Boris Johnson po raz kolejny odniósł się do policji, która łamie zasady Covid

LONDYN — Były premier Boris Johnson, który został już raz ukarany grzywną za złamanie zasad blokowania koronawirusa, stoi w obliczu nowych zarzutów o złamanie surowych przepisów ustanowionych przez jego własny rząd w szczytowym okresie pandemii.

Thames Valley Police, odpowiedzialna za dystrykt Buckinghamshire – siedzibę oficjalnej wiejskiej posiadłości premiera, Checkers – poinformowała w czwartek wieczorem. pytają Zarzuty „potencjalnych naruszeń” przepisów sanitarnych w czerwcu 2020 i maju 2021 na osiedlu.

Londyńska policja metropolitalna potwierdziła również, że 19 maja „otrzymała informacje” z Urzędu Rady Ministrów o naruszeniach przepisów higienicznych na Downing Street w tym samym okresie.

W ilu imprezach związanych z kwarantanną uczestniczył Boris Johnson i personel? Oto przewodnik.

Brytyjskie media podały, że oficjalne wpisy do pamiętnika Johnsona, rzekomo przekazane przez Kancelarię Rady Ministrów, pokazują przyjaciół odwiedzających posiadłość w czasie, gdy w czasie pandemii obowiązywały surowe ograniczenia dotyczące odwiedzin między członkami spoza rodziny.

„Informacje pojawiły się w trakcie przygotowywania dowodów do przedłożenia w dochodzeniu Covid” – powiedział rzecznik gabinetu w środowym oświadczeniu. „Zgodnie z obowiązkami wynikającymi z Kodeksu Służby Cywilnej, sprawa została przekazana do odpowiednich organów i teraz jest dla nich sprawą.”

Nowe twierdzenia pojawiają się w trakcie śledztwa w sprawie „Particate”, tak zwanego skandalu związanego ze spotkaniami rządu w Kancelarii Premiera i rezydencji na Downing Street, w czasie, gdy ściśle przestrzegane są blokady i dystans społeczny. Jednym z wielu skandali, które przyczyniły się do rozpadu Johnsona jako przywódcy Wielkiej Brytanii, był jego rezygnacja w lipcu zeszłego roku po trzech latach sprawowania urzędu.

Zespół Johnsona powiedział londyńskiemu Timesowi oskarżenia „Oczywiście” to „motywowana politycznie próba stworzenia czegoś z niczego”. Nowe zarzuty mogą opóźnić werdykt dochodzenia w sprawie tego, czy Johnson świadomie wprowadził parlament w błąd, co prawodawcy prowadzą dochodzenie od prawie roku. Wyrok spodziewany jest w przyszłym miesiącu.

READ  Byk Rodeo „Party Bus” ucieka z pokazu rodeo sióstr w Oregonie, raniąc 3 osoby

Zapytany przez posłów podczas przesłuchania w Izbie Gmin w marcu, Johnson powiedział, że nie okłamał parlamentu w sprawie nielegalnych spotkań rządu, argumentując, że są one „niezbędne do celów roboczych”. Jeśli okaże się, że Johnson kłamał, może zostać oskarżony o zawieszenie i krzywoprzysięstwo.

Chociaż Johnson podał się do dymisji po utracie zaufania swojej partii, pozostaje członkiem parlamentu. Chociaż jego przyszłość polityczna jest obecnie niepewna, zasugerował, że pewnego dnia może spróbować powrócić jako przywódca Wielkiej Brytanii.

Johnson miał reputację luźnego związku z prawdą i często trafiał na pierwsze strony gazet w kraju i za granicą podczas swojej kadencji. Kiedy po raz pierwszy wyszedł na jaw skandal Particate, przestrzegali tych samych zasad nakreślonych przez członków rządu, co skłoniło wielu Brytyjczyków do gniewnego przypomnienia sobie bolesnych poświęceń, jakie złożyli podczas pandemii.

Brytyjczycy pamiętają rozdzierające serce ofiary związane z kwarantanną – tego samego dnia Boris Johnson bierze udział w przyjęciu

Wielka Brytania została zdewastowana przez globalny kryzys zdrowotny, w którym co najmniej 220 000 osób straciło życie z powodu koronawirusa. Johnson i jego rząd spotkali się z powszechną krytyką za sposób radzenia sobie z pandemią, która później została uznana przez publiczne dochodzenie za „jedną z najbardziej znaczących awarii zdrowia publicznego, jakiej kiedykolwiek doświadczyła Wielka Brytania”.

Kiedy Johnson został ukarany grzywną za działanie w Participant w kwietniu 2021 roku, został pierwszym urzędującym premierem w historii Wielkiej Brytanii, który został uznany za winnego złamania prawa.

Covid-19 Bereavement Families for Justice, grupa ludzi, którzy stracili bliskich z powodu wirusa, oczernia Johnsona w mediach społecznościowych po zarzutach o nowe naruszenia przepisów.

„Jego dziedzictwem jest kłamstwo, całkowita pogarda dla zwykłych ludzi, których miał chronić, a przede wszystkim przewodniczenie śmierci prawie 200 000 ludzi” – powiedziała grupa. napisał we wtorek na Twitterze.

READ  Stan Karolina Północna kontynuuje walkę Kopciuszka z Marquette

Carla Adam i William Booth przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *