Nick Sorenson sprowadza Brandona Staleya do 49ers po zatrudnieniu ogłoszonym przez NBC Sports Bay Area & California

Nick Sorenson i Brandon Staley jako pierwsi przeprowadzili wywiad z trenerem Kylem Shanahanem w sprawie posady koordynatora obrony drużyny 49ers.

Najwyraźniej Shanahan był pod wrażeniem. Mówi się, że planuje zatrudnić ich obu.

Według Adama Scheftera z ESPN, 45-letni Sorensen zostanie awansowany na koordynatora obrony po dwóch latach pracy jako asystent 49ers. Stanowisko koordynatora zostało otwarte, gdy Shanahan zwolniła Steve'a Wilksa trzy dni po porażce 49ers w Super Bowl LVIII z Kansas City Chiefs.

Sorensena, Zagrał 10 sezonów w NFL Jeśli chodzi o obronę, będzie ściśle współpracował ze Staleyem, byłym trenerem Los Angeles Chargers. Według doniesień 41-letni Staley dołączy do sztabu 49ers jako asystent głównego trenera.

Liczba posiłków na wynos 49ers gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich dwóch sezonów dzięki pracownikom Sorensena. Otrzymał zadanie znalezienia sposobów na położenie większego nacisku na wykonywanie strat, a 49ers spisali się znakomicie w tym obszarze, notując 42 przechwyty i tracąc 40 podań przy przyłożeniach.

Staley spotkał się z Shanahanem i dyrektorem generalnym 49ers Johnem Lynchem, aby przeprowadzić interesujący wywiad. Shanahan i Lynch po raz pierwszy spędzili czas ze Staleyem w sierpniu 2021 r., kiedy drużyny 49ers i Chargers spędziły dwa dni w Costa Mesa na wspólnym treningu przed meczem przedsezonowym.

Shanahan i Lynch byli pod wrażeniem wiedzy Staleya na temat gry i sposobu, w jaki przedstawił swój punkt widzenia. Po trzech sezonach na stanowisku głównego trenera Chargers Staley będzie ściśle współpracować z Shanahanem we wszystkich obszarach.

Były asystent głównego trenera 49ers, Anthony Lynn, Został zatrudniony w zeszłym miesiącu Dan Quinn dołączy do personelu Washington Commanders jako koordynator ds. sportu.

Po wzięciu udziału w wywiadach w Santa Clara Lynch udał się w tym tygodniu do Indianapolis, aby wziąć udział w spotkaniu skautów NFL. Nakreślił, czego 49ers oczekują od nowego koordynatora obrony.

READ  Wyniki prawyborów w Illinois w 2024 r

„Kochamy to, kim jesteśmy i co robimy dla bezpieczeństwa” – powiedział Lynch we wtorek. „Myślę, że nie chcemy jakiegoś całkowitego odstępstwa od tego. Podoba nam się styl, w którym gramy, ofensywny atak z czterema próbami.

„To powiedziawszy, myślę, że zawsze trzeba się rozwijać i widzisz taką szansę, aby spojrzeć na różne sposoby, w jakie możemy ewoluować. Często wiele z tych pomysłów pojawia się podczas tych wywiadów.

Staley służył w swoim sztabie w Chicago i Denver pod okiem byłego koordynatora obrony 49ers Vica Fangio. Rams zatrudnili Staleya jako koordynatora obrony w 2020 roku. Był tam przez jeden sezon, zanim został zatrudniony jako główny trener Chargers. Staley ustanowił rekord 24-25 w ciągu trzech sezonów, w tym 0-1 w play-offach.

Awans Sorensona ze specjalisty od gry podań i trenera obrońców niklu kończy 17-dniowe poszukiwania nowego koordynatora obrony. Zespół 49ers przeprowadził także wywiady z trenerem defensywnych obrońców Danielem Bullocksem, trenerem obrońców Kansas City Dave'em Merrittem i trenerem obrońców Las Vegas Geraldem Alexandrem.

Sorensen po raz pierwszy został koordynatorem obrony. Został zatrudniony przez 49ers jako asystent defensywy w 2022 roku, a w zeszłym sezonie awansował na stanowisko trenera gry podań defensywnych/trenera obrońców Nickel.

Sorenson wystąpił w 134 meczach w ciągu 10 sezonów w NFL z St. Louis Rams, Jacksonville Jaguars i Cleveland Browns. Pełnił funkcję rezerwowego ochroniarza i współpracownika zespołów specjalnych.

Do 49ers dołączył po spędzeniu jednego sezonu jako koordynator zespołów specjalnych w Jacksonville.

Sorenson rozpoczął karierę trenerską w NFL w 2013 roku, pracując przez osiem sezonów w sztabie Pete'a Carrolla w Seattle. Zaczynał jako asystent zespołów specjalnych, a następnie w 2020 r. został trenerem drugiej drużyny (2017–19), a w 2020 r. trenerem drugiej drużyny/specjalistą ds. niklu. Pracował z Seahawks pod okiem koordynatorów obrony Chrisa Richarda i Kena Nortona.

Pobierz i śledź podcast 49ers Talk

READ  Wyciek tabletu Pixel ujawnia specyfikację ekranu i baterii, datę premiery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *