Southwest stracił 220 milionów dolarów z powodu świątecznego krachu

Zła pogoda w całym kraju spowodowała odwołanie tysięcy lotów w dniach poprzedzających Boże Narodzenie. Ale gdy warunki się poprawiły, Southwest walczyło o powrót do normalnej działalności.

Ostatecznie linia lotnicza Odwołał także tysiące lotów Aby zresetować swoją sieć, zmusza klientów do wahania się i robienia innych projektów. W sumie linia lotnicza odwołała 16 700 lotów między 21 a 31 grudnia.

Związki zawodowe linii lotniczej oskarżyły kierownictwo o nieulepszenie systemów i oprogramowania do planowania siły roboczej. Southwest powiedział, że firma wydawała 1 miliard dolarów rocznie na technologię, a jej systemy działały zgodnie z projektem, ale musiały szybko wprowadzić szereg zmian w ostatniej chwili, ponieważ zespoły były daleko od miejsca, w którym powinny być.

„Próbujesz rozwiązać te problemy. Kiedy je rozwiążesz, masz więcej problemów” – powiedział Jordan New York Times powiedział w tym miesiącu. „Więcej odwołań, więcej komplikacji; Więcej odwołań, więcej komplikacji. Nie mogliśmy nadążyć za głośnością — poziomem, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy”.

Chociaż linia lotnicza stwierdziła, że ​​jej technologia działa zgodnie z planem, przyznała, że ​​jej zautomatyzowane oprogramowanie nie może pomóc w przeniesieniu załóg z odwołanych lotów. W rezultacie załogi Southwest musiały ręcznie dostosować harmonogram. Firma poprosiła producenta oprogramowania GE Digital o wymianę systemu i poinformowała w czwartek, że aktualizacja nastąpi za kilka tygodni.

Linia lotnicza powiedziała, że ​​podjęła szereg kroków, w tym dokładniejsze monitorowanie potencjalnych problemów, zwiększenie zatrudnienia i ulepszenie narzędzi używanych do planowania i komunikacji z pracownikami. Southwest zatrudnił również firmę konsultingową Oliver Wyman, aby zbadała, co poszło nie tak.

„Po natychmiastowym zakłóceniu szybko wdrożyliśmy działania łagodzące, aby zmniejszyć ryzyko przyszłych zakłóceń operacyjnych i wzmocnić naszą odporność operacyjną” – powiedział Pan. Jordan powiedział w czwartek.

READ  G7 ogłosi na szczycie NATO długoterminowy pakiet bezpieczeństwa dla Ukrainy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *