Rynki azjatyckie spadły po tym, jak Credit Suisse zaczął pożyczać miliardy

Rajd na rynkach finansowych wykazywał w czwartek niewiele oznak osłabienia, ponieważ inwestorzy zastanawiali się, czy zawirowania w sektorze bankowym w Stanach Zjednoczonych i Europie mogą spowolnić światową gospodarkę.

Wczesnym rankiem w Zurychu Credit Suisse – „bank o znaczeniu systemowym na całym świecie” – jak sam to określił – zapowiedział, że wykorzysta koło ratunkowe szwajcarskiego banku centralnego i pożyczy do 54 miliardów dolarów. Kontrakty terminowe na benchmark Euro Stoxx 50 wzrosły o ponad 2 procent po tej wiadomości, co jest znakiem, że poobijane europejskie akcje odbiją się, gdy handel zostanie wznowiony później w ciągu dnia. Wyższe były również kontrakty terminowe na S&P 500.

Ale akcje w Azji były na minusie, a japoński Nikkei 225 i indeks Hang Seng w Hongkongu spadły o ponad 1 procent. w Korei Południowej Regulatorzy zaalarmowali pożyczkodawców Dolina Krzemowa powiedziała, że ​​może nakazać lokalnym pożyczkodawcom pozyskanie większego kapitału, aby powstrzymać skutki upadku banku.

Problemy nękające Silicon Valley Bank i Credit Suisse, które od lat borykają się z niegospodarnością, są bardzo różne. Jednak ich zmagania wzbudziły obawy, że w sektorze finansowym szerzy się niewidoczne ryzyko. Dla wielu inwestorów kolejny impuls może nadejść za kilka godzin, na posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie.

Bank planuje ponownie podnieść stopy procentowe, aby przeciwdziałać inflacji. Ale rachunek zmienił się w ciągu kilku dni po tym, jak trzy banki w USA upadły w mniej niż tydzień, ponieważ nie doceniły wpływu szybko rosnących stóp procentowych.

„Wraz z pojawieniem się firm i instytucji finansowych, które nie są w stanie wytrzymać gwałtownego wzrostu stóp procentowych, EBC stoi teraz w takiej samej sytuacji jak władze USA i musi wybierać między walką z inflacją a stabilizacją systemu finansowego” – powiedział Yunosuke Ikeda, analityk w Nomura, japoński bank, napisał w czwartek w raporcie.

READ  George Santos spotyka się z rosnącym potępieniem, ponieważ kierownictwo House GOP milczy

Jin Yoo Młody Dostarczony raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *