Natalee Holloway: Joran van der Sloot wylądował w Alabamie z Peru

Ernesto Benowitz/AFP za pośrednictwem Getty Images

Joren van der Sloot został przewieziony policyjnym pojazdem z więzienia w Peru w czwartek.CNN

Joren van der Sloot Wylądował w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest oskarżony o wyłudzenie pieniędzy od matki nastolatka z Alabamy, Natalee Holloway, którą ostatnio widziano z obywatelem Holandii i dwoma innymi osobami na Arubie 18 lat temu.

Agenci FBI polecieli Van der Sloota samolotem Departamentu Sprawiedliwości USA na lotnisko w Birmingham w Alabamie, gdzie wylądował w czwartek po południu.

Został oskarżony w 2010 roku w sprawie federalnych zarzutów wymuszenia i oszustwa elektronicznego w związku ze spiskiem mającym na celu sprzedaż informacji o miejscu pobytu szczątków Hollowaya w zamian za 250 000 USD Oskarżenie Złożony w północnym dystrykcie Alabamy.

Beth Holloway, matka zaginionego 18-latka, wpłaciła 15 000 dolarów na konto bankowe Van der Sloota w Holandii i przekazała mu kolejne 10 000 dolarów osobiście za pośrednictwem adwokata, zgodnie z aktem oskarżenia. Po otrzymaniu początkowych 25 000 dolarów van der Sloot pokazał adwokatowi Johnowi Kelly’emu miejsce rzekomego ukrycia szczątków Natalee Holloway, ale akt oskarżenia mówi, że informacje były fałszywe.

Zwłok Hollowaya nigdy nie odnaleziono, a sędzia w Alabamie podpisał nakaz w 2012 roku. prawnie uznany za zmarłego.

Agenci przybyli do Peru – gdzie van der Sloot jest przetrzymywany w więzieniu za zamordowanie innej kobiety – w środę po południu, powiedziało CNN źródło organów ścigania zaznajomione z tą operacją.

Van der Sloot był widziany, jak opuszczał więzienie Ancon 1 w Limie wczesnym rankiem w czwartek, gdy został odwieziony czarną furgonetką podczas pobytu w areszcie organów ścigania. Przybył do peruwiańskiej bazy sił powietrznych w Grupo, gdzie ma zostać przekazany FBI.

Peru początkowo zgodziło się na ekstradycję van der Sloota do Stanów Zjednoczonych w celu postawienia zarzutów dopiero po odbyciu przez niego kary za morderstwo. Ale w zeszłym miesiącu Kraj zmienił kurs i zgodził się na tymczasową ekstradycję go w celu postawienia zarzutów USA, po czym wróci do Peru, powiedział Departament Sprawiedliwości tego kraju.

READ  Jaidyn Shaw: Nastolatek tworzy historię amerykańskiej piłki nożnej i nadal błyszczy dla USWNT

Minister sprawiedliwości Daniel Mouret powiedział, że Peru zgodziło się na „tymczasowy transfer van der Sloota do Stanów Zjednoczonych, ponieważ jest tu skazany i musi odbyć tu karę”. „Ale ponieważ Stany Zjednoczone potrzebują go, aby stanął przed sądem, urzędnicy powiedzieli nam, że jeśli szybko się tam nie pojawi, sprawa przeciwko niemu może zostać umorzona, ponieważ świadkowie są starzy”.

W środę sąd najwyższy w Limie w Peru nakazał przekazanie van der Sloota agentom FBI, zgodnie z oświadczeniem opublikowanym we wtorek w mediach społecznościowych.

„Tą decyzją sędzia zakończył postępowanie w sprawie transferu (biernej ekstradycji) Jorena van der Sloota, który jest ścigany w Stanach Zjednoczonych za zarzuty wymuszenia i oszustwa przeciwko Elizabeth Ann Holloway” – podsumowuje raport. .

Ogłoszenie ma miejsce dzień po tym, jak prawnik Van der Sloota złożył wniosek o habeas corpus. Tymczasowe przeniesienie jego klienta Z peruwiańskiego więzienia do Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z dokumentami sądowymi z 5 czerwca adwokat van der Sloota, Maximo Altes, argumentował, że jego transfer powinien zostać wstrzymany, ponieważ nie został oficjalnie zgłoszony.

Petycja jest sprzeczna z wcześniejszymi oświadczeniami Altes. 30 maja powiedział CNN en Espanol, że jego klient zgodził się na przeniesienie i nie spodziewa się złożenia wniosku o habeas corpus. „Chcę jechać do Ameryki”, powiedział Van der Sloot Altesowi w liście.

CNN próbowało skontaktować się z Altezem w celu uzyskania dalszych komentarzy.

Van der Sloot został osadzony w więzieniu Ancon 1 w Peru po tym, jak został oskarżony o zamordowanie 21-letniej Stephanie Flores w jej pokoju hotelowym w Limie w 2012 roku. On 28 lat więzienia W więzieniu.

Holloway był ostatnio widziany żywy 18 lat temu wraz z van der Slootem i dwoma innymi mężczyznami opuszczającymi klub nocny na Arubie.

Policja na Arubie aresztowała i zwolniła trzech mężczyzn — van der Sloota i braci Deepaka i Satisha Kalbo — kilka razy w latach 2005 i 2007 w związku ze zniknięciem Hollowaya. Podczas procesu prawnicy mężczyzn utrzymywali, że są niewinni.

READ  5 faktów na temat irackiej gwiazdy TikTok Om Fahada zastrzelonej przed swoim domem

W grudniu 2007 r. arubańska prokuratura ogłosiła, że ​​żadnemu z trzech nie zostaną postawione zarzuty i wycofała postawione im zarzuty, powołując się na niewystarczające dowody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *