Tommy Murphy wycofał się z wyścigu o miejsce w Senacie Menendeza

Pierwsza dama stanu New Jersey, Tammy Murphy, ogłosiła w niedzielę, że zakończyła swoją kandydaturę na stanowisko w Senacie USA, które obecnie sprawuje weteran amerykańskiego senatora Robert Menendez. W filmie Opublikowano w mediach społecznościowych.

Pani Murphy stwierdziła, że ​​zdecydowała, że ​​dalsze kandydowanie w prawyborach Demokratów przeciwko Andy'emu Kimowi, kongresmenowi trzeciej kadencji z South Jersey, doprowadzi do „kampanii bardzo dzielącej i negatywnej”.

Nie chciał tego robić, zamiast tego zdecydował się zawiesić kampanię i „skoncentrować się całkowicie na ponownym wyborze prezydenta Bidena” i innych Demokratów.

„Nie będę z czystym sumieniem niszczył innych Demokratów i marnował zasoby, ponieważ Donald Trump jest w głosowaniu i nasz naród jest w wielkim ryzyku” – powiedział.

Gubernator Philip D. Pani Murphy, żona Murphy'ego, spotkała się z przywódcami Demokratów w hrabstwie o 14:00 w niedzielę, zanim podjęła ostateczną decyzję i powiadomiła personel kampanii, powiedział doradca.

Kandydaci planujący start w czerwcowych prawyborach muszą do poniedziałku złożyć petycje z co najmniej 1000 podpisów. Decyzja pani Murphy przed tym terminem oznaczała, że ​​jej nazwisko nie pojawi się na głównej karcie do głosowania.

Jego usunięcie uczyniło następnego senatora New Jersey. Sprawia, że ​​Kim jest sympatyczny. Pierwszy koreańsko-amerykański członek Senatu Stanów Zjednoczonych.

„Obydwaj Tommy i ja zgadzamy się, że utrzymanie tej siedziby i Senatu pod kontrolą Demokratów jest bardzo ważne” – powiedział 41-letni pan. – poinformował Kim w oświadczeniu. „Jedność jest niezbędna. Będziemy kontynuować nasze wysiłki na rzecz wzmocnienia naszej demokracji w New Jersey, jednocząc się jednocześnie przeciwko niebezpiecznemu programowi zaproponowanemu przez Trumpa.

58-letnia pani Murphy przystąpiła do wyścigu w listopadzie i natychmiast uzyskała poparcie koalicji wpływowych przywódców Demokratów, z których wielu zależy od gubernatora, którego kadencja przypada na dwa lata. Jego wysiłki doprowadziły do ​​bezlitosnych roszczeń krytyków zakorzenionej w New Jersey polityki kapitalistycznej, gubernatora i kandydata ubiegającego się o urząd po raz pierwszy.

READ  Raport i najważniejsze informacje z wyścigu sprinterskiego Grand Prix Miami 2024: Max Verstappen oskarża Charlesa Leclerca i Sergio Pereza o zwycięstwo w wyścigu sprinterskim w Miami

We wrześniu p. Dzień po tym, jak Menendez został oskarżony o przyjmowanie łapówek w złocie, gotówce i Mercedesie Benz w zamian za wpływy polityczne, Mr. Kim włączył się do wyścigu. Od tego czasu p. Kim, przez dziesięciolecia Mr. Kampania pani Murphy z powodzeniem włączyła ten sam styl „zepsutej polityki”, który pielęgnował i bronił Menendeza.

Pierwszy niezależny sondaż wyścigu pokazał, że pani Murphy wyprzedziła pana Murphy'ego o 12 punktów procentowych. Inne sondaże przeprowadzone przez kampanie i organizacje polityczne wykazały, że pani Murphy, która jeszcze 10 lat temu była zarejestrowana jako wyborczyni republikańska, pozostaje daleko w tyle.

Następnie, w głośnym wyścigu podstawowym, Mr. Kim złożył pozew, w którym bezpośrednio kwestionował istotny element stanowego systemu wyborczego – system głosowania zaprojektowany z myślą o korzyściach dla preferowanych kandydatów lokalnych przywódców politycznych. Praktyka ta pozwala przywódcom hrabstw na umieszczenie preferowanych kandydatów w jednym rzędzie lub kolumnie dla każdego urzędu, co jest preferencyjnym miejscem do głosowania zwanym w New Jersey „linią”.

Tak zwana linia służy do nagradzania lub karania, wzbudzania zaufania kandydatów i utrudniania zwycięstwa nieupoważnionym pretendentom.

W zeszłym tygodniu, po zwróceniu się do sędziego federalnego o zmuszenie stanu do ponownego losowania kart do głosowania, począwszy od 4 czerwca, Mr. Kim zeznawał w sądzie przez ponad godzinę. Podsycając debatę, stanowy prokurator generalny Matthew J. Tydzień temu Platkin uznał stanowy system głosowania za niezgodny z konstytucją.

Sędzia Zahid N. z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Okręgu New Jersey. Qureshi powiedział, że w nadchodzących tygodniach Mr. Oczekuje się, że Kim rozpatrzy wniosek.

Case i p. Niechęć Platkina do obrony praw umożliwiających obecny format głosowania wstrząsnęła polityką New Jersey do głębi. Pan. Platkin była pierwszą damą i jednym z najzagorzalszych sojuszników gubernatora; On jest panem. Służył w pierwszej kampanii Murphy'ego i przez kilka lat był głównym prawnikiem gubernatora, zanim gubernator mianował go na prokuratora generalnego.

READ  Sąd apelacyjny Gruzji zawiesza na czas nieokreślony sprawę przeciwko Donaldowi Trumpowi w sprawie spisku mającego na celu zakłócenie wyborów

W zeszłym tygodniu przywódcy legislacyjni Demokratów i Republikanów oświadczyli, że są otwarci na ponowne przemyślenie formatu głosowania, po raz pierwszy, aby uzyskać władzę „z linii”. Posunięcie to zostało odebrane jako próba zapobieżenia nakazanemu przez sąd zakończeniu praktyki.

Pani. Droga Murphy'ego do zwycięstwa w dużej mierze zależała od wsparcia establishmentu, jakie otrzymał od przywódców Demokratów w najbardziej zaludnionych dzielnicach miejskich stanu, a pozew bezpośrednio podkopał jego kampanię.

70-letni pan. Menendez ogłosił w czwartek, że nie będzie ubiegał się o reelekcję jako Demokrata w czerwcowych prawyborach. Nie przyznał się jednak do wszystkich 16 postawionych mu zarzutów. Menendez pozostawił otwartą możliwość kandydowania jako niezależny kandydat w listopadzie, co wzbudziło obawy niektórych przywódców Demokratów, że może pozbawić kandydata głosów i dać Republikanom przewagę.

Minęło 50 lat, odkąd New Jersey wybrało republikańskiego senatora, a Demokraci mają w tym stanie przewagę liczebną nad Republikanami o prawie milion zarejestrowanych wyborców.

Jednak Demokraci, którzy mają nadzieję na utrzymanie niewielkiej większości w Senacie, wskazali również, że nie ma miejsca na błędy, do czego zdaje się przyznać pani Murphy w trzyminutowym filmie opublikowanym w niedzielę.

„Stojąc w obliczu poważnych, niebezpiecznych zagrożeń na szczeblu krajowym, dzięki Donaldowi Trumpowi i skrajnie prawicowym ekstremistom” – powiedział – „nadszedł czas, aby się zjednoczyć, a nie dzielić”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *