Dow Jones Futures: Kluczowe dane o inflacji, zarobki dużego banku; Apple, Pioneer, Tesla w centrum uwagi

Kontrakty futures na Dow Jones niewiele się zmieniły przed wtorkowym otwarciem, a kluczowe dane o inflacji zostały opublikowane w środę i czwartek. Tymczasem wyniki banków za pierwszy kwartał rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu. Akcje Apple, Pioneer Natural Resources i Tesla były w centrum uwagi po dużych wahaniach w poniedziałek.
XNa froncie gospodarczym w tym tygodniu dane o inflacji zostaną opublikowane w połowie tygodnia, wraz z publikacją indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych oraz indeksu cen producentów. Wall Street oczekuje, że CPI wzrośnie w marcu o 0,3%, przy rocznej stopie procentowej 5,2%.

Tymczasem rozpoczyna się sezon wyników za pierwszy kwartał JPMorgan Chase (JPM), Citigroup (C) I Wellsa Fargo (WFC) I Fundusz PCK (PNC) podbijając zyski banków. I Linie lotnicze Delta (DAL) I Zjednoczone zdrowie (UNH) odpowiednio pierwsze linie lotnicze i towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych w pierwszym kwartale.

Giełda dzisiaj

W poniedziałek Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,3 proc. gąsienica (KOT) I Dow (DOW) są wielkimi zwycięzcami. Akcje CAT wzrosły o 3,1%, a akcje Dow o 2,1%. S&P 500 wzrósł o 0,1%, podczas gdy zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite spadł o mniej niż 0,1%.

Lider EV Tesli (DSLA) spadł w poniedziałek o 0,3%. Pionierskie zasoby naturalne (PXD) odnotował wzrost o 5,8% Exxon Mobil (XOM) prowadziła wstępne rozmowy akwizycyjne ze spółką łupkową.

W akcjach Dow Jones, Jabłko (AAPL) sprzedał 1,6% i Microsoftu (MSFTGiełda spadła o 0,8% w dzisiejszej akcji.

Pięć w dół (Pięć), akcje IBD Leaderboard Watch List Podłoga i dekoracja (FND), Obsługa, natychmiast (Teraz) I Firma farmaceutyczna Vertex (VRTX) — a także akcje Dow Jones Boeinga (BA), systemy Cisco (CSCO) I wiza (V) — jest jedną z najlepszych akcji do kupowania i obserwowania przy obecnej sile rynkowej.

Floor & Decor i Visa są prezentowane w kolumnie Akcje w pobliżu strefy zakupów w tym tygodniu.


4 najlepiej rosnące akcje do kupowania i oglądaniaRrajd na giełdzie


Dow Jones Futures Today: ceny ropy naftowej, rentowność obligacji skarbowych

Kontrakty terminowe Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq 100 nie uległy większym zmianom w handlu nocnym przed godzinami otwarcia we wtorek. Pamiętaj, że akcja z dnia na dzień na kontraktach futures na Dow Jones i gdzie indziej niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.

READ  Gigi Sohn, nominowana przez Bidena do FCC, zrezygnowała po krwawej bitwie lobbingowej

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła w poniedziałek do 3,41%. W zeszłym tygodniu rentowność 10-latek osiągnęła najniższy poziom od połowy września. Ceny ropy w USA spadły w poniedziałek, ponieważ kontrakty terminowe West Texas Intermediate spadły poniżej 80 USD za baryłkę.


MarketDiem, najnowszy biuletyn IBD, dostarcza praktyczne pomysły na akcje, opcje i kryptowaluty do Twojej skrzynki odbiorczej.


Co robić podczas rajdu giełdowego

Teraz jest ważny czas, aby przeczytać kolumnę IBD The Big Picture, z trendem giełdowym w „potwierdzonym trendzie wzrostowym” po ostatnich wzrostach.

Wśród mieszanych działań w poniedziałek, perspektywy rynkowe zostały potwierdzone byczo, co oznacza, że ​​inwestorzy mają zielone światło do dalszego kupowania przełamanych akcji. Rekomendowana ekspozycja IBD wynosi obecnie od 40% do 60%, ale słabość wzrostu i innych czołowych akcji w ostatnich sesjach jest powodem do niepokoju.

Dwie przydatne listy IBD MarketSmith do sprawdzenia to „Breaking Out Today” i „Near Pivot”. Ta ostatnia pokazuje akcje bliskie punktom kupna w fundamentach, podczas gdy inne flagi pokazują, że akcje przekroczyły punkty kupna podczas sesji.

Sprawdź listy akcji IBD, aby znaleźć więcej pomysłów na akcje NZJ 50, Duża czapka 20 i akcje w pobliżu strefy kupna. Funkcje te identyfikują bycze wzorce i punkty kupna i powinny być sprawdzane codziennie.


Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku dzięki strategii rynkowej ETF firmy IBD


Akcje Dow Jones do kupienia i obejrzenia: Boeing, Cisco Systems, Visa

Zgodnie z konsensusem modelowym IBD MarketSmith, lider Dow Jones, Boeing, zbliża się do płaskiej bazy przy punkcie kupna 221,43. Akcje spadły w poniedziałek o 0,3%, zaledwie 5% od ostatniego rekordu.

Cisco Systems utrzymuje się poniżej 51,84 punktu kupna płaskiej bazy podczas poniedziałkowego niewielkiego rajdu. W ostatnich tygodniach linia względnej siły akcji osiągnęła nowe maksima, co jest oznaką trendu wzrostowego na rynku akcji.

READ  Akcje wahają się, gdy transakcja zadłużenia napotyka kolejną przeszkodę: dzisiejsze wiadomości giełdowe

Akcje Visa wzrosły w poniedziałek o 0,2%, nadal utrzymując się powyżej 50-dniowej linii. Akcje nadal tworzą bazę pucharową z punktem kupna 234,40.

Najlepsze akcje do kupowania i oglądania: Five Below, Flooring and Decor, ServiceNow, Vertex

W poniedziałek pięciodółowy kurs wzrósł o 4,7%, przekraczając punkt kupna 212,66 w płaskiej bazie. Akcje rosną do 223,29 w 5% strefie kupna.

Powrót historii: 15 marca Five Below z siedzibą w Filadelfii prowadzi 1292 dyskontów dla nastolatków i nastolatków w 42 stanach, a przychody i zyski zamkną się w 2022 roku. W czwartym kwartale zyski Five Below wzrosły o 23% do 3,07 USD na akcję, kończąc serię trzech kwartałów spadków rok do roku.

Akcje IBD Leaderboard Watchlist Floor & Decor zdecydowanie poprawiły 50-dniową średnią kroczącą, zyskując w poniedziałek 5,8%. W zeszłym tygodniu akcje FND dodały uchwyt do podstawy kubka, co dało punkt kupna 99,47.

Powrót historii: Floor & Decor prowadzi 191 sklepów w stylu magazynów i sześć studiów projektowych w 36 stanach. Zajmuje się sprzedażą płytek, podłóg drewnianych, laminatów, winylu i kamienia naturalnego. Zajmuje się również sprzedażą akcesoriów dekoracyjnych. W tym roku przychody spadają o 2% do 27% w 2024 i 24% w 2025.

IBD SwingTrader pick ServiceNow przesuwa się na prawą stronę podstawy pucharu z punktem kupna 494,72. Rozważ możliwy uchwyt zapewniający niższe wejście.

Historia z tyłu: Teraz oprogramowanie monitoruje i zarządza usługami świadczonymi przez działy IT. Ponadto samoobsługowy portal technologiczny umożliwia pracownikom dostęp do narzędzi administracyjnych i narzędzi przepływu pracy.

Vertex Pharmaceuticals handluje tuż przed punktem kupna 325,29 za podstawę filiżanki. Akcje VRTX wzrosły w poniedziałek o 0,5%.

Historia z tyłu: Vertex Pharmaceuticals bada i opracowuje kliniczne metody leczenia mukowiscydozy, niedokrwistości sierpowatokrwinkowej, dystrofii mięśniowej, chorób nerek i cukrzycy typu 1.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują wiodące akcje w bieżącym rajdzie giełdowym na IBD Live

READ  2023 MLB All-Star Game Rosters: najlepsze dania na wynos, gdy Rangers prowadzą z 4 starterami

Akcje Tesli

Akcje Tesli spadły w poniedziałek o kolejne 0,3%, odrabiając straty po spadku aż o 4,8% na otwarciu rynku. To jednak przedłużyło passę porażek do pięciu sesji. W zeszłym tygodniu akcje wywołały passę 7-8% strat z punktu kupna z uchwytem na poziomie 200,76. I spadły one gwałtownie poniżej swojej 50-dniowej linii, kluczowego poziomu wsparcia. W poniedziałek akcje zamknęły się o 52% w stosunku do 52-tygodniowego maksimum.

Akcje TSLA spadły po tym, jak firma obniżyła ceny swoich pojazdów Model S i Model X w USA o 5 000 USD do 84 990 USD i 94 990 USD za modele podstawowe. Firma obniżyła również ceny sedana Model 3 i niektórych crossoverów Model Y.

Tymczasem poinformowała o tym firma EV Budowa fabryki w Szanghaju Aby zrobić baterię Megapack.

Liderzy Dow Jones: Apple, Microsoft

Wśród akcji Dow Jones akcje Apple spadły w poniedziałek o 1,6%. Pokazał dane IDC Dostawy komputerów Apple spadły w pierwszym kwartale o ponad 40%.

Akcje Microsoftu powróciły do ​​przedziału kupna po spadku o 0,8% w poniedziałek, przekraczając płaską podstawę 276,86 punktu kupna. 5% obszar kupna wzrasta od punktu kupna do 290,70.

Akcje Microsoftu wzrosły na początku tego miesiąca po tym, jak firma ogłosiła, że ​​dodaje narzędzia sztucznej inteligencji do swojego pakietu popularnych aplikacji biurowych. Wynika to z inwestycji firmy w startup zajmujący się sztuczną inteligencją, firmę stojącą za rewelacyjną aplikacją ChatGPT.

Może Ci się spodobać:

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku dzięki strategii rynkowej ETF firmy IBD

Znajdź najlepsze długoterminowe inwestycje z długoterminowymi liderami IBD

MarketSmith: Badania, wykresy, dane i szkolenia w jednym miejscu

Jak badać akcje wzrostowe: dlaczego to narzędzie IBD ułatwia wyszukiwanie najlepszych akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *