Nowy raport stwierdza, że ​​fale upałów w USA i Europie są „prawie niemożliwe” bez zmian klimatuCNN

Ekstremalne fale upałów W tym miesiącu na trzech kontynentach Ponieważ temperatury nadal rosną w niektórych częściach półkuli północnej, nowa analiza opublikowana we wtorek sprawia, że ​​kryzys klimatyczny jest znacznie bardziej prawdopodobny z powodu ludzi.

The „Gorące piekło” Ocieplenie części Stanów Zjednoczonych i południowej Europy byłoby „prawie niemożliwe” bez zmian klimatu, podczas gdy zmiany klimatu sprawiły, że fala upałów w Chinach jest co najmniej 50 razy bardziej prawdopodobna, wynika z szybkiej analizy atrybucji przeprowadzonej przez World Weather Attribution Initiative.

WWA, międzynarodowa grupa naukowców zajmująca się oceną roli zmian klimatu w ekstremalnych zjawiskach pogodowych, spędziła tydzień badając śmiercionośne fale upałów, które przetoczyły się przez półkulę północną w lipcu. Niszczy uprawy i zwierzęta gospodarskie, Podsyca pożarywzrasta Ciśnienie wody I Zabija ludzi Na trzech kontynentach.

03:24 – Źródło: CNN

Oto, co dzieje się z twoim ciałem, gdy temperatura wzrasta

Temperatury w Dolinie Śmierci osiągnęły w tym miesiącu 128 stopni Fahrenheita (53,3 stopnia Celsjusza), a miasto Phoenix Rekord 25 kolejnych dni Temperatury mogą przekraczać 110 stopni Fahrenheita (43,3 Celsjusza).

Chiny wysłane Najwyższa krajowa temperatura wszechczasów 52,2 stopnia Celsjusza (126 Fahrenheita) na początku tego miesiąca. W Europie lokalne rekordy zostały pobite w niektórych częściach Hiszpanii i Włoch, gdy temperatury osiągnęły europejskie rekordy wszechczasów. Zanotowano 48,8 stopni Celsjusza (119,8 Fahrenheita).

Aby zrozumieć, w jakim stopniu kryzys klimatyczny wpłynął na prawdopodobieństwo i dotkliwość lipcowych ekstremalnych upałów, zespół WWA przeanalizował dane pogodowe i modele komputerowe, aby porównać obecny klimat na świecie – który jest o 1,2 stopnia Celsjusza cieplejszy niż w czasach przedindustrialnych – z klimatami w przeszłości.

„Odkryli, że rola zmian klimatu jest absolutnie ogromna” – powiedział Friedrich Otto, starszy wykładowca nauk o klimacie w Grantham Institute for Climate Change and the Environment w Imperial College London.

READ  Europejska misja JUICE rusza na Jowisza i jego księżyce: jak widzieć

Grega Bakera/AFP/Getty Images

Ludzie chronią się przed słońcem, przechodząc przez ulicę podczas fali upałów w Pekinie, 7 lipca 2023 r.

Gdyby ludzie nie ogrzewali planety poprzez spalanie ropy naftowej, węgla i gazu, tego rodzaju fale upałów byłyby znacznie rzadsze, powiedział Otto dziennikarzom w poniedziałek. Ale ponieważ świat nadal spala paliwa kopalne, nie są one już niczym niezwykłym, powiedział.

Oczekuje się, że w dzisiejszym klimacie ekstremalne fale upałów, jakich doświadcza obecnie świat, będą występować raz na 15 lat w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, raz na 10 lat w południowej Europie i raz na pięć lat w Chinach.

Naukowcy odkryli, że zmiany klimatu nie tylko drastycznie zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia tych fal upałów, ale także sprawiają, że stają się one cieplejsze.

Według raportu planetarne zanieczyszczenie cieplne spowodowało, że fala upałów w Europie była o 2,5°C cieplejsza, w Ameryce Północnej o 2°C, a w Chinach o 1°C.

Lefty Damian/Agencja Anatolu/Getty Images

Ekipy strażackie walczą z pożarem na greckiej wyspie Rodos, 22 lipca 2023 r., gdy Grecja zmaga się z falą upałów.

Gorzej może być w zanadrzu. Jeśli średnia planety Raport mówi, że przy temperaturach rosnących do 2 stopni Celsjusza powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej, ekstremalne fale upałów można spodziewać się co dwa do pięciu lat.

„Jeśli szybko nie przestaniemy spalać paliw kopalnych, w przyszłości będą chłodne lata” – powiedział Otto.

Naukowcy powiedzieli Rosnące El NiñoNaturalny system klimatyczny, na który wpłynęło ocieplenie, pomógł nieco podnieść temperaturę – ale to globalne ocieplenie Głównym powodem, dla którego fale upałów są tak dotkliwe, jest spalanie paliw kopalnych.

„Wyniki tego badania atrybucji nie są zaskakujące. Świat nie przestał spalać paliw kopalnych, klimat nadal się ociepla, a fale upałów stają się coraz bardziej intensywne. To takie proste” – powiedział Otto w oświadczeniu.

READ  Król Karol zaprasza Harry'ego i Meghan na koronację, ale nie wiadomo, czy pójdą

Ale tego badania nie należy interpretować jako dowodu na „niekontrolowane ocieplenie” lub „załamanie klimatu”.

„Nadal mamy czas, aby zapewnić sobie bezpieczną i zdrową przyszłość, ale musimy pilnie przestać spalać paliwa kopalne i inwestować w zmniejszanie szkód. Jeśli tego nie zrobimy, dziesiątki tysięcy ludzi umrze każdego roku z przyczyn związanych z upałami.

Fale upałów są jednym z najniebezpieczniejszych zagrożeń naturalnych. Zmarło ponad 61 tys Według ostatnich badań, zgony związane z upałami podczas zeszłorocznej fali ekstremalnych upałów w Europie.

W Meksyku, Ponad 100 osób Zgony związane z upałami zgłaszano od marca, podczas gdy zgłaszały to kraje od USA po Włochy Duże skoki w hospitalizacjach Jako ludzie Walcz, aby sobie poradzić Wraz ze wzrostem temperatury.

Autorzy raportu stwierdzili, że społeczeństwo musi szybko zredukować zanieczyszczenie, które powoduje ocieplenie planety. Ale oni też Wzywa kraje i miasta do przeglądu systemów opieki zdrowotnej, urbanistyki i systemów energetycznych, a także do przyspieszenia planów działań w zakresie ciepła, aby lepiej przygotować się na ekstremalne upały, które już zostały zablokowane przez kryzys klimatyczny.

Richard Allen, profesor nauk o klimacie na University of Reading w Anglii, który nie był zaangażowany w badania, powiedział, że zmienne warunki pogodowe determinują lokalizację i czas tych fal upałów.

„Ale ocieplenie klimatu zachęca umiarkowane fale upałów do wzniesienia się na szczyt ligi, a najwyższe fale upałów w lidze byłyby niemożliwymi zdarzeniami w klimacie bez ocieplających skutków emisji gazów cieplarnianych z paliw kopalnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *