Ryan Garcia z KO z Kervonda Davis brutalnym strzałem w ciało w 7. miejscu

Mike’a CoppingeraESPN5 minut czytania

LAS VEGAS – Ryan Garcia rzucił się, a następnie padł na kolano, późny efekt strzału w wątrobę, który idealnie umieścił lewą rękę Kervonty „Tank” Davisa, który powalił przeciwnika po raz drugi w ich super walce w sobotę.

Tym razem Garcia nie pobił hrabiego.

Sędzia Thomas Taylor zdobył 10 punktów po 1 minucie, 44 sekundach 7. rundy, a Garcia wciąż klęczał na jednym kolanie, walcząc o oddech. Zwycięstwo Davisa nastąpiło przed 20 842 na wyprzedanej T-Mobile Arena, sprzecznym z intuicją, ale decydującym zakończeniem jednej z najbardziej oczekiwanych walk bokserskich od lat.

Dzięki tej jednej lewej ręce Davis (29-0, 27 KO) ugruntował swoją pozycję jednego z najlepszych bokserów w stawce funt za funt, a nie tylko jedną z największych gwiazd tego sportu w swojej walce w wadze do 136 funtów kilka miesięcy temu. Trash talk i przesada.

Kervonta Davis zakończył sobotnią walkę strzałem w wątrobę, co skłoniło Ryana Garcię do przyznania się: „Zamierzałem się podnieść, ale po prostu nie mogłem wstać”.Al Bello/Getty Images

„Myślałem, że wstanie” – powiedział Davis, ale ja lubię bawić się umysłem, więc kiedy na mnie spojrzał, ja patrzyłem na niego, próbując powiedzieć mu „wstań”, a wtedy on był. Potrząsnął głową „nie”.

Garcia (23-1, 19 KO) również wylądował w rundzie 2, w wyniku dobrze wymierzonej kontry lewą ręką, która wylądowała na jego twarzy. Gdy tylko jego ciało uderzyło w płótno, Garcia wstał, jakby chciał pokazać, że strzał go nie zranił. Przez cały mecz nie wykazywał żadnych złych skutków powalenia.

Ale strzały w ciało, takie jak ten, który Davis wylądował w siódmym, to inne zwierzę, nawet jeśli nie wywołują brutalności, której pragną fani.

„Nie mogłem oddychać” – powiedział Garcia. „Chciałem się podnieść, ale nie mogłem wstać. … Złapał mnie dobrym strzałem. Nie chcę tu szukać wymówek. … Nie mogłem. Wyzdrowieć. . … Złapał mnie dobrym strzałem w korpus, tuż pode mną. Podkradł się do mnie i dobrze mnie trzymał.

READ  Dym z kanadyjskich pożarów po raz kolejny zanieczyszcza powietrze w USA

Walka była głównie taktyczna z Davisem, lepszym wszechstronnym bokserem, który stracił 4,5 cala dźwigni, gdy próbował zmierzyć czas z Garcią. Kiedy 28-letni Davis chce otworzyć Garcię, doprowadza go do szału.

Ciosy zostały wyzwolone z oślepiającą szybkością i mocą w meczu, w którym wzięło udział dwóch najbardziej zadających ciosy kończących w sporcie z jednymi z najszybszych rąk. Pomimo swojej sławy, Davis jest jedynym byłym mistrzem, który wygrał w wadze 130 funtów w 2017 roku przez TKO w siódmej rundzie Jose Petrazy.

Davis obecnie walczy w kategorii 135 funtów – i zajmuje 3. miejsce według ESPN w kategorii lekkiej – i walczył raz w czerwcu 2021 r., przez TKO Mario Barriosa w 11. rundzie w kategorii 140. Garcia wcześniej walczył w kategorii 135 funtów, ale jego dwie poprzednie walki były w kategorii 140 funtów.

Doprowadziło to do umownego żądania ze strony Davisa, aby obaj zawodnicy ważyli się po raz drugi rano w dniu walki, gdzie żaden z bokserów nie mógł przekroczyć 146 funtów w walce rozgrywanej przy wadze 136 funtów.

Ostatecznie gra łusek nie miała wpływu na wynik. Davis, jak zaznaczył przed walką, ma decydującą przewagę w ringowym IQ.

„Pierwszym powaleniem było to, że nie znał swojej pozycji, a ja wiedziałem, że jestem małym facetem i moim trenerem. [Calvin Ford] „Mówił mi w obozie, że przyjdzie z podniesioną głową, więc zamierza strzelać” – powiedział Davis, cierpliwie boksując zamiast lekkomyślnie atakować. , to było niezrównane.

Garcia, między jej wyglądem modelki a 9,8 milionami obserwujących na Instagramie, jest często niedoceniana, ale po raz kolejny udowodniła swoją wartość. W swoim najlepszym w karierze zwycięstwie nad złotym medalistą olimpijskim Luke’iem Campbellem , Garcia uniknął powalenia, również w rundzie 2, ale zakończył go lewą ręką przy tułowiu w rundzie 7.

Teraz Garcia powróci do kategorii junior półśredniej, gdzie będzie walczył o swoje pierwsze mistrzostwo świata.

READ  Kwietniowa sprzedaż detaliczna, produkcja przemysłowa, dane o inwestycjach

„Planuję walczyć z najlepszymi zawodnikami w wadze 140 funtów [pounds]”- powiedział Garcia, który przeszedł 15-miesięczną przerwę po zwycięstwie nad Campbellem, gdy zajmował się zdrowiem psychicznym i rekonwalescencją po operacji nadgarstka.

„Czułem się trochę słabo wchodząc na ring” – powiedział Garcia. „Nie czułem, że moje nogi są pode mną. … Ale nie mogę szukać wymówek. Podpisałem kontrakt i to wszystko”.

Kontrakt zawierał klauzulę rewanżu, ale tylko Davis miał możliwość skorzystania z prawa do natychmiastowego rewanżu w przypadku przegranej.

„Tego właśnie potrzebuje boks” – powiedział Garcia, odnosząc się do rzadkiego pojedynku dwóch gwiazd u szczytu kariery. „Dlatego zrobiłem to, co musiałem zrobić, aby walka się odbyła”.

Wysiłki te obejmowały cięcie na skróty po stronie przychodów – źródła poinformowały ESPN, że obaj zawodnicy mieli zagwarantowane ośmiocyfrowe zarobki, które miały wygenerować bramkę i pay-per-view z imprezy – a nawet zniżkę na wagę i głównego promotora dla walki.

Davis jest powiązany z BBC i walczy wyłącznie w Showtime, który był flagową siecią PPV. Garcia współpracuje z Golden Boy Promotions Oscara De La Hoya i bierze udział w programie DAZN.

Podczas gdy Garcia, który walczy poza Los Angeles, wraca do deski kreślarskiej, Davis powinien osiągnąć nowy poziom na liście największych bokserów i hierarchii gwiazd w całym sporcie.

Od NFL przez NBA po muzykę i filmy — wszystkie największe nazwiska były przy ringu, by spędzić sobotni wieczór.

Ale Davis musi rozwiązać swoje problemy prawne. Ma zostać skazany w swoim rodzinnym Baltimore 5 maja po tym, jak przyznał się do czterech zarzutów w związku z incydentem potrącenia i ucieczki z listopada 2020 r., w którym ranne zostały cztery osoby, w tym kobieta w ciąży. Sędzia prowadzący sprawę odrzucił już ugodę, która oszczędziłaby Davisowi kary więzienia zamiast aresztu domowego.

READ  6 dań na wynos z ratusza CNN na temat katastrofy toksycznego pociągu we wschodniej Palestynie w stanie Ohio

26 maja Davis otrzymał kolejną datę rozprawy w hrabstwie Broward na Florydzie, po grudniowym incydencie, w którym Davis został oskarżony o pobicie. Kobieta, matka córki Davisa, złożyła w styczniu oświadczenie pod przysięgą, prosząc o oddalenie zarzutów po tym, jak nie przyznał się do winy. Incydent miał miejsce 11 dni przed tym, jak Davis zdobył przez TKO w dziewiątej rundzie Hectora Luisa Garcię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *