Liczba ofiar śmiertelnych burzy zimowej wzrosła do 27 w Buffalo w stanie Nowy Jork, mieszkańcy uwięzieni pod śniegiemCNN

W rezultacie w hrabstwie Erie w stanie Nowy Jork zginęło co najmniej 27 osób Wielka zimowa burza W ostatnich dniach przetoczył się przez większość Stanów Zjednoczonych, podali w poniedziałek urzędnicy dystryktu, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych w całym kraju do 49.

Liczba ofiar śmiertelnych w hrabstwie Erie została zaktualizowana miesiąc po tym, jak części zachodniego Nowego Jorku zostały zasypane przez 43 cale śniegu, pozostawiając tysiące bez prądu podczas świąt Bożego Narodzenia. The Region został zaatakowany Z historyczną zamiecią.

„To okropna sytuacja” – powiedział na konferencji prasowej Mark Poloncarz, dyrektor hrabstwa Erie, dodając, że urzędnicy spodziewają się kolejnych 8 do 12 cali śniegu od poniedziałku rano do 13:00 we wtorek. „To nie jest skuteczne, ponieważ staramy się odzyskać i usunąć z ulic i dotrzeć do obszarów, których jeszcze nie ma” – powiedział.

Polancary Napisał na Twitterze w poniedziałek po południu: „Niestety, lekarz sądowy (wydział zdrowia hrabstwa) potwierdził 2 kolejne zgony spowodowane zamiecią. Całkowita liczba zgonów wynosi obecnie 27. Spośród nich: 3 były spowodowane opóźnieniami EMS; 14 znaleziono na zewnątrz; 3 osoby przerzucające/pompujące zdarzenia serca; 4 brak ciepła; i 3 osoby podróżowały pojazdem.

Podczas gdy zakazy prowadzenia pojazdów zostały zniesione w niektórych społecznościach, taki nakaz nadal obowiązuje w Buffalo, powiedział Polancarz, opisując miasto jako „nieprzejezdne w większości obszarów”, z porzuconymi pojazdami rozsianymi wszędzie. Niezależnie od tego, szeryf hrabstwa Erie, John Garcia, wezwał mieszkańców do pozostania w domu, mówiąc CNN, aby dbali o czystość dróg dla personelu ratunkowego.

Gdy ekipy ratownicze i setki kierowców pługów śnieżnych rozjechały się w Boże Narodzenie, nawet pojazdy ratunkowe i ratownicze wysłane na pomoc utknęły w śniegu. Urzędnicy poinformowali, że w niedzielę wykopano 11 porzuconych ambulansów.

Zobacz domy zamarznięte przez potężną zimową burzę

01:00

– Źródło: CNN

„Musieliśmy wysłać specjalne ekipy ratownicze, aby sprowadziły ratowników” – powiedział Pollancarz w poniedziałek w „CNN This Morning”, dodając, że była to najgorsza burza, jaką pamięta. „To było tak straszne, że było straszne przez 24 godziny z rzędu. ”

„Jesteśmy przyzwyczajeni do śniegu tutaj i poradzimy sobie ze śniegiem” – powiedział. „Ale wiatr, oślepiające widoki – było ciemno jak smoła – i przenikliwy zimno, to były jedne z najgorszych warunków, jakie ktokolwiek z nas kiedykolwiek widział”.

READ  Franczyza ma swój historyczny debiut

Koce śnieżne Buffalo, Nowy Jork, w ten poniedziałek, 26 grudnia 2022 r., Zdjęcie z konta na Twitterze gubernator Nowego Jorku Cathy Hochul.

Burza wywołała powszechne porównania do słynnej zamieci w Buffalo z 1977 roku. Pollencarz powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek, że obecna burza „intensywność… jest gorsza niż zamieć z 1977 roku”. Burza zabiła 23 osoby, z których 22 zmarło w hrabstwie Erie.

Na niedzielnej konferencji prasowej gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul nazwała burzę „najbardziej niszczycielską burzą w długiej historii Buffalo”. W poniedziałek poprosił prezydenta Joe Bidena o wydanie federalnych deklaracji stanu wyjątkowego dla hrabstw Erie i Genesee.

„Rozmawiałem z @GovKathyHochul, aby uzyskać aktualne informacje na temat surowej zimowej pogody w Nowym Jorku” Biden napisał na Twitterze. „Jesteśmy zobowiązani do upewnienia się, że mają środki, których potrzebują, aby przez to przejść. Moje serce jest z tymi, którzy stracili bliskich w ten świąteczny weekend. Jesteście w modlitwach moich i Jill.

Setki żołnierzy Gwardii Narodowej bierze udział w akcjach ratunkowych w Nowym Jorku. Hochul powiedział, że do niedzieli policja stanowa brała udział w ponad 500 akcjach ratunkowych, w tym w porodzie.

W poniedziałek Hochul ponowił prośbę do mieszkańców o przestrzeganie lokalnych zamknięć ruchu, aby urzędnicy mogli kontynuować oranie i posypywanie dróg solą oraz usuwanie „dziesiątek pojazdów” – powiedział.

„Przebywanie na zewnątrz nadal jest niebezpieczne” – powiedział na popołudniowej konferencji prasowej.

Podczas gdy porzucone pojazdy zasypują zaśnieżone drogi, warunki w domach są tragiczne.

Hochul powiedział w niedzielę, że niektórzy mieszkańcy pozostali w swoich domach dłużej niż dwa dni, niektórzy nie mieli prądu z powodu mrozu. Hochul powiedział jednak, że w niedzielę wieczorem 94,5% mieszkańców hrabstwa Erie i 87% mieszkańców Buffalo odzyskało zasilanie.

W poniedziałek mniej niż 10 000 klientów było bez prądu, powiedział burmistrz Buffalo Byron Brown na popołudniowej konferencji prasowej, gdy temperatura w jego własnym domu spadła do 40 stopni. „Z pewnością rozumiemy wyzwania, przed którymi stoi wiele rodzin i frustrację, z jaką borykają się ludzie”.

Według National Weather Service, Buffalo będzie nadal widzieć śnieg i bardzo niskie temperatury w poniedziałek, z maksymalnymi temperaturami sięgającymi 23 stopni w ciągu dnia i 21 stopni w nocy.

Ostrzeżenia przed burzą zimową Hrabstwa Jefferson i Lewis w Nowym Jorku obowiązują do godziny 13:00 we wtorek. Według prognoz National Weather Service może spaść od 8 do 16 cali śniegu. Hrabstwo Erie mogło zobaczyć kolejne 4 do 8 cali i jeden poniżej Zalecenia dotyczące zimowej pogody.

READ  Pete Buttigieg mówi, że awarie Southwest nie są już „napędzane pogodą”

W ciągu ostatniego tygodnia utrzymująca się zimowa burza pokryła duży obszar kraju niebezpiecznie niskimi temperaturami i zimnym wiatrem, przyniosła rozległe przerwy w dostawie prądu i tysiące odwołanych lotów.

W całym kraju około 75 000 klientów było bez prądu w poniedziałek po południu, większość w stanie Waszyngton. Brak zasilania. USA. Od początku burzy liczba awarii przekraczała czasami milion.

Moc nie była jedyną dotkniętą: Jackson w stanie Mississippi wydało w niedzielę zawiadomienie o zagotowaniu wody po tym, jak jego system wodny stracił ciśnienie z powodu „prawdopodobnych zerwań związanych z pogodą”. Urzędnicy poinformowali na Facebooku. City – solowy hit sprzed dwóch miesięcy Przedłużający się kryzys wodny – Zaopatrzenie mieszkańców w wodę przez cały dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Burza zwiększyła również liczbę podróży w USA podczas pracowitego świątecznego weekendu 5000 lotów Piątek został odwołany, ponad 3400 lotów zostało odwołanych w sobotę, a ponad 3100 zostało odwołanych w Boże Narodzenie.

Około 3700 Samoloty Według strony monitorującej loty do lub z amerykańskich lotnisk są anulowane do godziny 16:00 w poniedziałek Świadomość lotu. Suma obejmuje ponad 2500 lotów odwołanych przez Southwest Airlines, według FlightAware.

Southwest powiedział w oświadczeniu: „Ze względu na utrzymującą się surową zimową pogodę w naszej sieci, bieżące wyzwania znacząco wpływają na naszych klientów i personel, co jest niedopuszczalne.

„Nasze najszczersze przeprosiny dopiero się zaczynają”.

Według FlightAware kolejnych 6200 lotów w USA jest opóźnionych.

Oddzielnie międzynarodowe lotnisko Buffalo Niagara, które zostało zamknięte w piątek z powodu „niebezpiecznej pogody” i spadło 43 cale śniegu, ma pozostać zamknięte do środy rano, zgodnie z Niagara Frontier Transit Authority. Powiedział na Twitterze. Zamknięcie oznacza, że ​​mecz NHL Buffalo Sabres w Columbus zostanie przełożony, ponieważ drużyna nie może polecieć do Ohio, poinformowali urzędnicy Sabres. powiedział.

Koce śnieżne w okolicy, 25 grudnia 2022 r. W Buffalo w stanie Nowy Jork.

Po nadejściu brutalnej pogody kilka stanów zgłosiło kilka zgonów związanych z burzą. Oprócz zgonów w Nowym Jorku zgony obejmują:

READ  Nowy raport stwierdza, że ​​fale upałów w USA i Europie są „prawie niemożliwe” bez zmian klimatu

Kolorado: Policja w Colorado Springs zgłosiła od czwartku dwa zgony związane z zimnem, jeden prawdopodobnie szukał ciepła w pobliżu transformatora budynku, a drugi znaleziony na kempingu w alejce.

KansasTrzy osoby zginęły w wypadkach drogowych związanych z pogodą – poinformował w piątek Highway Patrol.

Kentucky: Trzy osoby zginęły w stanie, w tym jedna w wypadku samochodowym w hrabstwie Montgomery, podali urzędnicy.

Missouri: Policja z Kansas City twierdzi, że jedna osoba zginęła po tym, jak karawana ześlizgnęła się z zaśnieżonej drogi do zamarzniętego strumienia.

Ohio: Dziewięć osób zginęło w wyniku wypadków samochodowych związanych z pogodą, w tym cztery w sobotnim porannym wypadku na autostradzie międzystanowej 75, w którym ciągnik siodłowy przejechał przez pas środkowy i zderzył się z SUV-em i pickupem, poinformowali urzędnicy.

Tennessee: Departament Zdrowia potwierdził w piątek śmierć związaną z burzą.

Wisconsin: Patrol stanowy zgłosił śmiertelny wypadek w czwartek z powodu zimowej pogody.

• Vermont: Kobieta z Castleton zmarła po tym, jak drzewo spadło na jej dom, powiedział szef policji.

Mężczyzna oczyszcza zaśnieżone drogi za pomocą koparko-ładowarki w Buffalo, Nowy Jork, USA, 26 grudnia 2022 r.

Potężny system przemieszcza się z północnego wschodu, a wiele miast i miasteczek wciąż jest pokrytych grubym śniegiem. W osobnym 24-godzinnym okresie Baraka w stanie Michigan odnotowała 42,8 cala śniegu, a Port Henderson w stanie Nowy Jork 40,8 cala.

Tymczasem śnieg z efektem jeziora będzie stwarzał niebezpieczne warunki do podróżowania przez następne dwa dni i oczekuje się, że warunki będą się powoli poprawiać w ciągu tygodnia.

Utrzymujący się śnieg z efektem jeziora, wiejący z wiatrem znad Wielkich Jezior, będzie się stopniowo nasilać, ale arktyczne wiatry otaczające większą część wschodniej części kraju będą powoli słabnąć. Narodowa Służba Pogodowa.

Przewiduje się, że system niskiego ciśnienia przesunie się dalej w głąb Kanady, podczas gdy inny system szybko przesunie się przez północne Stany Zjednoczone w poniedziałek, przynosząc śnieg z Północnych Równin przez Środkowy Zachód.

Prognozy mówią, że większość wschodniej części kraju pozostanie w głębokim mrozie do poniedziałku, po czym we wtorek złagodnieje.

Korekta: ta historia została zaktualizowana, aby poprawić miejsce, w którym gubernator Kathy Hochul opisała burzę jako „najbardziej niszczycielską burzę w długiej historii Buffalo”. Było to na konferencji prasowej w niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *