Rozgrywający Dolphins Tua Tagovailoa został objęty protokołem wstrząśnienia mózgu NFL



CNN

Miami Rozgrywający Tua Tagoailoa Protokół wstrząsu NFL pozostaje w mocy, powiedział główny trener Dolphins Mike McDaniel na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Ogłoszenie pojawiło się dzień po tym, jak Tagovailoa rozegrał cały mecz, przegrywając Dolphins z Green Bay Packers. To już drugi raz w tym sezonie, kiedy 24-letni rozgrywający został objęty protokołem wstrząśnienia mózgu.

Przychodzi kilka miesięcy po tym, jak doznał urazu głowy i zwrócił na siebie uwagę ligi i związku zawodowego zawodników. Zgoda na odnowienie protokołu – Zasady NFL dotyczące oceny i opieki nad zawodnikami, którzy doznali wstrząsu mózgu.

McDaniel powiedział w poniedziałek po południu, że dowiedział się „kilka godzin temu”, że Tagovailoa wykazywał objawy wstrząsu mózgu i został umieszczony w protokole ligi przez personel medyczny. Nie mógł nawet przez chwilę zasugerować, że Tagovailoa może być kontuzjowany w niedzielnym meczu.

Nie jest jasne, czy Tagovailoa będzie w stanie zagrać w tym tygodniu przeciwko New England Patriots, powiedział trener.

„Bardzo zależy mi na każdym graczu” – powiedział McDaniel. „Traktuję to poważnie, więc chcę, żeby był zdrowy i miał spokój pod tym względem. To jest rzecz numer jeden, a potem, niezależnie od okoliczności, zajmiesz się tym później. Chodzi o mężczyznę i upewnienie się, że jest kwadratowy .

Tagovailoa doznał wstrząsu mózgu po tym, jak został zwolniony 29 września w meczu przeciwko Cincinnati Bengals. Tagovailoa leżał nieruchomo na boisku przez kilka minut. On Opuścił dwa kolejne mecze zespołu.

Wstrząs mózgu miał miejsce kilka dni po tym, jak Tagovailoa doznał urazu głowy, a później został dopuszczony do kontynuowania gry w meczu 25 września przeciwko Buffalo Bills.

Wstrząśnienie mózgu to uszkodzenie mózgu, które występuje po uderzeniu w głowę, które powoduje ruch narządu wewnątrz czaszki. Ale nawet po tym, jak mózg przestanie się trząść, mogą wystąpić zmiany w narządach.

READ  Ostatni z nas zbiera brawa za realistyczne przedstawienie menstruacji i przełamywanie barier

W październiku Tagoailoa powiedział, że nie pamięta, jak został wyrzucony z boiska podczas meczu 29 września.

„Wsiadanie do taksówki – nie pamiętam tego” – powiedział. „Ale pamiętam rzeczy, które wydarzyły się, gdy byłem w karetce i kiedy dotarłem do szpitala”.

Nazwał proces przechodzenia przez protokół przekonujący.

„Ale to wszystko zostało zrobione dla bezpieczeństwa graczy i cieszę się, że przeszedłem przez te rzeczy, aby zrozumieć kontrakty wstrząsu mózgu, a znasz skutki, długoterminowe, krótkoterminowe, takie rzeczy… Pomyślałem to było wspaniałe, że mogłem przejść przez ten proces i uzyskać jasność” – powiedział wówczas Tagovailoa.

Dolphins zajmują siódme i ostatnie miejsce w play-offach w AFC, wyprzedzając o jeden mecz Patriots. Do końca sezonu zasadniczego Delfinów pozostały dwa tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *