Buttigieg obiecuje pociągnąć linię lotniczą do odpowiedzialności za odwołanie lotów Southwest

(CNN) – Ulga jest jeszcze za kilka dni dla pasażerów, którzy dokonali rezerwacji w Southwest Airlines w tym tygodniu, ponieważ walcząca linia lotnicza nadal walczy po tym, co sekretarz transportu USA Pete Buttigieg opisał jako całkowite załamanie systemu.

Na godzinę 1:15 czasu wschodniego z 2700 odwołanych już lotów do lub z USA w środę, 2497 było obsługiwanych przez Southwest, zgodnie ze stroną internetową śledzenia lotów. FlightAware. Tymczasem linia lotnicza odwołała już w czwartek kolejne 2392 loty, jak pokazała strona internetowa.

W środę odwołane lotniska to Denver International, następnie Chicago Midway International, Baltimore/Washington International, Dallas Love Field, Nashville International, Harry Reid International Airport w Las Vegas i Phoenix Sky Harbor International.

Buttigieg mówi, że we wtorek rozmawiał bezpośrednio z dyrektorem generalnym Southwest, Bobem Jordanem, o tysiącach odwołanych lotów w tym tygodniu, bez natychmiastowego wskazania, kiedy pasażerowie będą mogli zmienić rezerwację.

„Ich system dosłownie całkowicie się stopił” – powiedział Buttigieg Wolfowi Blitzerowi z CNN we wtorek.

„Wyjaśniłem klientom, że nasz dział musi pociągnąć ich do odpowiedzialności za swoje obowiązki, aby wydostać ich z tej sytuacji i upewnić się, że to się więcej nie powtórzy”.

Mars w skrócie

Carlos Suarez z CNN donosi z lotniska Hartsfield-Jackson w Atlancie, że podróżni stawiają czoła długim kolejkom i odwołują loty po ogromnej zimowej burzy, która przetoczyła się przez Stany Zjednoczone.

Według FlightAware we wtorek odwołano 3200 lotów do, w obrębie lub poza Stany Zjednoczone.

Spośród tych odwołanych lotów około 2693 dotyczyło lotów Southwest – 84% wszystkich odwołanych lotów w USA.

Długie kolejki pasażerów próbujących zmienić rezerwację lub nawiązać połączenie były widoczne we wtorek w kasach biletowych Southwest na kilku lotniskach w USA, podczas gdy duże stosy nieodebranych toreb nadal rosły, gdy pasażerowie walczyli o odzyskanie bagażu na lotniskach, w tym w Midway International w Chicago i Harry Reid w Los Angeles Angeles. Vegas w Houston i Williama B. Lotnisko Hobby.

Pasażerka Trisha Jones powiedziała CNN na lotnisku w Atlancie, że ona i jej partner podróżowali przez pięć dni i próbowali dostać się do domu w Wichita w stanie Kansas po zejściu ze statku w Fort Lauderdale na Florydzie.

READ  Akcje zyskują przed testem inflacji w USA

Po odwołaniu lotu przebywał u krewnych, a później został odesłany z powrotem do Atlanty, aby złapać lot przesiadkowy.

„Mieliśmy szczęście, ponieważ byliśmy w Fort Lauderdale – moja rodzina mieszka w rejonie Tampa Bay, więc wynajęliśmy samochód, aby odwiedzić moją rodzinę na Boże Narodzenie” – powiedział Jones. „Widzieliśmy tak wiele rodzin śpiących na podłodze, że to łamie mi serce”.

BoutiqueGeek: „Dużo sprzątania”

Odwołane loty Southwest Airlines są wyświetlane we wtorek na tablicy ogłoszeń na międzynarodowym lotnisku w Oakland w Kalifornii.

Bloomberg/Bloomberg/Bloomberg/Getty Images

Southwest obwiniał szereg czynników za katastrofę, w tym opóźnienia w czasie burzy zimowej, agresywne planowanie lotów i przestarzałą infrastrukturę.

„Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że Southwest nie może nawet dowiedzieć się, gdzie są ich pracownicy, nie mówiąc już o ich własnych pasażerach, nie mówiąc już o ich bagażu”, powiedział Buttigieg, dodając, że rozmawiał również z liderami związków zawodowych linii lotniczych reprezentujących stewardessy i pilotów .

Sekretarz powiedział, że dyrektor generalny powiedział Jordanowi, że spodziewa się, że Southwest zapewni zwrot zaliczek i zwrot kosztów poszkodowanym pasażerom bez ich pytania.

„Przekazałem dyrektorowi generalnemu nasze oczekiwanie, że zrobią wszystko, aby zadbać o pasażerów i rozwiązać ten problem” – powiedział.

Buttigieg powiedział CNN, że Departament Transportu jest gotów nałożyć grzywny na Southwest, jeśli istnieją dowody na to, że firma nie wywiązała się ze swoich zobowiązań prawnych, ale dodał, że departament będzie ściśle monitorował uporczywe problemy z obsługą klienta w linii lotniczej.

„Podczas gdy każda inna część systemu lotniczego zmierza w kierunku odbudowy i poprawy każdego dnia, w przypadku tej linii lotniczej w rzeczywistości porusza się w przeciwnym kierunku” – powiedział Buttigieg.

„Masz tu firmę, która wymaga dużo sprzątania” – powiedział.

Przeprosiny wideo dyrektora generalnego Southwest

Jordan przeprosił pasażerów i personel Raport wideo Firma poinformowała o tym we wtorek wieczorem.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wrócić do normalnej operacji i proszę, usłyszcie, że naprawdę mi przykro” – powiedział Jordan.

READ  Dźwięk tajnego dokumentu Trumpa może być gorszy niż myśleliśmy

Chociaż Jordan przyznał się do problemów z odpowiedzią firmy, raport sugerował, że nie przewidział ogromnych zmian w procedurach Southwest w odpowiedzi na masowe odwołania.

„Narzędzia, których używamy do odzyskiwania po zakłóceniach, służą nam dobrze przez 99% czasu, ale musimy podwoić istniejące programy, aby ulepszyć systemy w tych ekstremalnych sytuacjach, abyśmy nigdy więcej nie musieli stawić czoła temu, co dzieje się teraz” – powiedział Jordan.

„Jesteśmy przekonani, że wrócimy na właściwe tory przed następnym tygodniem”.

Czy pasażerowie mogą coś zrobić?

Katie Nostro, rzeczniczka Scott’s Cheap Flights, dzieli się wskazówkami, co zrobić, jeśli Twój lot jest opóźniony lub odwołany.

Southwest ostrzegł, że odwołania i opóźnienia w tym tygodniu potrwają jeszcze kilka dni.

Co zatem powinni zrobić klienci?

„Po pierwsze, pasażerowie wciąż czekający na Southwest i potrzebujący gdzieś pojechać powinni spróbować zarezerwować lot inną linią lotniczą tak szybko, jak to możliwe… właściwie już teraz”, powiedział Kyle Potter, redaktor naczelny Travel Advice. Stronie internetowej oszczędny podróżnik, W e-mailu do CNN Travel we wtorek po południu.

„Każda linia lotnicza w kraju jest teraz przepełniona, więc szanse na znalezienie miejsca – nie mówiąc już o przyzwoitej cenie – są znikome z każdą godziną” – powiedział Potter.

„Ważne jest to, że podróżni powinni zachować wszystkie rachunki: inne loty, wynajęty samochód, noclegi w hotelu, posiłki, cokolwiek” – powiedział Potter.

Jeśli będziesz zdezorientowany, twoje wysiłki, by skontaktować się z agentem obsługi klienta, spełzną na niczym, Założycielu Tanie loty Scotta Polecam wypróbować numer międzynarodowy.

„Główna infolinia amerykańskich linii lotniczych jest zatkana przez innych pasażerów, którzy zmieniają rezerwację. Zadzwoń do dowolnego z dziesiątek międzynarodowych biur linii lotniczych, aby szybko znaleźć agenta” – powiedział Scott Keys.

„Agenci mogą obsłużyć Twoją rezerwację tak samo, jak agenci z siedzibą w USA, ale nie trzeba czekać na jej otrzymanie”.

Kliknij tutaj Aby uzyskać numery międzynarodowe, które Southwest opublikował wcześniej.

READ  Najlepsza mysz do gier firmy Logitech jest dostępna w najlepszej jak dotąd cenie

Południowy zachód: „Zachowaj rachunki”

Po odwołaniu lotu 13 nieznajomych zdecydowało się wynająć furgonetkę i pojechać z Orlando do Knoxville w stanie Tennessee.

Rzecznik Southwest Jay McVay powiedział w poniedziałek wieczorem, że William B. „Linia lotnicza zrobi wszystko, co w jej mocy, aby sprostać wyzwaniom, przed którymi stoją pasażerowie, w tym hotele, pomoc w jeździe, samochody dostawcze… wynajmowane samochody. Zadbamy o to, aby osoby te jak najszybciej wróciły do ​​domu” – powiedział na konferencji prasowej w Hobby Lotnisko.

Zapewnił, że wszyscy klienci, nawet ci, którzy już opuścili lotnisko lub sami dokonali alternatywnych ustaleń, zostaną obsłużeni.

„Jeśli już wyjechałeś, uważaj na siebie, rób to, co musisz zrobić dla swojej rodziny, zachowaj rachunki” – przekazał McVay. „Upewnimy się, że się nimi zaopiekujemy, to nie jest pytanie”.

Co jest nie tak z punktu widzenia pilota?

Pasażerowie przeszukują swój bagaż na lotnisku Hollywood Burbank w Kalifornii we wtorek.

Pasażerowie przeszukują swój bagaż na lotnisku Hollywood Burbank w Kalifornii we wtorek.

Robin Beck/AFP/Getty Images

Kapitan Mike Santoro, wiceprezes Stowarzyszenia Pilotów Southwest Airlines, powiedział we wtorek CNN. Problemy stojące na południowym zachodzie To było najgorsze zakłócenie, jakiego doświadczył od 16 lat w linii lotniczej.

Opisał zeszłotygodniową burzę jako przyczynę poważnych problemów technicznych.

„Złe jest to, że nasza infrastruktura IT do programowania oprogramowania jest bardzo przestarzała” – powiedział. „Dzięki naszej złożonej siatce tras nie jest w stanie obsłużyć liczby pilotów i stewardów w systemie.

„Nie mamy normalnego hubu, jak inne duże linie lotnicze. Latamy w sieci punkt-punkt, co powoduje, że nasza załoga jest w niewłaściwych miejscach bez samolotów”.

Dodał: „To frustrujące dla pilotów, stewardów, a zwłaszcza dla naszych pasażerów. Jesteśmy zmęczeni przepraszaniem za Southwest, pilotów w linii lotniczej, a nasze serca kierują się do wszystkich pasażerów, naprawdę”.

Andy Rose, Andy Babineau, Adrian Pratus, Dave Alsop, Nick Valencia, David Goldman, Leslie Perot, Carlos Suarez i Ross Levitt przyczynili się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *