Skrajnie prawicowi republikanie przygotowują się do „wojny” w miarę postępów w rozmowach na temat pułapu zadłużenia

Prezydent Biden i przewodniczący Kevin McCarthy rozmawiali przez telefon w sobotni wieczór, podczas gdy Biały Dom i Republikanie z Kongresu ciężko pracowali, aby zapewnić porozumienie w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia kraju i uniknięcia kryzysu finansowego.

Przedstawiciel Patrick D., republikanin z Północnej Karoliny i jeden z czołowych negocjatorów. Wezwanie nadeszło po tym, jak McHenry powiedział dziennikarzom na Kapitolu w sobotę, że strony są „godzinami lub dniami” od zawarcia umowy.

Pan Trump, który nie przemawiał bezpośrednio od spotkania w Białym Domu sześć dni temu. Panie Biden Dwie osoby bliskie rozmowom, które nalegały na zachowanie anonimowości w celu omówienia aktualnej sytuacji, powiedziały, że rozmowa między McCarthy i McCarthy zadecyduje o ostatecznej umowie. Możliwy kontakt po sobocie lub negocjacje będą musiały być kontynuowane.

„Istnieją duże, drażliwe kwestie – niektóre z nich muszą rozwiązać prezydent i mówca na tym poziomie” – powiedział.

„Moim obowiązkiem jest przedstawienie najbardziej konserwatywnego pakietu, jaki prezydent może podpisać, a to jest trudne” – dodał.

Pan. Wraz z rosnącymi skargami skrajnej prawicy, że Biden dominuje w rozmowach, Republikanie pilnie pracowali nad tym, aby każda umowa, na którą się zgodzili, uzyskała wystarczające poparcie, aby przejść przez Izbę Reprezentantów, w której mają tylko niewielką większość.

Po późnych piątkowych rozmowach, które trwały do ​​sobotniego poranka, p. McCarthy wrócił z lunchu do Kapitolu, niosąc pudełko z jedzeniem dla dziesiątek reporterów obozujących przed jego biurem w oczekiwaniu na wiadomości.

— Nie wiem, jak jest dzisiaj — powiedział p. McCarthy powiedział w sobotę, gdy zapytano go, czy można osiągnąć porozumienie. Jednakże, panie McCarthy powiedział, że „ma nadzieję” na zawarcie umowy i przed poinformowaniem prasy poinformuje swoich członków o pełnym projekcie ustawy.

Od wielu dni najwyżsi urzędnicy Białego Domu i republikańscy prawodawcy wypracowują umowę, która podniosłaby pułap zadłużenia na dwa lata, jednocześnie nakładając ścisłe ograniczenia na wydatki uznaniowe niezwiązane z wojskiem lub weteranami.

READ  Aby uniknąć historycznego błędu, Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przesuwa ustawę o maksymalnym zadłużeniu jako ważny krok naprzód

Po tygodniach namawiania Kongresu do podniesienia limitu zadłużenia bez ograniczeń, Mr. Pan Biden w tym miesiącu. Zaczął negocjacje z McCarthy. Demokraci oskarżyli Republikanów o przetrzymywanie gospodarki jako zakładników, podczas gdy Republikanie wyrazili zaniepokojenie rosnącym długiem federalnym kraju, który wynosi 31,4 bilionów dolarów.

W sobotę p. McCarthy był całkiem jasny, że niezależnie od tego, jaką umowę zawarł z prezydentem Bidenem, musi wspierać Demokratów w uchwalaniu ustawodawstwa.

Grupa przedłożyła w sobotę dokument, w którym stwierdziła, że ​​transakcja jest rozważana Podnieść dług publiczny o 4 biliony dolarów I odrzucić wszystkie oprócz kilku republikańskich żądań.

„Trwa całkowita kapitulacja. Trzymając karty z boku” Wędzony Przedstawiciel Don Bishop, republikanin z Karoliny Północnej i członek klubu.

Większość prawodawców, którzy nie byli bezpośrednio zaangażowani w negocjacje, wyjechała do swoich okręgów na tygodniowe święto Dnia Pamięci, ale Mr. Próbowali wywrzeć presję na McCarthy’ego. Unieważnij dodatkowe pieniądze dla Urzędu Skarbowego, zmniejsz ulgi podatkowe na czystą energię i zwróć fundusze niewydane na walkę z Covid-19.

Krytycy warunków umowy nie znają jej szczegółów, Mr. McCarthy powiedział, a republikańscy negocjatorzy stanowczo domagają się nałożenia ostrzejszych wymagań pracy na programy Social Safety Net w ramach umowy.

„Nie ma szans. Nie dzieje się”, przedstawiciel Garrett Graves, republikanin z Luizjany i jeden z negocjatorów, powiedział dziennikarzom w piątek o możliwości odrzucenia wniosku o pracę.

Ale to może nie wystarczyć członkom House Freedom Caucus.

„Jeśli wymagania dotyczące pracy są przedmiotem„ umowy ”, nie powinno być żadnej umowy” – napisał na Twitterze poseł Chip Roy, republikanin z Teksasu i członek klubu. „Mów o złej linii”.

Pan. Bishop zagroził legislacyjną „wojną” przeciwko umowie, jeśli będzie to niewiele więcej niż „czysty” wzrost pułapu zadłużenia, który usunie kwestię ze stołu po wyborach w 2024 roku.

Sekretarz skarbu Janet L. Yellen powiedziała w piątek, że Stanom Zjednoczonym może zabraknąć pieniędzy na opłacenie rachunków do 5 czerwca, dając przywódcom Kongresu trochę więcej czasu, niż wcześniej szacowano, na utrzymanie pilnej potrzeby podniesienia lub zawieszenia umowy. Limit kredytowy. Niewykonanie zobowiązania spowodowałoby kaskadę potencjalnych problemów dla gospodarki USA.

READ  Prezydent Biden nazywa chińskiego Xi dyktatorem

Demokraci starali się zapewnić, że opinia publiczna będzie obwiniać Republikanów, jeśli kraj upadnie.

„Republikanie MAGA stworzyli kryzys niewypłacalności – a weterani, seniorzy i pracujące rodziny zapłacą cenę” – powiedziała przedstawicielka Catherine M. Urzędnik, dom nr. 2 Demokraci napisali na Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *