Narasta sprzeciw wobec decyzji DeSantis o zablokowaniu zajęć AP African American Studies

Komentarz

Gubernator Florydy, Ron DeSantis, spotyka się z rosnącym sprzeciwem w związku z decyzją jego administracji o zakazie zaawansowanego kursu licealnego z zakresu studiów afroamerykańskich, z czarnymi przywódcami gromadzącymi się w stolicy, prominentnym prawnikiem zajmującym się prawami obywatelskimi, który grozi pozwem, a ustawodawcy stanowi nakłaniają go do wycofania się. Wniosek

Adwokat Ben Crump oskarżył DeSantisa o naruszenie konstytucji federalnych i stanowych w środę. Jego zespół prawny zauważył, że a Znaleziono sędziego federalnego Ustawa stanu Arizona z 2010 r. zakazująca programu studiów meksykańsko-amerykańskich w szkołach w Tucson była niezgodna z konstytucją, a urzędnicy uznali ją za „motywowaną rasowo”.

Stanowy Departament Edukacji twierdzi, że zajęcia są „sprzeczne z prawem stanu Floryda”. Nowe prawo edukacyjne zaproponowane przez DeSantis wymaga, aby przedmioty dotyczące rasy były nauczane „w obiektywnym kontekście” i „nie były wykorzystywane do nauczania lub przekonywania uczniów do określonego punktu widzenia”. Niektórzy zwolennicy edukacji i nauczyciele twierdzą, że ustawa jest interpretowana zbyt szeroko Działa chłodząco W nauczaniu czarnej historii.

„Gdyby nie negocjował z College Board, aby uczyć AP African American Studies w klasach w całym stanie Floryda, ci trzej młodzi mężczyźni byliby głównymi stronami w historycznym procesie” – powiedział Crump przed przedstawieniem studentów.

Crump był zaangażowany w kilka głośnych spraw dotyczących praw obywatelskich z udziałem czarnych Amerykanów i przysiągł, że DeSantis „nie zniszczy naszej kultury”.

Ostatnia kontrowersja wokół polityki edukacyjnej Florydy rozpoczęła się w tym miesiącu, kiedy stanowy Departament Edukacji powiedział, że Stanowy Departament Edukacji nie zatwierdzi pilotażowego kursu Advanced Placement dotyczącego historii czarnych, ponieważ narusza prawo stanowe i „Edukacja nie ma wartości”.

Stanowy Departament Edukacji wymienia „obawy” w programie nauczania, w tym „Intersekcjonalność i aktywizm”, „Czarna feministyczna teoria literatury” i „Badania nad czarnymi queerami”.

„Kto by powiedział, że teoria queer jest teraz ważną częścią czarnej historii?” DeSantis powiedział na konferencji prasowej w tym tygodniu. „To ktoś naciska na nasze dzieci”.

READ  Hollywoodzcy aktorzy dołączają do scenarzystów, by strajkować o północy

Jednak krytycy gubernatora, który uczynił z tego, co nazywa „edukacją płacową” w szkołach i firmach, kluczową część swojej platformy, twierdzą, że niesprawiedliwie atakuje czarną historię, nie pozwalając na nauczanie tego przedmiotu na Florydzie. Inne klasy Advanced Placement, takie jak historia Europy, nie zostały zbadane przez administrację DeSantis.

College Board powiedział we wtorkowym komunikacie prasowym, że „oficjalne ramy” kursu zostaną opublikowane 1 lutego, zastępując program pilotażowy informacjami zwrotnymi od szkół średnich i uczelni. Nie wspomina o wkładach władz publicznych.

Rzecznik Zarządu Kolegium DeSantis odmówił komentarza, czy program nauczania jest modyfikowany w świetle obaw administracji. Według grupy, zajęcia AP rozwijają się od dwóch do sześciu lat, a następnie „podlegają ciągłej weryfikacji”.

Rzecznik Departamentu Edukacji Florydy, Alex Lanfranconi, powiedział w oświadczeniu, że „administracja jest zachęcana do zobaczenia, jak Rada Kolegium wyraża chęć wprowadzenia zmian”. Dodał, że rząd ponownie rozważy uznanie klasy po zapoznaniu się z nowym programem nauczania.

„Z niecierpliwością czekamy na przegląd zmian i usunięcie przez College Board treści dotyczących krytycznej teorii rasy, studiów nad czarnymi queer, intersekcjonalności i innych tematów, które naruszają nasz statut” – powiedział Lanfranconi.

W międzyczasie dziesiątki osób zebrały się na wiecu „Stop the Black Attack” w Tallahassee, zorganizowanym przez Equal Ground, grupę obrońców praw wyborczych. Wielu mówców oskarżyło DeSantisa o próbę dalszej marginalizacji czarnej społeczności stanu podczas jego kadencji. Senat stanowy. Shevrin Jones (D) powiedział, że DeSantis musi rozwiązać problemy, takie jak „rozpadające się szkoły, zrujnowane budynki w naszych społecznościach” i wysokie koszty ubezpieczenia mienia.

„Są one ignorowane, ponieważ mamy do czynienia z promocją Jim Crow 3.0 przez ludzi, którzy nie wiedzą i nie dbają o to, co dzieje się w czarnych społecznościach, ale chcą ocenić, jak uczysz naszej historii” – powiedział Jones .

READ  Jaidyn Shaw: Nastolatek tworzy historię amerykańskiej piłki nożnej i nadal błyszczy dla USWNT

DeSantis powiedział, że uczniowie powinni uczyć się czarnej historii – i zgodnie z prawem są do tego zobowiązani – ale oskarżony Nauczyciele, którzy uczą uczniów wiary w „przebudzoną ideologię”.

Liderzy Czarnego Klubu legislatury stanowej planują współpracować z krajowymi organizacjami praw obywatelskich, aby stworzyć więcej możliwości edukacyjnych wokół czarnej historii. powiedział w oświadczeniu w tym tygodniu.

Przedstawiciel stanu Michael Reiner (D) powiedział, że DeSantis bierze udział w politycznym „polowaniu na czarownice” i narusza wolność nauki studentów z Florydy – o czym uczniowie wiedzą.

„Wiedzą, że wymazywanie historii nie jest tajemnicą” – powiedział Reiner. „W szkołach publicznych na Florydzie jest obecnie 2,8 miliona uczniów, którzy wiedzą, że ich gubernator nie chce, aby uczyli się o czarnej historii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *