SpaceX’s Starship, największa rakieta świata, gotowa do startu: NPR

SpaceX twierdzi, że jego okno na uruchomienie statku kosmicznego zostanie otwarte o godzinie 9:28 czasu wschodniego w czwartek.


SpaceX
Światło sieci

SpaceX spróbuje ponownie wystrzelić swoją ogromną rakietę Starship ponownie w czwartek po opóźnieniu na początku tego tygodnia z powodu zamarzniętego zaworu.

Okno startowe rozpoczyna się o 9:28 ET w południowym Teksasie i trwa 62 minuty. Jeśli się powiedzie, statek kosmiczny ze stali nierdzewnej będzie krążył wokół Ziemi przez około pięć godzin, zanim spadnie w pobliżu Hawajów.

„Obecnie wszystkie systemy są gotowe do uruchomienia” CEO SpaceX, Elon Musk W tweecie wczesnym czwartkowym rankiem potwierdzono, że statek kosmiczny W drodze do uruchomienia, gdy otworzy się okno.

Musk ogłosił budowę największej na świecie rakiety, która wyniesie ludzi na Księżyc i Marsa. Może to być zadanie przenoszenia głównego źródła przychodów firmy, satelitów Starlink.

Poniedziałkowy start został przerwany na kilka minut przed planowanym startem z powodu zamarzniętego zaworu. Problem wystąpił z superciężkim wzmacniaczem statku kosmicznego, który wykorzystuje 33 silniki pracujące w synchronizacji, aby podnieść 400-metrową rakietę z ziemi.

Decyzja o użyciu tak dużej liczby silników – więcej niż w przypadku jakiejkolwiek innej rakiety – jest kompromisem, mówi Paulo Lozano, dyrektor Laboratorium Napędu Kosmicznego MIT.

Chociaż konieczne jest podnoszenie ładunków ważących 250 ton, „mając taką liczbę silników rakietowych odpalanych jednocześnie – jest to naprawdę trudne. Myślę, że to będzie największe wyzwanie” – powiedział Lozano.

Dodatkowym wyzwaniem jest wybór paliwa: metan. SpaceX chce przetestować metan, ponieważ jest tańszy w produkcji i łatwiejszy w obsłudze niż wodór, paliwo do rakiet o dużej mocy.

Ale aby użyć metanu, utleniacz rakiety musi zostać schłodzony do temperatur zbyt niskich, aby działał, co spowodowało zamarznięcie zaworu w poniedziałek.

READ  Dźwięk tajnego dokumentu Trumpa może być gorszy niż myśleliśmy

„To było wspaniałe odkrycie zespołu Countdown i dlatego mamy Countdown” – powiedziała Kate Tice, inżynier systemów jakości SpaceX. „Wiele się nauczyliśmy w ciągu ostatnich 48 godzin i jesteśmy gotowi to oddać”.

SpaceX wydaje się rozumieć ryzyko związane z tak monumentalnym startem testowym. Jego Niektóre rakiety eksplodowały podczas testu Strategia wzrostu, która sprawdziła się w przeszłości, w dłuższej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *