

Powiedziała, że ​​kiedy kobieta z Buffalo próbowała wezwać pogotowie ratunkowe, nikt nie przyszedł. A bez doświadczenia w opiece medycznej, Actry powiedziała, że ​​martwi się o jego bezpieczeństwo.

Poszła na Facebooka, aby podzielić się tym, co się stało i błagać o pomoc.

„Szaleję, bo się boję” – powiedział w transmisji na żywo. „Odkąd go miałam, zaczęłam dostrzegać, jak bardzo zmienia się jego ciało – z każdą godziną jego ciało zmieniało się szybciej”.

Ratownicy nie byli w stanie odpowiedzieć na wezwania przez wiele godzin w weekend, ponieważ burza pochowała Buffalo w głębokim śniegu – nawet karetki pogotowia i ekipy ratownicze utknęły w śniegu, poinformowali urzędnicy hrabstwa Erie na konferencjach prasowych.

Przynajmniej 31 zgonów związanych z pogodą Potwierdzono w hrabstwie Erie w Nowym Jorku, gdzie EMS był odpowiedzialny za opóźnienie, mówi dyrektor hrabstwa Mark Bolancarz.

Actry powiedziała, że ​​bała się o życie White’a, ponieważ nikt nie przyszedł jej z pomocą.

„Zadzwoniłem do Gwardii Narodowej. Zadzwoniłem pod 911. Zadzwoniłem do wszystkich – ciągle mi mówią, że jestem na liście. Nie chcę być na liście” – powiedział Actery w swojej transmisji na żywo. „Nie obchodzi mnie to o czymkolwiek innym. Ten człowiek nie umrze tutaj.

READ  Most na grobli w Baltimore zawalił się po uderzeniu statku

Usłyszała wołanie o pomoc podczas śmiertelnej zimowej burzy. Jej działania uratowały życie

W końcu powiedział, że jego żądania zostały spełnione.

Actry opublikował kolejny ze swoich transmisji na żywo na Facebooku i grupę mężczyzn zabierających White’a do szpitala w noc Bożego Narodzenia. „Jestem z nim w samochodzie, a kilku dobrych Samarytan przychodzi i wyciąga nas” – powiedział.

Według Actry, jeden z mężczyzn powiedział, że widział jej pierwszą transmisję na żywo na Facebooku i przyszedł jej pomóc.

Livestream Actery uspokaja White’a na tylnym siedzeniu samochodu w drodze do szpitala.

– Robisz świetną robotę, Joe – powiedziała. – Musisz oddychać, prawda?

White wraca do zdrowia na OIOM-ie z odmrożeniami czwartego stopnia po przybyciu do szpitala w niedzielę wieczorem, powiedziała CNN jego siostra Yvonne White.

„Mam nadzieję i modlę się o jak najlepsze” – powiedział.

Yvonne White powiedziała, że ​​to „cud”, że jej starszy brat, który jest niepełnosprawny rozwojowo i mieszka w domu opieki, pamiętał jej numer telefonu, kiedy Actry go odebrała.

Szef White’a, Ray Barker, powiedział, że White stracił orientację po tym, jak opuścił dom swojego zespołu podczas porannej śnieżycy w Wigilię.

Barker powiedział, że White prawdopodobnie myślał, że musi iść do pracy, mimo że miał dzień wolny.

„Był bałaganem” – powiedział Barker CNN. „I (Actry) wyraźnie uratował mu życie”.

Siostra White’a jest również wdzięczna Actry, która mówi, że teraz czuje się jak rodzina.

„Wszyscy próbowaliśmy sobie nawzajem pomóc i było cudownie” – powiedział CNN. „Teraz czuję się, jakbym miała siostrę i trzech siostrzeńców” — mówi, odnosząc się do Actry i jej synów.

Barker jest dyrektorem programowym w North Park Theatre, gdzie pracuje White, i zna go od ponad 30 lat. Pracując w teatrze od 1980 roku, White jest najdłużej pracującym pracownikiem.

READ  Stany Zjednoczone są gotowe chronić mniejsze banki, jeśli to konieczne, mówi Yellen

„Teatr był naprawdę całym jego życiem” – powiedział Barker CNN.

„Martwiliśmy się o Joe” – powiedział Barker. „Wiemy, że jest obecnie dobrze leczony i nie możemy się doczekać jego powrotu do teatru”.

Teatr zaczął zbierać fundusze dla Actery i For White, które łącznie zebrały ponad 50 000 dolarów, a teatr uhonorował Actery i jej chłopaka Trenta wiadomością na swoim namiocie.

„Dziękuję Shakirze i Trentowi. Wracaj szybko do zdrowia, Joe” – napisano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *