Senat stanu Minnesota. Zarzuty mówią, że Nicole Mitchell włamała się do domu swojej macochy, aby zabrać prochy ojca i przedmioty sentymentalne.

Detroit Lakes, Minn. — Senatorowi stanu Minnesota postawiono zarzuty w związku z włamaniem do domu w Detroit Lakes, które miało miejsce na początku tego tygodnia.

We wtorek prokuratura hrabstwa Becker postawiła zarzuty 49-letniemu senatorowi. Nicole Mitchell, DFL-Woodbury, została oskarżona o rozbój pierwszego stopnia.

Według policji funkcjonariusze zostali wezwani do domu przy Granger Road i Long Avenue w poniedziałek około godziny 4:45 po tym, jak właściciel domu zadzwonił pod numer 911 i zgłosił trwające włamanie.

Policja twierdzi, że Mitchella znaleziono w środku. Został aresztowany i osadzony w więzieniu hrabstwa Becker.

Zarzuty dotyczą tego, że Mitchell włamał się do domu ojczyma, aby zabrać rzeczy zmarłego ojca

Ze skargi wynika, że ​​ojczym Mitchella jest oskarżony o włamanie do domu.

Macocha zadzwoniła na policję i zgłosiła, że ​​ktoś włamał się do jej domu. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, podejrzany – później zidentyfikowany jako Mitchell – pobiegł do piwnicy.

Ze skargi wynika, że ​​Mitchell miał na sobie czarne ubranie i czarny kapelusz, gdy funkcjonariusze znaleźli go w piwnicy. W pobliżu znaleźli latarkę ze skarpetką i czarnym plecakiem. W torbie znajdowały się dwa laptopy, telefon komórkowy, Tupperware i dokumenty identyfikacyjne Mitchella.

Śledczy twierdzą, że Mitchell powiedział im, że jego ojciec niedawno zmarł i że ojczym nie będzie rozmawiał z Mitchellem ani innymi członkami rodziny.

„Chciałem wyciągnąć kilka rzeczy od taty, bo nie chcesz już ze mną rozmawiać” – powiedział Mitchell, aresztując swojego pasierba – wynika ze skargi.

Przedmioty przeszukiwane przez Mitchella obejmowały „zdjęcia, flanelową koszulę, prochy i inne przedmioty o wartości sentymentalnej” – czytamy w skardze.

Mitchell podobno podał policji ten sam motyw, dodając, że „właśnie włamał się do domu”.

„Oczywiście nie byłem w tym dobry” – stwierdził śledczy – „i wiedziałem, że zrobiłem coś złego”.

READ  Klimatyczna rzeka w Kalifornii: Ulewny deszcz zbliża się do ponad 15 milionów ludzi w czasie powodzi

Śledczy twierdzą, że Mitchell wszedł do domu przez okno w piwnicy.

Policja przesłuchiwała Mitchell w związku z jednym z laptopów znalezionych w jej torbie, na którym po włączeniu widniało nazwisko jej ojczyma. Macocha twierdzi, że jej to dała, czemu Siti zaprzecza.

Mitchell ma stawić się w sądzie we wtorek o godzinie 11:00. Ona jest w areszcie.

Ustawodawcy mówią, wzywają do konsekwencji

Mitchell pełni obecnie swoją pierwszą kadencję jako senator stanu. Rzecznik klubu Senatu TFL powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu, że „jest świadomy sytuacji”, ale nie chce komentować tej sytuacji.

Przywódca mniejszości w Senacie Mark Johnson, R-East Grand Forks, oświadczył w oświadczeniu, że jest „zszokowany” wiadomością dotyczącą jego kolegi.

„Opinia publiczna oczekuje, że ustawodawcy będą przestrzegać wysokich standardów postępowania. W miarę ujawniania się informacji spodziewamy się, że zostaną wyciągnięte konsekwencje dla jego roli w sądzie i w legislaturze” – powiedział Johnson.

Więcej wiadomości: Lokal weselny w Isanti zostaje nagle zamknięty, przez co pary muszą się kłócić i wydawać tysiące dolarów

Mitchell, meteorolog telewizyjny i dowódca Powietrznej Gwardii Narodowej, został wybrany w 2022 roku i rozpoczyna swoją pierwszą kadencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *