Twierdzenie Kena Paxtona, że ​​mówca z Teksasu był pijany, podkreśla podział GOP

Trwający od miesięcy skandal wśród czołowych republikanów w Teksasie eksplodował w tym tygodniu, gdy niedostatecznie oskarżony prokurator generalny Ken Paxton oskarżył mówcę Texas House o wykonywanie swoich obowiązków w stanie nietrzeźwym i wezwał do rezygnacji mówcy. .

Posunięcie to we wtorek wywołało falę wstrząsów w Austin. Następnie w ciągu godziny p. Nadeszły wieści, że Paxton mógł mieć osobisty motyw do zaatakowania mówcy Tate’a Phelana: W ramach dochodzenia w sprawie wniosku Prokuratora Generalnego, Mr. Komitet Izby przedłożył akta z biura Paxtona. 3,3 miliona dolarów z pieniędzy rządowych na uregulowanie zarzutów korupcyjnych wniesionych przeciwko niemu przez jego własnych byłych najlepszych współpracowników.

Kontrolowana przez Republikanów komisja Izby Reprezentantów – Komisja ds. Zapytań Publicznych – zebrała się w środę na przesłuchanie Trzy godziny obszernych publicznych zeznań Deweloper i darczyńca, aby pomóc Mr. Paxton nadużył i niewłaściwie wykorzystał swój urząd oraz zemścił się na tych w jego biurze, którzy wypowiadali się przeciwko niemu.

Skandaliczne zarzuty nawiązywały do ​​wcześniejszej epoki dziwacznych zachowań i politycznych postaw na Kapitolu. Ale ujawnił znacznie prostszą i bardziej konsekwentną rzeczywistość polityczną w Teksasie.

Śledczy, w tym byli prokuratorzy, p. Przedstawili dowody, które zebrali przeciwko Paxtonowi. Kiedy się spotkali, prokurator generalny zasugerował na Twitterze, że wierzy, że Texas House przygotowuje sprawę do oskarżenia go.

„Nie jest niespodzianką, że panel powołany przez libertariańskiego marszałka Tate’a Phelana stara się pozbawić wyborców praw wyborczych w Teksasie i podważyć moją pracę jako prokuratora generalnego” – powiedział. Paxton powiedział w środowym oświadczeniu skierowanym do jego bazy zwolenników, z których wielu to Mr. Phelan dołączył do Demokratów.

Pan. Paxton nie odniósł się konkretnie do impeachmentu, ale jego komentarz na temat pozbawienia wyborców praw wyborczych wydawał się wskazywać na możliwy wynik dochodzenia komisji.

We wtorek wewnętrzny rozłam rozegrał się dramatycznie.

„Z głębokim rozczarowaniem wzywam marszałka Tate’a Belana do rezygnacji pod koniec tej sesji legislacyjnej” – powiedział. — powiedział Paxton we wtorkowym oświadczeniu. „Teksańczycy byli zszokowani jego występem w Texas House”.

READ  Wall St paruje zeznania Powella, nadchodzące skupienie się na danych

Pan. Paxtona Opublikował zdjęcie listu Wysłał we wtorek publiczną komisję śledczą w celu zbadania możliwych naruszeń.

We wtorek p. Gdy komisja przygotowywała się do spotkania w sprawie Paxtona, prokurator generalny, Mr. 47-letni Phelan wysunął oskarżenia. Zrobił to na podstawie wideo, które stało się wirusowe w Internecie z piątkowej sesji o północy w Texas House. Około 5 godzin 29 minut Na oficjalnym wideo domuPan. Phelan wydaje się bełkotać, gdy mówi.

Niektórzy w Izbie Izby w piątek, panie Przemówienie Phelana zakończyło się ponad 12 godzinami przesłuchań i sondaży, i chociaż w części nagrania był niewyraźny, powiedzieli, że nie ma problemu z jego zachowaniem. W tym dniu p. Belen nadzorował.

Reprezentant Jarvis Johnson, demokrata z Houston, przemawiał w Izbie Reprezentantów krótko po chwili pokazanej na klipie. Pan. Powiedział w środę, że nie zauważył żadnego niezwykłego zachowania Phelana.

Pan. Panie Phelan Paxton nie odpowiedział bezpośrednio na zarzuty. Mimo to jego przywództwo w Texas House, frakcji Partii Republikańskiej w Teksasie, Mr. Podkreślili stopień, w jakim Paxton rozgniewał skrajnie prawicowych prawodawców i konserwatywnych aktywistów, z którymi od dawna jest powiązany. Stróże prawa na granicy, publiczne pieniądze na talony do szkół prywatnych czy pokazywanie Dziesięciu Przykazań w szkołach publicznych – mówi p. Narzekali, że Phelan blokuje lub osłabia ich priorytety.

Texas House często służył jako stosunkowo umiarkowany republikański bastion przeciwko bardziej konserwatywnym instynktom prawego skrzydła partii, ku konsternacji niektórych w Austin i uldze innych.

Pan. Proces Paxtona dodał niezwykły element do zwykłych walk wewnętrznych.

Chociaż ogólny zarys zarzutów przedstawionych komisji w środę nie jest nowy, Mr. w 2018 r. Pomógł im pan Nate Ball, deweloper z Austin, który przekazał firmie Paxton 25 000 dolarów. Dostarczył nowych szczegółów i kontekstu wysiłków Paxtona.

Pan. Panie Paxtonie Miał romans z kobietą, która pracowała w biurze mleczarskim, a Pan. Śledczy powiedzieli również, że Paxton będzie karał lub izolował pracowników, którzy konfrontowali go z jego działaniami.

READ  Kenia stanie się „największym sojusznikiem USA spoza NATO”, gdy Biden rozwinie czerwony dywan przed prezydentem Williamem Ruto

Mark Donnelly, były prokurator z biura prokuratora okręgowego hrabstwa Harris, powiedział, że ci, którzy przekazali śledczym informacje, to w większości „śmietanka uprawna na swoich polach, zniesmaczona zachowaniem pana Paxtona”.

„To uczucie jest wspólne, niemal powszechne” — mówi Mr. Donnelly powiedział: „Działania, które musieli podjąć, zajmowane przez nich stanowiska, decyzje podjęte przez prokuratora generalnego były obrazą urzędu i zaniedbaniem obowiązków. Ich zawód”.

Po spotkaniu panelowym w środę, w korytarzach Kapitolu, cicha dyskusja wśród lobbystów i ustawodawców na temat tego, czy wydarzenia przybiorą bardziej konsekwentny obrót — Mr. Impeachment przeciwko Paxtonowi zaczął koncentrować się na tym, o co – i polityce – chodziło. Takie posunięcie miałoby konsekwencje dla różnych obozów republikanów. Niewielu wolało być cytowanych z obawy przed opowiedzeniem się po niewłaściwej stronie wciąż bardzo nierozwiązanej sytuacji.

Nawet długoletni obserwatorzy polityki Teksasu i jego skandali byli zaskoczeni sytuacją.

„Powiedziałbym, że jest to równie szkodliwy i ważny skandal, jaki widzieliśmy w historii politycznej Teksasu” – powiedział Brandon Rottinghaus, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie w Houston, który pracuje nad książką o skandalach politycznych w Teksasie. „Nie tylko z powodu tego, co się stało, ale z powodu tego, jak długo to trwa i jak Paxton był w stanie to wytrzymać”.

Pan. Kontrowersje wokół tego, czy Belen był pijany, Mr. Dodał, że zarzuty wobec Paxtona były „bardzo łagodne”. „Mamy przekazy pieniężne dla weteranów i przekazaliśmy ogromne kwoty pieniędzy, które są niezgłoszone” – powiedział. Rottinghaus mówił o ostatnich skandalach w państwie. „Mieliśmy jedne z najgorszych nadużyć w historii Teksasu”.

Pan. Większość informacji i zarzutów przeciwko Paxtonowi była znana od lat w Teksasie, w tym romans pozamałżeński i Mr. Pan Paxton wyremontował również dom od podłogi do sufitu. W tym środki podjęte na rzecz mleka. Pomimo chmury korupcji i aktu oskarżenia w sądzie stanowym za oszustwo papierów wartościowych z 2015 r. Paxton wygrał reelekcję na trzecią kadencję w zeszłym roku, głównie dzięki prezydentowi Donaldowi J. Poprzez ścisłe sprzymierzenie się z Trumpem i jego zwolennikami.

READ  Jorge Soros przekazuje kontrolę nad swoim imperium synowi Aleksandrowi | Wiadomości charytatywne

Pan. Rzecznik Phelana p. Nie odpowiedział od razu na pytania, czy grupa kładzie podwaliny pod obalenie Paxtona.

We wtorek powiedział w oświadczeniu, że był to ostatni wniosek w śledztwie rozpoczętym na sesji legislacyjnej, który Pan. Co skłoniło Paxtona do postawienia aktu oskarżenia — w szczególności nowe wezwania do biura prokuratora generalnego i p. List do Paxtona nakazał mu zabezpieczenie dokumentów, które komisja określiła jako „Sprawę A”.

„Oprócz nielegalnego zachowania Kena Paxtona, zespół dokładnie analizuje wydarzenia związane ze zwolnieniem demaskatora” – powiedziała we wtorek rzeczniczka Cait Whitman. „Protokoły komisji pokazują, że wezwania zostały wysłane. Pan. Dzisiejsze oświadczenie Paxtona to niewiele więcej niż ostatnia próba zachowania twarzy.

Pan. Czterech najlepszych współpracowników Paxtona zgłosiło obawy dotyczące jego działalności FBI i Strażnikom Teksasu. Wszyscy czterej zostali zwolnieni.

Asystenci — Ryan Vassar, Mark Penley, James Blake Brickman i David Maxwell — to byli zastępcy prokuratora generalnego, a Mr. Maxwell jest byłym dyrektorem wydziału ścigania Urzędu. Pan. Powiedzieli śledczym, że Paxton mógł popełnić przestępstwa, w tym przekupstwo i nadużycie urzędu. oni są Mr. Paxton również został pozwany; Sprawa jest w toku.

Aby załatwić sprawę p. Paxton zwrócił się do rządu. Pan. Phelan powiedział, że nie uważa, aby głosowanie w Izbie było potrzebne do dokonania płatności; Powiedział też, że nie popiera takiego postępowania.

„Nie sądzę, aby to było właściwe wykorzystanie pieniędzy podatników” – powiedział. — powiedział Phelan W lutowym wywiadzie telewizyjnym.

Kilku republikańskich prawodawców sięgnęło po komentarz we wtorek, powiedział Mr. Paxton odmówił omówienia zarzutów. Reprezentant Chris Turner, demokrata z okolic Dallas, powiedział Mr. Ze względu na zarzuty przeciwko Paxtonowi prokurator generalny powiedział, że był „ostatnią osobą”, która wezwała „kogokolwiek do rezygnacji”.

„To jest ktoś, któremu postawiono wiele zarzutów, w ramach dochodzenia FBI, który próbował wpłynąć na wybory prezydenckie” – powiedział. „Więc Ken Paxton musi zająć się swoimi sprawami”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *