Wall St paruje zeznania Powella, nadchodzące skupienie się na danych

  • Chiński cel wzrostu na poziomie 5% ATR, hamuje zapasy surowców
  • Apple rośnie, gdy Goldman inicjuje pokrycie z „kupuj”
  • Akcje kryptowalut spadają, gdy Silvergate zamyka sieć płatności
  • Zamówienia fabryczne spadają w styczniu
  • Indeksy w górę: Dow 0,14%, S&P 0,26%, Nasdaq 0,27%

6 marca (Reuters) – W poniedziałek główne indeksy Wall Street odrobiły wczesne wzrosty, a rentowności amerykańskich obligacji skarbowych wzrosły, gdy inwestorzy przygotowali się na dane gospodarcze, w tym zeznania prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella z tego tygodnia i raport o zatrudnieniu.

Producent iPhone’ów Apple Inc (AAPL.O), który w zeszłym tygodniu wzrósł aż o 2%, był największym wzrostem indeksu S&P 500 (.SPX) po tym, jak Goldman Sachs zainicjował pokrycie rekomendacją „kupuj”.

Ale akcje straciły wcześniejsze zyski, ponieważ rentowność amerykańskich 10-letnich bonów skarbowych odbiła się od wcześniejszego spadku po tym, jak dane pokazały, że nowe zamówienia na amerykańskie towary przemysłowe spadły w styczniu mniej niż oczekiwano. Wyższe zamówienia na silniki i inne produkty wskazywały na ponowne przyspieszenie produkcji, mimo że spadły rezerwacje samolotów cywilnych.

Ponieważ wyższe stopy procentowe zmniejszają wartość przyszłych przepływów pieniężnych, rosnące rentowności obligacji odbijają się na wycenach akcji, zwłaszcza akcji spółek rozwijających się i technologicznych.

Korelacja między S&P 500 a rentownościami 2-letnich obligacji skarbowych

Poniedziałkowe dane mogą osłabić entuzjazm inwestorów, powiedział Shawn Cruz, główny strateg handlowy w TD Ameritrade w Chicago.

„W kwestii inflacji jest jeszcze wiele do zrobienia” – powiedział Cruz. „Nie widzimy spowolnienia popytu, które powinniśmy zobaczyć. Cały sens podnoszenia stóp procentowych przez Fed polega na spowolnieniu gospodarki”.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Dow Jones Industrial Average (.DJI) wzrósł o 45,24 punktu, czyli o 0,14%, do 33 436,21; S&P 500 (.SPX) zyskał 10,67 punktu, czyli 0,26%, do 4 056,31; A Nasdaq Composite (.IXIC) zyskał 31,23 punktu, czyli 0,27%, do 11 720,23.

READ  Wyborcy w Arizonie muszą zdecydować, czy przekraczanie granicy przez osoby niebędące obywatelami będzie uznane za przestępstwo państwowe

Sześć z 11 głównych sektorów S&P 500 zwyżkowało. Ale sektor towarów powiązanych z towarami (.SPLRCM) załamał się po tym, jak Chiny wyznaczyły w tym roku niższy niż oczekiwano cel wzrostu gospodarczego na poziomie około 5%.

Sektor technologii ( .SPLRCT ) odniósł największy wzrost, z dużym wsparciem ze strony Apple, a następnie Microsoft Corp ( MSFT.O ) i Alphabet Inc (GOOGL.O ), matka Google.

Wszystkie trzy główne indeksy giełdowe w USA wzrosły w piątek i odnotowały tygodniowe wzrosty po tym, jak komentarze decydentów Fed złagodziły niepokój wokół agresywnych podwyżek stóp procentowych.

Ale prezes Banku Rezerw Federalnych w San Francisco, Mary Daly, powiedziała w sobotę, że jeśli inflacja i dane z rynku pracy będą wyższe niż oczekiwano, stopy procentowe w grudniu powinny być wyższe niż prognozowali decydenci Fed.

Inwestorzy będą szukać wskazówek co do przyszłej ścieżki podwyżek stóp Fed, kiedy Powell zeznaje przed Kongresem we wtorek i środę. Ostatnia reklama Powella dotycząca dobrych danych ekonomicznych i wyższej niż oczekiwano inflacji wzbudziła obawy, że Fed podniesie stopy bardziej niż oczekiwano lub utrzyma je dłużej.

Handlowcy spodziewają się co najmniej trzech podwyżek o 25 punktów bazowych w tym roku i stóp procentowych do 5,44% do września z obecnych 4,67%.

Akcje spółek powiązanych z kryptowalutami spadły po tym, jak Silvergate Capital Corp (SI.N) wyciągnął wtyczkę ze swojej sieci płatności kryptowalutowych, budząc wątpliwości co do zdolności firmy do utrzymania się na rynku. Bank z siedzibą w Kalifornii odnotował ostatni wzrost o 1% do 5,84 USD, w porównaniu z 5,11 USD. Jego kryptowalutowy partner Signature Bank (SBNY.O) spadł o prawie 2%.

Spadające emisje przewyższały liczebnie awansujących o stosunek 1,46 do 1 na NYSE; Na Nasdaq stosunek 1,79 do 1 sprzyjał spadkom.

S&P 500 odnotował 20 nowych 52-tygodniowych maksimów i jeden nowy dołek; Nasdaq Composite zanotował 74 nowe maksima i 71 nowych minimów.

READ  Wyniki na żywo i analiza UFC 299 Sean O'Malley vs Marlon Chito Vera

Sprawozdania Sinead Carew, Shruti Shankar, Bansari Mayur Kamdar i Sristi Achar A w Bangalore; Montaż autorstwa Vinay Dwivedi, Anila de Silvy i Richarda Changa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *